Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

Roxana,vreau sa te felicit pt kg in -,apoi sa va urez tuturor multa putere si curaj in tinerea dietelor si practicarea sportului[:D]

 

nelia,cura cu varza este chiar pe bune?[:D] as incerca si eu.am de dat jos 3 amarate de kg de care nu reusesc deloc sa ma debarasez.Am dat 25kg dupa sarcina si nu reusesc 3 amarate!Chestia este ca le am pe burta[bang] cu abdomenele nu ma impac deloc,sunt atat de grele de facut!!! am o ultima varianta in cap pt care am inceput deja demersurile insa,pana nu ajung la finalizare nu va spun[:I]

 

cum fac si pe unde sa caut sa aflu si eu care-i greutatea mea normala?

 

olga,toate bune?

 

sa ma inscriu,sa nu ma inscriu la voi?![alcool] cele care ma cunosc sa nu arunce cu rosii ca zau am de dat jos colacul de pe burta cu sunculita aferenta![bang]

 

Ana,unde mergi la sala? vorbeai ceva de o spa.poate ai spus dar nu am fost pe faza...scuze[pup]

 

o zi faina cu efort si mancare putina[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ange, de ce nu incerci ceva miscare low impact, ceva aquafit, ori yoga, ca sunt atat de multe modalitati de a face abdomene fara sa ranesti spatele.

eu raman la dezdrabalata de zumba, dar tare trag cu ockiul la ceva aquafit, ori chiar niste ore de inont. Oh, well, trebuie sa dau jos sunci pana sa ma incumet :)

 

mai, ati vazut biggest loser? miggy a avut operatie de apendicita si a douazi a mers 15 mile, ca singurul lucru pe care putea sa il faca era sa mearga. Era disperata tipa, mai ales ca ii zisese dr ca bagasera 8 pound of saline water in ea in operatie...si tot a slabit 5 pounds!

chiar nimeni aicinu e tv junkie like me?

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slabit 0,8 kg in saptamana 2, deci un total de 1,8 kg de care sunt multumita, tinand cont ca m-am luptat si cu fortele naturii, dar si cu niste slanina afumata [:I] pe care nu m-am abtinut sa o cumpar... si din care cred ca in week-end o sa fac un ospat!

De exersat nu am mai reusit, dar ieri am avut o zi atat de grea la servici, din punct de vedere fizic, ca a contat cat vreo doua work-out-uri. In conditiile astea slanina e chiar necesara...

 

ange, bun venit! Nu te simti vinovata ca nu faci abdomene, pentru ca abdomenele nu au cum sa topeasca grasimea de pe burta, in schimb tonifiaza muschii abdominali.

 

fecian, bun venit si tie! Ai slabit ceva, nu gluma, spor la mai mult!

 

Eu m-am cam lasat de sparks, ca am deja exercitiu la numarat calorii si stiu cat insumeaza portiile mele. Poate o sa mai reiau daca vad ca imi slabeste vointa... sa vedem cum ma descurc cu slanina asta, ca deocamdata nici nu vreau sa stiu cate calorii are [:D] Tot ce stiu e ca ma lupt sa nu musc din ea! Cred ca sunt cam deprivata de calorii...

 

 

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru,nu tine.numai cand ma gandesc ca ar trebui sa fac abdomene ma apuca nervii.nu-mi plac deloc.fac orice,stau in cap,sar coarda pana-mi dau sufletul dar nu ma pune sa fac abdomene.Probabil si cele 2 cezariene pe care le am imi da senzatia de neplacut atunci cand ma inconvoi[bang]

 

donia,absolut ca abdomenele nu topec sunca dar macar de as reusi sa-mi intarasc muschii tot s-ar vedea o schimbare,ceva[:D]

Spune tu,spuneti voi ce sa fac ca eu fac(jur ca fac pt ca am ajuns la disperare din cauza colacului de pe burta) numai sa dau jos din el.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angeid="red">, danseaza! Pe bune, nu ride, dansul da jos tot si nu trebuie sa faci exercitii, doar danseaza jumatate de ora, cum vrei, pe ce muzica vrei. Si nu mai minca piine si dulciuri o perioada. Coarda daca poti sa sari, din nou este o miscare buna. Daca nu poti face abdomene, fa genoflexiuni, dar sa ai grija sa simti ca intaresti muschii abdomenului cind te ridici. Si pentru colaceii de pe margine apleaca corpul in stinga si in dreapta, dar intr-o miscare mai brusca... cred ca ai inteles tot. Tu ai colacei, eu am deja colaci din aia mari... fac ce-ti spun, dar e greu, greu tare. Supa e buna si e pe bune, numai sa-ti placa si sa poti sa o tii. Eu incep de luni! Am descoperit ca BioGaia lui fiu-meu este buna si pentru efectele secundare ale supei.[:I]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea...

 

Raportez[:D] 64 kg [:D] avand in vedere ca azi am mancat si ciocolata...ce sa zic, sunt in culmea fericirii[:D]

 

Voi stiti cu ce slabesc eu? Cu Wii[:D] Am Wii fit acasa, si dupa o ora de antrenament curg apele pe mine. De cand m-am apucat de asta(acum o luna), vad ca in total am slabit 2,2 kg.

Nu e mult, dar nici rau nu e. Avand in vedere ca fac doar de 3 ori pe saptamana cate o ora. Si nu prea tin dieta ca nu pot...

 

Acum mi-am impus atat macar dupa ora 6 sa nu mai pap nimic. E cam greu ca mi se face o foame (parca in mod special)...dar trebuie[:D]

 

 

Ange [wow] 25 de kg! Pai eu mai am pana sa ajung la recordul tau. Pai cate kg ai ?

 

Iti pot sugera pentru waist un exercitiu fain, ce mi-a mai definit nitzel talia (cred ca asta vrei si tu de fapt) E unul pe care il faceam la orele de gimnastica si mi se parea tare plictisitor... Se numeste hula hoop exercise (poti cauta pe net) si crede-ma dupa 6 minute de exercitiu, nu iti mai trebuie nici un fel de abdomene. Ca sa mai adaug un extra de dificultate mai tin in fiecare mana cate un ganter de 0.5 kg.

Poti sa incerci. Eu am scos 2 cm din talie pe chestia asta. Aveam 76 acum am 74.

Nu am mai facut-o de ceva timp insa crede-ma , facuta corect iti rearanjeaza talia no-time.

 

marucare e faza cu zumba???

 

Donia felicitari pentru cele aproape 2 kg scoase. Pai ai scos aproape cat am scos eu...dupa o luna[:D] La cat mai multe kg jos[pup]

 

 

 

________________________

 

Felicia,[mamica] mami de scufundac atomic, Gabriel [titanic] (23 Mai 2008)id="Comic Sans MS">

[marinar]Nasterea lui[copil] Gabriel [marinar]

_________________________

 

Fericirea e o alegere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
felicia, zumba e aerobic/fitness/cardio pe pasi/muzica sud americanaDa si tu un uncle google :)Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
align="right" id="quote2">scuze...lenea era mare[:D]...vezi, d-aia nu slabesc :-PSe pare ca azi am chef de glume...o sa revin in alta zi, cand o sa fiu mai serioasa. Succes tuturor![pup]________________________Felicia,[mamica] mami de scufundac atomic, Gabriel [titanic] (23 Mai 2008)id="Comic Sans MS"> [marinar]Nasterea lui[copil] Gabriel [marinar]_________________________Fericirea e o alegere!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze pt absenta dar e motivata, n-am iesit din meetinguri toata saptamina[bang] si s-a si comandat mincare la greu. Ca o sfinta nu m-am atins de dulciuri in prima zi si pe urma le-am spus sa nu mai comande[:D]. Am mai slabit un lb, sincer pare imposibil, poate e greseala de cintar ca am mai mers si seara la restaurant[alcool].

Mai am 3 lb si arat acceptabil in bikini, nu bine, doar acceptabil, dupa inca alti 10 lb este alta viata...

 

fecian, eu n-am slabit deloc cu Wii fit desi sint mare fun.

 

ange, incearca hoola hoops de la Wii, sa vezi ce obosesti si zic eu ca maseaza si grasimea (hai mai ca n-ai nici o grasime pe burtica, trebuie sa te duci la optometrist[:D]) de pe burtica.

 

Mihaela

 

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...