Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

'Neata la raport !

 

87.5 kg, de la 94, incepe sa se vada diferenta

Sportul merge bine, ma simt deja mai in forma, cu sariturile sunt tot la low impact dar saptamana trecuta am ridicat step-ul inca un nivel (adica i-am pus doua picioare din alea) si s-a cam simtit, la sfarsit aveam picioarele ca de guma si suflul o luase la goana.

Regimul si el e ok, nu am calcat stramb de la ce mi-am propus pana acum (dupa Montignac da, o cam dau in bara cu grasimile, mananc mai mult decat zice el acolo, dar vad ca deocamdata am rezultate si asa).

Ce-mi place cel mai mult la regimul asta e ca am energie in continuare, inainte la regimul hipocaloric, in aceleasi conditii de efort, pe la jumatatea zilei mi se cam taiau bateriile si pe la 4 trebuia musai sa mananc ceva. Acum rezist foarte bine doar cu trei mese principale, fara gustari.

Lapticul mi se pare ca mi-a mai scazut, adica sanii au scazut si ei la dimensiuni si par mai moi. Am inceput sa mai beau ceai de stimulare a lactatiei si sa iau niste pastile pe baza de plante, Fenugreek. Sonia e insa multumita, da in continuare lapte afara dupa ce mananca asa ca imi zic ca bea destul.

Va multumesc pentru incurajari, e drept ca am dat destul de mult jos, dar eu tot ma raportez la cat mai am -18kg cel putin !

Bafta in continuare, felicitari pentru fetele care au pierdut din kg si incurajari celor care se straduie sa piarda !

 

 

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

 

"Life's a journey, not a destination"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neata,

Confirm ca la Diana se vede cum a slabit, slabeste si nu se mai opreste.[:D][:D]

 

Eu o sa schimb ziua de cantarire vineri, ca luni nu e deloc concludent. In fiecare vineri, am mai putin decat luni dimneata.

 

De slabit, am mai slabit vreo 7-8oog. Adica 3,7kg in total de pe 3 ianuarie.

 

O zi si o sapt. buna,

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Diana si Cristina!!! Se vede la amandoua!

 

Eu am rezistat torturilor si tortuuurilor! (vorba Doniei!)si raportez si eu -5.5kg in 5 saptamani. E ok, ar putea fi si mai bine la capitolul miscare dar trebuie sa ma mobilizez mai bine!

 

Succes tuturor!!!

 

 

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, eu nu raportez nica, nici slabire nici ingrasare....mama ei de viata!

Incep sa am asa un dor de primavara, dor de duca, de nu se poate (se vede ca nu am bani de o plimbareata de aia)

 

Donia, feb e luna cu nabadai, cum reusesti sa stai departe de tortuuri? La multi ani!

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au slabit![flo] Si dau [flo] si celor care incearca, chiar daca nu sint multumite de rezultate.

 

Eu am intrat astazi la regim. Dianaid="red">, mi-a scapat cind ai scris probabil, tu ce regim tii? Eu am redus portiile de la inceputl anului, am 75 acum si incep cu... nu ma bateti, supa de varza. Nu tin dieta ca la carte, ca e prea drastica, dar mi-am facut o oala de supa, am lasat-o sa se raceasca si am acrit-o cu lamiie, adica e ciorba acum. Si astazi am mincat fructe si supa, dar si un pic de brinzica pe linga... miine voi minca legume aburite si supa, dar probabil cu inca ceva pe linga... si portii mici in continuare.

 

Dar odata inceput regimul, voi intra o data pe luna la raport! Va citesc, dar nu scriu despre mine pentru ca va fi deprimant daca nu ma pot tine, tinind cont de nebunia si agitatia de la noi plus oboseala si stresul asociate.[:D] Sa vedem, nu promit nimic... dar incerc sa fac tot ce e posibil. Astept sa vad ce program are sotul in seara asta, daca ramine acasa, ma duc in deal la YMCA sa vad ce e cu zumba aia si am inceput sa fac citeva exercitii acasa, de pe CD-urile de la Olga.[pup] Si duminica merg la inot, am fost doua, sper sa ma tin si de acum incolo.

 

E 8 februarie, mai raportez pe 8 martie![:I]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportez ca aseara am fost solo la Zumba (Laura sper ca esti bine)

mai, tanti aia se misca in neste feluri de mare angajament! vin si eu, nu prea tare din urma, ce mama masii de viata !

constat ca imi zguduie suncile de pe burta, si alea de pe fund, ca acolo ma resimt a doua zi[:D]

Acu eu stiu ca vine Valentine's day si ca sunteti iubite, dar nu uitati de dieta, da?

 

sa va zic ca am fost in mall si mi-am luat pantaloni masura 8?????? de la 12-14 in vara, la 8! Or sa imi vina si mai bine fara un pound lipsa (recunosc ca sunt cam ficsi, nu ficsi ma asez pe spate sa ma inchid la pantaloni, ci ficsi se vad budigaii/gogosarii)

 

Mai, voi ma lasati singurica pi acilea?

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...