Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Eu am intrat astazi la regim. Dianaid="red">, mi-a scapat cind ai scris probabil, tu ce regim tii?
E 8 februarie, mai raportez pe 8 martie![:I]

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

align="right" id="quote2">

Montignac tin, dar cu unele ajustari de la mine putere (mai multe grasimi).
Bafta Nelia, dar eu zic sa intri mai des, lasa nebunia de acasa in urma si concentreaza-te pe ce vrei si cum vrei sa mananci, pune-te pe TINE in fata celorlalti. Eu asa fac, barbate-miu isi tine dulciurile prin masina, Victor daca vrea ceva dulce il duce taica-su la cofetarie si mananca acolo, ne asezam toti la masa, produsele interzise pe partea lor, eu cu mancarea mea.
Si mi-am pus si niste premii ca sa am un obiectiv mai tentant, la 85kg ma duc sa ma tund, la 80 la cosmetica, nu stiu ce o sa fie la 75, dar la 70 imi iau costum de baie nou [olala]

Azi am facut o mancare de mazare super buna, aia de am incercat-o data trecuta am aruncat-o, sosul de rosii era prea acid, parca ma ardea pe gat. Secretul l-am citit tot in Montignac, in comentariile unui profesor din Laval care a tinut regimul, in sosul cu ceapa si rosii am pus o para taiata bucati si am fiert sosul vreo 20 de minute la sos mic. Apoi l-am dat prin blender si am amestecat cu mazarea fiarta separat. A iesit super bun si legat. Poate ca stiati faza asta, mie mi s-a parut geniala adaugarea parei !

Ghici cu cine am fost azi la inot (vorba vine ca abia am facut doua ture) ? Cu Victor !!! La doi ani jumate mi-a zis ca vrea sa mearga cu mine la gym (ca asa ii spusesem), aveam echipamentul lui de piscina la usa asa ca l-am luat. Ne-am balacit pe acolo amandoi, el foarte impresionat ca face baie cu oamenii mari (mai erau cativa copii dar mai mari). Abia astept sa mai creasca si chiar sa mergem sa inotam impreuna asa ca Roxana si Seba.


Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

"Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu azi am avut zi de cantar, s-a mai dus un kilogram [pk] Cu tot cu slanina afumata [:D] M-am convins, in marimea portiei e tot secretul.

 

maru, multumesc [pup] Pai bag si ceva tort, in loc de slanina, dar cu ochiul critic pe portie, sa nu fie prea mare.

Wow, masura 8, ma bagi in boli! Pfiii, masura 8! Pai la masura 8 o sa fac un chef de-o sa rasune valea!

 

Am mai inventat o salata care se face usor si care ma satura foarte bine, nu mai spun ce buna e! Plus avantaj ca are multe proteine la calorii rezonabile. Plus ca se face foarte usor. Si e atat de buna! [pofta] Asta-i lunchul meu de maine.

Deci:

- 4 frunze salata romaine - 6 calorii, 1 proteina

- 1 celery stalk - 10 calorii

- 2 cups de shrimp - 150 calorii, 33 proteine (eu pun multi ca imi plac mult, sunt din cei micuti, pentru cocktail, cooked, congelati, dar se pot pune si mai putini)

- 2 Linguri de Light Caesar Dressing (90 calorii, 0,4 proteine)

According to spark, are 256 calorii si 34.4 proteine.

Si desigur ca merge si orice alt dressing light, plus minus alte verdeturi, ca prea mult nu atarna ele la calorii.

 

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doniaid="red">, felicitari pentru kilogram, sa o tii tot asa. Slanina afumata, of-of-of![pofta]

 

Dianaid="red">, de intrat mai intru, dar nu ca sa spun ce am facut, ci ca sa vad ce faceti voi.[:)] Aha, da, acum imi aduc aminte. Asa am tinut si eu la Agata si un pic incepusem la Tudora, pina am aflat ca sint din nou graviduta. La Agata m-a tinut o vara slaba, 58 adica! Ca in toamna am ramas cu Tudora. Dar imi aduc aminte ca imi luasem de la Le Garage niste pantaloni albi si un tricou rosu si unul negru, ambele mulate si mai lungi asa... de atunci nu am mai aratat bine! Dar slabesc eu din nou! Speeer...id="size1"> Daca maninci un pic mai gras decit scrie ei, dar reduci in schimb portiile si cind simti ca te ia foamea bagi fructe si legume si alte lucruri care nu ingrasa, nu ai cum sa nu slabesti. Incet, dar bine...

 

Mie nu-mi plac crevetii, cu se pot inlocui oare? Insa lui Octav ii plac, ii voi face o surpriza prima data cind ajung la cumparaturi, sar'mina.[pup]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De retour!!!

 

Felicitari tuturor pt. kg pierdute si bin venit noilor fete!!

 

Prin pelegrinarile mele, am mancat cam la ore tarzii si neregulat, dar nu m-am porcit...de cand nu mai alerg ma simt pitin ingreunata. Sper sa se remedieze repede.

Si mai sper sa incep alerg din nou cat mai repede.

Nelia, bravo pt. noua rezolutie...sa ai ambitie sa te tii!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei, bine ai revenit delphin!

 

nelia, ce bine ca nu ne parasesti!

 

donia, eu cred ca am sa petrec la marimea 6. Marimea 8 am avut cand am venit in Canada, dar totusi cu vreo 15 poundsi mai putini, asa ca nu stiu ce sa zic...

Deci cand oi ajunge la 140, atuncea sa vezi veselie, iar cand oi ajunge la 125, ma dau fotomodel de babe! am zis!

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, chiar daca ati abandonat dieta, eu tot scriu aici, ca sa imi amintesc de cate ori imi vine sa infulec, prin cate am trecut ca sa slabesc.

Am ramas fara cantar pentru cateva zile, si constat ca sunt addicted. Fara cantarirea de dimineata? nici nu imi venea sa plec la servici!

Sper sa mi-l aduca repede inapoi, asa ma enerveaza cei ce imprumuta un cacatel de lucru de 50 de bucsi si nu se indura sa si-l cumpere, dar cheltuie pe prostii (ori la LLCBO) mult mai mult de atat dintr-o suflare!

Anyway, sper sa nu ma porcesc pe we, de fapt ma bag in peste, visez la o saramura de peste pentru maine, asta o sa fac sigur, ma duc ln Chinatown la prinz, poate gasesc crap, ori alt peste potrivit de fript pe sare[pofta]

 

CARO, daca mai intri, hai sa ne intalnim la un lunch, vin in Eaton, te mituesc, poate gasesti o secunda/jumate de ora pentru cd-urile alea cu workout. Te rog, te rog, te rog! Cum nu am mai slabit in ultimul timp, nimic in dieta schimbat, ma gandesc ca trebuie sa intensific efortul fizic.

 

fetelor, va doresc sa treceti cu bine peste Valentine's day si ciocolata curgand valuri!

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru eu cred ca nu s-a abandonat deloc dieta!!! Eu una in nici un caz! Probabil ca lumea a remigrat pe shark si nu mai are timp si de DC.

 

Eu am facut ieri un fel de pasta de peste. Aveam ramas niste somon la cuptor cu legume. Si am pasat pestele cu brocoli, conopida si masline verzi (care fusesera la cuptor cu pestele). Am adaugat o lingura de branza philadelphia si ceapa tocata. Si am mancat pe bucati de ardei gras. Yummy!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am abandonat.[:D]

Am mai calcat pe langa cu o bucatica (era 1) de prajitura cu mere ieri si azi cu o prajitura romaneasca cu branza facuta de soacra unui coleg quenbecois.

 

De slabit, nu se vede asa tare la kg., dar promit sa nu gresesc in we si sa dau raportul in we.

 

Eu am facut linte (lentilles rouges) ca pe fasoalea batuta si a iesit f. buna. Dar nu prea merge pentru mamicile care alapteaza!!

Si se face mult mai repede decat fasolea, fierbe mult mai repede.

 

Dar la pantaloni se vede de la mas. 8 am ajuns la 6.[:D]

 

We placut si fara abateri !!

 

 

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru [pup] nici nu am luat-o ca pe un repros!! Eu iti sunt profund indatorata ca ai initiat acest subiect pentru ca asa m-am ambitionat si eu, in sfarsit!!! Si reusesc sa ma si tin! Eu am cale lunga de urmat asa ca voi fi aici pentru ceva timp, chiar daca nu scriu mereu, urmaresc si imi incarc bateriile pentru ambitie!!! [pup]

 

Cristina felicitari pentru schimbarea masurii!!!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...