Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

maru, si eu am lesinat, cred ca e teroare mancarea asta. Neaparat o incerc, neaparat, cred ca saptamana viitoare.

 

pitilache, si pasta ta de peste e pe lista, neaparat trebuie facuta.

Eu cand fac peste cu legume la cuptor pun si sos de rosii, si la noi se mananca tare bine.

 

Of, mi-e foame, numai la mancare imi sta gandul acum [:D] Dar mai astept, inca nu-i vremea de cina.

 

delphin, sanatate! Apai cand esti bolnav e bine sa mananci ceva mai caloric, ca lupta corpul mai bine cu boala.

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am revenit si eu dupa o perioada aglomerata (am botezat-o pe Sophia, am avut programari la diversi medici cu Diana, am pregatit acte, am fost la interviu si am obtinut viza pentru State pentru mama si am fost deja si cu ea in 2 weekend-uri in statul vecin) ca sa vad ce mai faceti, dar pentru ca am mult de citit in urma si nu stiu cat va dura pana ajung la zi, asta e raportul meu:

 

poate mai tineti minte bancul cu calul batran dus la targ, in care cumparatorul ii zice taranului:

"Bade, dar calul asta nici dinti nu are!"

"Nu are..."

"Bade, e si schiop!"

"Este..."

"Bade, nici coada nu mai are!"

"Nu are..."

"Si atunci de ce l-ai mai adus la targ?"

"Ca sa-l fac de ras!"

 

... cam asa si eu [:I].

 

Ei, as avea totusi si ceva de bine de spus, si anume ca am reusit sa intru intr-una din perechile de blugi pe care le purtam inainte sa-mi creasca burtica (pana prin luna a treia, adica). id="Comic Sans MS">

 

[pup]

 

 

Laura

 

 

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ce sa zic, eu sunt tare pofticioasa, si urmaream emisiunile de bucatarie si in Romania, d-apoi aici. Si apoi le incerc si eu.

Am luat peste, chinezu m-a recunoscut, mi-a zis happy new year! mi-am luat si foi de pring rolls si le fac umplute cu branza feta rasa cu un drop de zahar, maine.

Cred ca in alta viata am avut un restaurant, ori in viata urmatoare imi deschid un restaurant[:D]

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cam low, adica n-am stare si ma gandesc doar la mancare, mi-e foame intr-una, as zice ca sunt in unele din zilele acelea.

Asa ca azi am mancat o cioco neagra pana la ultima bucatica (nu sunt buna la portiile mici). Oricum o luna si jumatate de abstinenta totala e o performanta pentru mine care eram dependenta de dulciuri.

Nici chef de gym n-am prea avut si parca ne-au muncit mai abitir antrenoarele. Mi-am descarcat si P90X pentru abs si l-am facut de doua ori in trei zile dar e tare greu, dupa primele doua exercitii parca paralizez frate, am zis macar sa fac cate 16 executii in loc de 25.

Ce-as mai veni pe la voi la masa, mi-e asa o sila sa gatesc ...

La noi somonul e la abur sau fript la teflon.

Ma duc la culcare, intrasem de fapt sa ma "spovedesc" cu ciocolata aia.

Pe curand,

 

 

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

 

+18 kg

 

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianaid="red">, de unde ai descarcat P90X? Am tot auzit de el, il vreau si eu... Mi-am dat seama ca la mine nu se va duce in veci de pe burta ceea ce s-a marit, intins si iar marit si iar intins... ma rog, de trei ori, ca in povesti... fara exercitii ajutatoare. Le-am tot incercat, dar toate mi se par taaare obositoare si grele.[:I]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
dar na, sunt singura pi ici, si zic si eu...
align="right" id="quote2">

nu pot sa tin dieta citind retetele voastre! na, c-am zis-o. :-)) tocmai ce-am citit de chelea pestelui si de smantana puiului si-am dat sa inchid subiectul, ptiu ptiu in san de trei ori. :-))

Laura B, felicitari pentru botezul Sophiei. despre ce viza de US vorbesti, va mutati aici? pup si imbratisez Dienuta cu drag. [pup]

reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita,

Vin eu, ma primesti? Laura nu cred ca vine, din ce am inteles a obtinut viza de state, ca turist pt. mama si au mers sa viziteze.

Cine imi spune si mie cum e treaba cu alimentele care fermenteaza, de ce nu e bine sa mancam fructe seara, ca eu nu stiu. De fapt ntrebarea nu e pt. fructe, mi-a dat cineva niste granule de kefir si m-am apucat sa fac kefir in casa, imi iese acidulat, de fapt asa trebuie si ma gandesc ca dupa ce il beau mai fermenteaza si la mine in burta la temperatura de 35 -36 de grade, o fi bun? Adica de bun e bun, dar eu de ex. am hiper aciditate si am avut probleme cu stomacul, de cand am venit aici in Ca mai putin, insa mi-e sa nu imi faca rau in timp. N-ar trebui sa beau seara? Cine stie sa ma lumineze si pe mine? Help.

De kefir numai lucuri bune, ajuta la detoxiriere si e bun la toate cele, insa mi-e sa nu-mi faca rau. Eu mai intru si eu pe aici, am si eu nevoie sa dau jos vreo 2-3 kile, sper sa ma tina elanul, merci maru de subiect. Acusi vine vara-primavara si trecem la haine mai subtirele. Ei nu chiar acusi dar numai bine sa am si eu timp sa le dau jos.

Carmencita,

Cristian 2 ani si 9 luni si ALex 13 ani.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu, am intrat sa spun ca am gasit pe net, traiasca nenea google, cica nu are efecte negative in caz de hiper aciditate, insa nu trebuie baut o cantitate mare o data, de ex. o cana odata. In caz de hiper aciditate zice ca se bea cate o lingurita, pauza, inca o lingurita si in plus zice nenea google ca are efecte ca si cura de slabire, am intrat sa va zic si voua, combinat cu exerciti fizice e garantat. Oricum e natural si are numai efecte benefice. Va pun si voua ce am gasit:

"• regleaza activitatea intestinala

• combate colita si crampele stomacale

• ajuta la mentinerea unei digestii sanatoase

• ajuta la curatarea colonului si la mentinerea unei flore intestinale bune

stimuleaza sistemul imunitar

• creste longevitatea (Bulgaria e recunoscuta pentru centagenarii sai, din pricina consumului mare de produse lactate fermentate)

• aduce in organism un aport de substante nutritive, enzime si vitamine, fermenti naturali si microorganisme benefice care ajuta organismul si il intaresc

• ajuta in curele de slabire, daca este urmata si o dieta corespunzatoare, saraca in grasimi animale, insotita de exercitii fizice regulate

• are efect usor laxativ, dar totodata ajuta la formarea scaunului

• imbunatateste circulatia sanguina si calitatea singelui

• regleaza mecanismele de aparare ale organismului

• vindeca boli ale inimii, ale vaselor coronariene si dizolva colesterolul depus pe vasele sanguine (a se consuma ulei presat numai la rece si seminte de dovleac, in, floarea soarelui crude, neprajite)

• ajuta ficatul si pancreasul, colecistul si splina

• curata canalele prin care circula fierea si dizolva in timp calculii biliari

• vindeca stomacul, intestinele, duodenul si inchide ulceratiile

 

Atentie! - a nu se consuma deodata in cantitati mari (de ex. o cana din citeva inghitituri), in caz de hiperaciditate gastrica; se va bea cu lingurita… pauza… o noua lingurita… (si nu pe stomacul gol!)

• ajuta rinichii si uretrele

• ciuperca produce singura antibiotice, vindecind astfel zonele inflamate din organism

• regleaza tensiunea arteriala

• impiedica si frineaza producerea metastazelor

• impiedica imbatrinirea prematura

• ajuta in depresii si starile de oboseala a organismului

• ciuperca contine toate vitaminele vietii

• normalizeaza definitiv procesele metabolice din organismul uman.

• ajuta in bolile alergice

• eficienta si in bolile de plamini

• eficienta in boli ale ficatului si bilei – dizolva tesuturile bolnave si inlesneste eliminarea lor

• eficienta in tratarea bolilor inflamatorii

• curata organismul de toxine – elimina rezidurile metabolice, colesterolul, sarurile metalelor grele, etc

• in tratamentul diabetului – normalizeaza glicemia

• intinereste organismul – incetineste imbatrinirea celulelor

• mareste resursele interioare ale organismului – amelioreaza memoria, atentia,

Vindeca boli ale inimii, ale vaselor coronariene si dizolva colesterolul din vasele de sange, Vindeca ficatul si pancreasul, colecistul si splina, Vindeca fierea, curata canalele prin care circula fierea si dizolva caliculii fierei, Vindeca stomacul, intestinele, duodenul si face sa dispara ulceratiile, Vindeca rinichii, precum si ureterele, Ciuperca produce singura antibioticele, vindecand astfel zonele inflamate din organism, Regleaza tensiunea arteriala, Impiedica si franeaza produerea metastazelor,Impiedica imbatranirea prematura, Franeaza formele de deprimare si obosire a organismului, Ciupera poseda toate vitaminele vietii." De pe chefir-bio .com

Pe mine m-a dat gata cu intinerirea si cu slabirea, gata sunt fan, mai ales ca nu e contraindicat in afectiuni ale stomacului, merg pe mana lui, va zic peste ceva timp daca am intinerit sau nu [:)]

Carmencita,

Critstian 2 ani si 9 luni si Alex, 13 ani.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...