Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Canadience si americance: in forma si frumoase! 4


Recommended Posts

Hop si eu! Anunt 11 zile de pauza la alergat din cauza de program diferit cu sotul...adica ne vom intersecta prin casa pana pe 10, nu vom fii impreuna de cat vreo doua nopti...si noaptea nu alerg[alcool] Am trecut testul unui pantalon...sunt multumita... NELIA la voi e ca la noi, aceeasi politica cu mancarea, fara grasime, fara smantana, cu iaurt...slab pt. mine si sot, gras pt. copii. Mereu cumpar produse separat pt. copii si mi se intampla sa gatesc separat pt. copii. ciorbe nu fac de ct foarte rar. Sotul e fun de supa chinezasca instant, iar eu supe instant la plic. copii nu sunt fani de supa...doar de cea chinezeasca. Supa de varza si noi , la fel o tinem impreuna cand credem ca am sarit calul si faptul ca tinem amandoi ne motiveaza.Iar mie chiar imi place supa de varza! Cred ca am sa o comit, doar asa de pofta...caci nu avem nevoie de slabit acum. Sotul tocmai ce s-a tras prin inel...s-a pregatit pt. o cursa la care pleaca maine si care tine 3 zile in care are de parcurs 180km pe coclauri prin soare si pietre vulcanice, alergand, cu bicicleta si prin apa, innot si kaiac. Sunt tare mandra de el, sper sa vina neaccidentat...in rest nu ma intereseaza timpii, desi e competitie! Un tip pt. sosuri...se ingroasa cu "feculent de pommes de terre" in traducere libera amidon alimentar. O lingurita in apa rece, dupa care se varsa peste ce vreti sa ingroshati si se lasa sa fiarba putin. Pt. fateauri mai usoare eu folosesc "maizena", jumate faina alba, jumate maizena si sunt mai aerate si mai digestibile. Voila de la mine, sper sa nu derapez prea rau in aceste 11 zile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui delphin Un tip pt. sosuri...se ingroasa cu "feculent de pommes de terre" in traducere libera amidon alimentar. O lingurita in apa rece, dupa care se varsa peste ce vreti sa ingroshati si se lasa sa fiarba putin. Pt. fateauri mai usoare eu folosesc "maizena", jumate faina alba, jumate maizena si sunt mai aerate si mai digestibile.
Da, dar nu sunt Monti [:D] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Citat:
citat din mesajul lui delphin Un tip pt. sosuri...se ingroasa cu "feculent de pommes de terre" in traducere libera amidon alimentar. O lingurita in apa rece, dupa care se varsa peste ce vreti sa ingroshati si se lasa sa fiarba putin. Pt. fateauri mai usoare eu folosesc "maizena", jumate faina alba, jumate maizena si sunt mai aerate si mai digestibile.
Da, dar nu sunt Monti [:D] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Diana, dar Monti spune ca poti inlocui faina de snitele si cred ca si cea pusa in sos, cu faina de naut care e tot o proteina, deci merge si cu legume sicu carne. ... De multe ori noi ne surprindem la gindul ca nu e drept ca Dumnezeu sa iubeasca, fara masura si fara socoteala, chiar asa pe oricine, calcind orice buna rinduiala si orice închipuire a noastra despre dragoste. Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 4 saptamini de eforturi am ramas doar cu 3 kg date jos, asta pentru ca in ultima saptamina am fost in sedinte de dimineata pina seara la 7-8, deci nu am mai mers nici la aerobic [bang] si in plus am fost si la restaurant de citeva ori...Macar nu am luat in plus fata de saptamina trecuta. Oricum, eu mai am doar februarie sa mai obtin ceva rezultate , din martie si pina in septembrie voi fii f.des plecata in US, ceea ce inseamna mers la restaurant in fiecare zii, etc si se duce naibii si cura mea si aerobicul [bang][bang][bang]. Deci poate mai intru pe aici sa va incurajez, dar pentru mine mari sperante nu mai sint pina la toamna [bang] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai dat si eu jos 1.5lb dar ca si la Oana, se anunta vremuri grele cu mers la restaurant si la prinz si seara[bang] pt saptamina viitoare. Stiu trebuie sa comand salata din aia chioara si peste. Azi am sarit skiul ca era prea frig, brrr. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Citat:
citat din mesajul lui delphin Un tip pt. sosuri...se ingroasa cu "feculent de pommes de terre" in traducere libera amidon alimentar. O lingurita in apa rece, dupa care se varsa peste ce vreti sa ingroshati si se lasa sa fiarba putin. Pt. fateauri mai usoare eu folosesc "maizena", jumate faina alba, jumate maizena si sunt mai aerate si mai digestibile.
Da, dar nu sunt Monti [:D] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Diana, dar Monti spune ca poti inlocui faina de snitele si cred ca si cea pusa in sos, cu faina de naut care e tot o proteina, deci merge si cu legume sicu carne. ... De multe ori noi ne surprindem la gindul ca nu e drept ca Dumnezeu sa iubeasca, fara masura si fara socoteala, chiar asa pe oricine, calcind orice buna rinduiala si orice închipuire a noastra despre dragoste. Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!
Multumesc Ica, am retinut faina de naut. Cum ii zice in franceza ? Sa stiu ce caut. Oricum eu deocamdata ma tin departe de unele chestii pe care el le permite ca mi-e frica sa nu abuzez. Ma refer la orezul ala neprelucrat, paste integrale, ciocolata neagra dimineata. Imi zic ca in faza a doua o sa-mi permit mai multe, dar eu pana nu ajung la greutatea mea nu trec la faza II. Iar pe de alta parte mananc mai multe grasimi decat zice el pentru ca asa simt ca imi cere corpul adica iaurtul e semi degresat sau chiar ne degresat, laptele e 2%, mai mananc si cu smanatana, nu pot renunta la pielea de la pui [:I] sau la morcovii din ciorba. Si daca am intrat, dau si raportul: 89 kg [pk][pk][pk] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Felicitari Maru si Diana! Eu va dau raportu' maine dimineata! Diana vad ca nu ne mai intalnim la bazin! Azi am fost cu Isa! Sper ca sunt bine copii [pup]
"Less is more" - Mies van der Rohe
Da Roxana, asa-i. Nici nu te-am mai sunat sa-ti spun ca am fost in stand by pana in ultimul moment daca venim sau nu. Suntem toti bine sanatosi, multumesc lui DD, doar ca am avut eu asa o ezitare sa merg azi la bazin. Vineri si sambata mi s-a parut groaznic de frig, cel putin vineri am dus-o pe Sonia prin vantul ala la baby sitter (chiar si de la masina la bloc mi s-a parut groaznic), sambata i-am lasat pe toti acasa si am plecat iar la scoala, iar azi am avut un fel de seminar (TP) inca o tura pana in centru. Si mi se cam termina bateriile, am zis ca azi as putea sa iau o pauza de dimineata. Bine, ca am gatit toata dimineata pentru tot familionul si tot am plecat obosita la scoala. In seara asta am facut paine pentru Seb si ciocolata de casa, sa va spun cat de mare imi e nodul din gat ? Eu am ghiveci de legume si zeama de la ciorba ... Dar imi zic, focus, focus 89 kg, target 70 ! Maine o iau de la capat cu gym-ul si neaparat ajung la inot ca am lenevit destul saptamana trecuta doar cu trei ore de gym. Sa mai pun si 2 km demers pe jos la -30 cu vantul in fata ? [bang][bang] Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...