Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Astazi am fost la o cafea cu o prietena.Apare deodata o tipa (englezoaica/americanca)-zic eu.Dupa ce isi verifica telefonul scoate din geanta un pachetel micut,compact cu o coperta albastra.Zimbea cu capul aplecat spre chestia aia.In gindul meu,sigur e pe kindle.Mi-am favut drum spre cosul de gunoi si mi-am aruncat ochii peste umar [:)] Avea un kindle identic cu cel al lui Adi,postat mai sus.Frumusel mai e [:)] Mi-am zis in gind ,rabdate Yago,rabdare [:)]  Sunt ca un copil care isi asteapta noua jucarie(adevarul e ca de doua zile nu am nimic de citit,deja am intrat in sevraj)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hanen Kindle Fire HD nu e doar pentru carti, e o tableta in toata regula. Diferenta fata de Kindle-ul book reader e ca ecranul nu e special pentru citit. Si eu tot Kindle Fire HD am si cand citesc carti, trebuie sa ajustez luminozitatea ecranului in functie de locul in care ma aflu. Altfel ca tableta l-am luat ca sa pot sa distrag copii pe avion  [:)] . 

Am capatat cu ocazia asta accountul de Amazon prime care m-a ofticat sever cu prima calatorie in Romania cand au refuzat sa-mi inchirieze/playeze filme care nu erau deja downloadate pe tableta mea, pentru ca "nu eram in aria geografica pe care a fost facut contul".

Amazon prime m-a incantat la inceput, dar mi s-a parut extrem de stupid ca odata ce ies din tara sa imi puna limitare. Il tin pentru ca am gratis o groaza de programe si carti pentru copii. 

Vreau sa-i iau cadou mamei mele un Kindle sau un Nook dar vreau sa gasesc carti in limba romana pentru ca mama nu stie engleza. De curiozitate se vinde Kindle Fire in Romania? si daca da ce servicii sunt accesibile pentru el?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada,de asta m-am lamurit si eu,adica de faza cu tableta.Nu stiam insa de chestia asta cu luminozitatea ecranului.hmmmm

Daca se vinde in romania,nu stiu .Poate fetele din ro. ne raspund.Ahh,steagul de sub nick cred ca te-a dezorientat,imi cer scuze.Cit despre amazon prime &co sper sa ma lamuresc si eu de acum in colo,astept sa vina jucaria.Multumesc pt. info si cred ca o sa mai apelez la voi cu intrebari si rugaminti.Cit despre copii,of telefonul deja zici ca e al lor,sper sa nu imi faca la fel si cu tableta.Insa cred ca mai fac un efort si le iau leappad ceva.Deh,cu trei am nevoie de eforturi serioase la buzunar.:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-i iau cadou mamei mele un Kindle sau un Nook dar vreau sa gasesc carti in limba romana pentru ca mama nu stie engleza. De curiozitate se vinde Kindle Fire in Romania? si daca da ce servicii sunt accesibile pentru el?

 

1. Am pus o gramada de carti gata de luat oricand doresti de oriunde ai acces la internet. Biblioteca este deschisa nonstop.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0UbeWzQZW14VkRid2drallkYkE&usp=sharing

 

Daca imi trimiteti si alte carti/publicatii care nu exista le adaug in biblioteca. Daca va decideti sa trimiteti va rog pe mail mariuspernes@gmail.com 

 

2.Nu stiu daca se vinde in Romania - eu cumpar direct de pe amazon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata,mi-a venit jucaria,yupiiii!Acum ma chinui sa-i dau de cap.Interesant ce zici tu Mada,nu stiam de treaba asta cu kids time.Multumesc mult!Alte sfaturi aveti?Acum va scriu de pe el(sau ea?),intru pe tel sa vad poate pot sa pun o poza:))) Apoi ma duc la vinatoare de carti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...