Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Oana,nu am editat nika.L-am trimis si s-a incetzosat asa ecranul,l-am mai trimis o data si tot asa.Pina la urma l-a trimis,dar a iesit asa cum se vede.Nu am idee de ce.Acum cu kindle free time asta,naiba sa-l ia ca nu il gasesc si pace.Am gasit doar un app in genul descris de Mada,care app dupa ce am facut cont/profile pt fiecare cupil nu vrea domne sa ne arate nimic,dar absolut nimic.Nu se deschide nimuc,sau daca se deschide iti cere flash player.Link-ul catre flash player nu merge si dupa cercetari atente am aflat ca tabletele (nici kindle,nici apple..) nu suporta flash player.Alte jocuri din acelasi app sau video cer youtube nustiudecare.Pina la urma sunt intr-o ceata groasa rau nene.Nu merge nimic ca lumea.Si cind recitesc sau cind imi amintesc cita reclama si blabla,jur ca imi vine sa il dau inapoi.Sigur nici eu nu l-am descifrat pe tot,dar e prea multa bataie de cap nene.Si cireasa de pe coliva ,ce minciuna cu bateria care tine 11h de surfing pe net .Dupa 6 a dat coltzu.Despre cele doua luni de citit fara sa intri pe net,imi dau voie sa ma pronunt ,gogosi!Garantat!Nu o sa pot testa pt ca va dati seama,copii vor pe net,eu citesc rapid si in doua sapt termin trei,patru carti.<br />Dupa cum se vede sunt cam dezumflata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hannen, carti sunt milioane pe net.

 

De ex: thepiratebay.sx/browse/601/0/7/0

Dar nu mai downloadez la gramada (sunt torrente cu milioane de carti sau chiar cu mii de carti, in romana) ci atunci cand vreau un titlu, il caut exact pe ala [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada,sau cine are kindle fire,va rog frumos lamuriti-ma si pe mine cum sa fac aplicatiile vizibile in store sau home screen.Am gasit aplicatiile deja instalate in tableta printre care si ce cautam eu,aka free time.Dar sunt acolo si atat.Nu le pot folosi ,nu le pot vedea in alta parte ,nu pot face nimic cu ele.A mai patit cineva asa?si ce chestie,Acum scriu de pe kindle si dupa fiecare cuvint trebuie un fel de verificare/aprob al cuvintului ,altfel iese ceva nemaiintalnit.Sa va fac o demonstratie?Certainly face to voice? Chm vs deactivation cu kindle?Voila ce timpenie!De asta cum scap?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca pot accesa forumul de pe Kindle...si eu pot de pe al meu, dar imi ies peri albi cat trebuie sa astept sa se incarce o pagina. Idem pt alte pagini de net. Deci nu are legatura cu forumul.

 

Kindle-ul cu taste si 3G (ce il am) e ok pt a aceesa cateva linkuri salvate, pt un Fb, o adresa de email, dar nu navigare in voie pe orice.

Plus ca e alb negru-gri...nimic colorat.

 

Dar mi-e foarte util la citit carti. Asta a fost si scopul, apoi ca mai trimit un mesaj-email de pe el sau accesez o pagina de Fb, asta e altceva. Mi-a placut ca am net si in varf de munte unde netul prin Wi-Fi nu ar merge. Deci exact pentru strictul necesar. Idem daca trec granita. Net gratuit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen, treaba cum sa faci aplicatiil vizibile nu inteleg la ce te referi, zi mai babeste:))

La text, poate e text prediction on, incearca asa: vezi sus acolo pe bara unde zice hannen's kindle (sau cum l-ai denumit), ora, wireless si baterie?

Trage cu degetul in jos pe ecran si o sa apara un fel de toolbar cu locked, volume, brightness, wireless, sync si more/ clic pe more/ language & keyboard/ keyboard/ keyboard settings si tre' sa ai acolo sound, autocorrection, autocapitalization, next word prediction si personal dictionary. La mine toate-s off.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Oana, scuze pt. intirziere.Nu am intrat din lipsa de timp,plus ca v-am facut cu nervii pe toti.In schimb i-am luat pe cei de la amazon:)).Am vb la tel cu juma de glob dintre angajati:))Pina la urma m - a lamurit un japonic.Kindlle - ul meu e alien. Fiind achizitionat pe co. jp. nu are nicio legatura cu .com.Aplicatiile freetime si altele nu sunt "suportate" (cred,am uitat care-i chichita tehnica)de co.jp.Alea sunt doar pt .com.Inca nu i-am dat de capat la tot,mai am de butonat dar fiindca am intrat in citit ,am uitat de alelalte necunoscute.:))Acum caut carti gratis pt.ca mi-am depasit bugetul pe luna asta,citesc intr-un ritm de speriat.Cind toate cartile sunt doar un click away, intelegeti voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...