Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (170)


Recommended Posts

 

sa mai raspund ceva pina tzipa plodul dupa mine la cititul de seara:))

 

Khristin, masini de spalat/uscat eu am samsung, cam ultimele modele aparute, cu silver-nu-stiu-ce, fara zgomot, etc si sunt foarte multumita (am cautat model sa incalzeasca masina apa, sa n-o ia la temperatura ce vine pe teava, si sa fiarba)

 

Mqqm, sa creasca mare si frumos crestinul tau [pup]; pozeeee [pk]

 

mai viu

 

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bebitzu, ankalaura, Magdone, multumesc! Cred ca pana la urma ma duc cu Roxana, de stat sta la filme, mai ales daca are si ceva de rontatit.

 

dalma, bine ai venit! Si eu cred ca merita sa incerci cu basinetul, chiar daca fetita e peste varsta, in schimb e in limite cu greutatea.

 

mQQm, felicitari pentru botez! Cum i-a placut pepitelului?

 

Doloress, imi pare rau pentru pneumonie, macar acum aveti tratament si o sa fie bine!

 

nelia, imi pare rau cu intarcatul, insa n-au intrat clipele magice in sac, tot in bratele tale o sa alerge...

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar cand ma gandeam si eu ca nu-mi raspunde nimeni vis-a-vis de appliance-uri...merci mamaana, pitilache si ana [flo]. Noi ne gandeam la Bosch initial, dar dupa ce am fost si in vizita pe la magazine, cica mai performante ar fi Jenn Air si LG, mai incapatoare ca volum, decat primele mai multe features, steam si tot tacamul. Are cineva experiente cu de astea?

 

mQQm, sa va traiasca crestinul [flo]. Cine e nasa leonie de pe DC? Nah ca mi-a scapat [alcool][:D]

 

Doloress, sanatate multa bolnaviorului tau [flo]

 

Ana, eu te-as sfatui sa lupti pt. banii aia, ca doar e un drept al tau castigat si 5 mii nu-i chiar de colo. Iti spun asta ca si eu puteam sa pierd vreo 10 mii cand mi-am echivalat experienta la catedra din RO, mi-a luat ceva timp si nervi pana ce i-am convins, dar a meritat cel putin [:D]

 

Ontario, nu punem si noi de o intalnire face to face? Nu de alta, dar vine martisorul acusica [olala]

 

Cristina

 

Yasmineid="purple"> et [copil]Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, eu am washer & dryer Bosch. Sunt tare multumita de ele. La casa cealalta am avut Whirlpool (ultimele modele aparute la vremea aia, in 2006) dar nu am fost asa de multumita ca de Bosch.

Jenn Air am aragaz care e suuper , iar LG am frigider, de care sunt multumita ca e din cel cu 2 usi sus si cu congelator jos. Nu stiu sa-ti spun mai multe despre ele, decat ca, aragazul si frigiderul sunt cumparate in septembrie 2006 si n-am avut probleme cu ele pana acum ( de fapt, fostul proprietar al casei le-a cumparat cu 6 luni inainte sa vanda casa [:D]), iar Bosch-urile le am din toamna 2007 si, la fel, n-am avut nici o problema cu ele. Dar, daca ar fi sa-mi schimb toata bucataria , de ex, eu mi-as lua din cele incastrabile.

In alta ordine de idei, multumesc pentru raspunsurile cu French Immersion. O sa urmaresc si cand vor avea open house la scoala ca sa pun mai multe intrebari. Deocamdata, azi, am inscris-o pe Thea la JK, la programul ala luuuuuung si...mult-discutat [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cou-cou la canadeze!

 

MQQM sa va fie de bine botezul!!!

 

Insanatosire grabnica bilnaviorilor!!

 

Nelia, ASPEGIC-ul e un fel de aspirina in pudra de la Sanofi- Compozitie Acetylsalicylate...1800mg. O sa radeti, dar mie mi-au dat-o la spital cand am nascut...in primele zile dupa nastere, din cauza de productie prea mare si sani prea incarcati...copilul nu sugea suficient, iat mulsul era o tortura si cu cat mulgi cu atat produci, deci nu era solutia buna. Au incercat femeile alea la clinica tot ce au stiut, babeste si nu, dupa care mi-au dat asta si apoi am mers la farmacie si mi-au dat ceva homeopatic, niste bilute pe care le-am luat mereu cat timp am alaptat. Asa tineam productia in frau. Bine eu nu am avut curajul sa alptez asa ca tine...in plus in plina relocatie, cu demenagement a faire singura cu doi copii, asta imi mai lipsea...

A! mai vroiam sa te intreb in ce cartier stai tu, caci fetele vorbesc de piete bune in zona ta [:)]

 

Si mai strecor o intrebare...una mica si gata, dar care intereseaza si noile venite sigur:

Cum e cu alocatiile pt. copii. Stiu ca e in functie de venit si ca daca nasti acolo nu e nevoie sa ceri se face automat, dar apoi? M-am uitat pe site-uri, am vazut ca se face o cerere si etc, dar nu am vazut concret in ce conditii si ce suma e. Clar, copii beneficiaza de ceva?

In Fr. e ceva de genul, alocatie pt. 2 copii in functie de venit si apoi la fiecare rentrée scolaire incepand cu 6 ani beneficiaza de o alocatie pt. rechizite.Tot in functie de venit cred.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin - alocatiile sunt mai mari ca in Franta [:D] Abia astept sa vad si eu ce zic fetele si ce parere o sa ai tu prin comparatie cu Franta.

 

Dalma - saci de vidat gasesti la Metro, costa cam 50 de lei 5 bucati de dimensiuni diferite, cu supapa. Mai au si la magazinul japonez, dar fara supapa, putin mai ieftini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm-sa va traiasca crestinul si vrem poze.[flo]

khristin-dc va tine"punga" luati din cele incastrate-aragaz clar Jenn Air, frigider LG sau Maytag- masini de spalat la fel-asta dine xperienta noastra din 2002 cu ele si fara probleme..nu am aragaz JA dar am facut si eu research si din astea vreau la urmatoarea casa[:D]-am scris mesaj dincolo[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am nevoie de un raspuns

 

am primit formularul sa cerem certificatul de nastere, dar am 3 choix

forma lunga, scurta si copie d'acte de naissance.

 

Acum cu forma lunga si scurta sunt corect, dar copia asta am nevoie de ea? la Steph nu am avut alegerea asta si nu am nici o copie

 

o alta intrebare ar fii daca si cand atzi cerut cardul se SIN/NAS pt copii?

 

revin mai tarziucu dezvoltarea despre alocatii pt primul copil, la al doilea nu stiu cat este procentajul

 

 

 

Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici copii mei nu au SIN....trebuie sa cer sau cum se procedeaza??Pucku-buna intrebare ai pus.

 

 

Khristin si eu am Bosch washer-dryer, f multumita de ele de 4 ani de cind le am. Nici o problema nu am avut.

 

Ana, si eu as lupta.Fina mea lucreaza si si acum in compania in care s-a angajat acum 9 ani. Cautau pe vremea aia ptr laborator-fara experienta si studii inalte. Daca ar fi fost corecta in CV (a terminat chimia si a fost profesoara in Ro) nu ar fi angajat-o nimeni. Cu cv mai "simplu" au luat-o imediat si cind au fost posturi

disponibile ptr experienta si studiile ei, a aplicat frumusel. Multi au luat-o la intrebari, si i-a lamurit (cu diplomele din Ro) si le-a si explicat de ce a facut asa. Au mutat-o si e si acum acolo, fericita.

 

Ce poti pierde? (afara nu te da).Succes.

 

 

Anka, alocatiile sunt calculate in functie de salariile/veniturile parintilor. In primi ani poate mai primesti sume mari, dar cind aveti job (bun) amindoi primesti ca mine 16$/luna.

 

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...