Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (170)


Recommended Posts

 

Eu nu pot pe 12 februarie.

 

Roxanaaa hellp cu organizarea;[pup]

 

ce spuneti de martie: 5 sau 12, tot e ziua/luna femeii si ne sarbatorim si noi???

sa vedem, cine spune "da" de aici:

 

Ana [:D] (stiti voi cine-i in frunte)

Cami/ange

Nico/bebitzu

Casandra

Cristina/cge

Diana

Ionela

Ktrinel

Mihaela/mimitete

Monicutza

Nelia

Oanagabriela

Rox/pitilache

Dana/Podeanu

Simi

Simonna

 

 

 

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu o sa ratez intalnirile asa placute cu voi, din pacate... vineri este seara de invatat, iar sambata am unul din cursuri. M-au terminat cursurile, am foarte multe teme, volum foarte mare de invatat (din pacate abia acum iau in serios, ca ieri seara mi s-a returnat un test si rezultatul a fost cam trist... pentru ca nu am invatat)

 

Dar parca ziceati ca vreti intalneala in martie... acum ce faceti?

Ca si eu v-am propus pe la mijlocul lui ianuarie sa ne intalnim mai devreme de martie, dar nu m-ati bagat in seama [q] sau m-ati refuzat elegant

 

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh maru, mi-a trecut [pup] si sa stii ca asa as veni si la voi (lasa ca la vara promit ca va vizitez si va iau asa din casa in casa, ca la colindat [:D] ca mi-am propus o vacanta in zona). Merci de incurajare [pup] (cred ca fac praf cursurile sesiunea asta [:D] dar macar am fun ca nu imi tace gura deloc)

Dar lasa, ca m-a salvat Ana [pup] ca daca vorbim de martie vin si eu (ca doar merit si eu macar o data pe an putin timp relax pentru mine) plus ca o sa se mai linisteasca lucrurile si la mine la job (imi pleaca seful maine in vacanta in Portugalia pentru 5 saptamani si ma lasa pe mine stapan la oi)

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutza eu propusesem o intalnire pe 12 martie (sa fie dupa vacanta de relache si sa ne serbam si noi de 8 martie!) dar ange a propus sa ne vedem si in februarie. Asa ca daca am inteles bine este vorba de doua intalniri.

 

Haideti sa ne vedem cat mai multe [invazie]

 

Propuneri intlaniri Montrealid="size4">id="purple">

 

12 februarie: cassandra

 

19 februarie: AnaStroe

 

12 martie: pitilache

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua!

 

Multumesc de sfaturile cu gradinitele, eu sint convinsa ca o sa gasesc gradinita, problema mea e ca nu stiu sigur si pe mie ma omoara lucrurile astea cu nu stiu sigur! Asa ca continuu cu sportul telefonist si mai vad eu ce rezultate are!

 

Doloress, unde e gradi a voastra? Presupun ca nu in Laval... :)) Sanatate micutului, da-i medicamentele si ai grija si de tine intre timp. Ca am vrut sa intreb: educatoarea, romanca, in ce limba le vorbeste? Excludem persoanele de fata, pe care nu le-am auzit decit la resto vorbind franceza [pup], eu sint cam in cumpana cu gradi de romance vorbitoare de franceza... Adica as prefera sa ii induca accentul quebecois mai degraba decit pe cel romanesc...

 

ROx, da, ma garderie e deschis acum in paralel, da's balmajita tare, tre sa aprofundez. Noi avem in Laval monenfant.com, am numarat, de curiozitate, am inscris-o la 15 CPE-uri numai pe site-ul asta! Ridicol! Plus alte x la care-am dat telefoane.

Gindul meu, merci Diana de sugestie, este sa pun un anunt mai la vara in ziarul local grecesc si sa vedem ce iese.

 

Nelia, nu-s daca sa te felicit sau sa pling cu tine ca l-ai intarcat pe Lisandru! Nu deschidem subiectul cu alaptatul, vezi cu hormonii si cu mastitele, mare grija!

 

Io ma intilnesc cind vreti voi... Da' m-as intoarce la Boccacino ala de pe Cote Vertu, Marathon n-a fost mult mai ieftin si e asa inghesuit ca nu pot sa-l sufar!!!

 

Pupici acum,

Simona

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo [pup] ia uite ca am scris odata! Si mie mi-a placut la Boccacinos pe Cote Vertu!

 

Propuneri intlaniri Montrealid="purple">id="size4">

Locatie: Boccacinos Cote Vertu

Ora: 18:00

 

12 februarie: cassandra, Simonna, Doloress, Podeanu

 

19 februarie: AnaStroe, Simonna, Doloress

 

12 martie: pitilache, Simonna, monicutza_bb, Doloress, Podeanu, cge

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana [pup] stiu doar ca era stabilita intalnire in martie, dar ca eu am propus una mai repede, prin ianuarie, sa ne vedem cu Dana (proaspat venita din Romania, asteptam si eu povesti calde de acasa [:D]) dar nu s-a legat deloc. Oricum, esentialul este sa ne vedem [:D]

Trece-ma si pe mine te rog pentru 12 martie [flo]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu la intalnire, sa va cunosc! La mine e oricand, nu conteaza. Poate o corup si pe Deliaid="red"> si venim impreuna.

 

Simonnaid="red"> gradinita nooastra e in Lasalle, e cam departe de voi [:D] Si eu am zis initial ca vreau gradi la quebecosi, sa invete bine limba si fara accent. Acum insa Lasalle-ul e un cartier tare cosmopolit. Eu n-am gasit loc liber la vreun quebecos, ba chiar si gradinitele mari ce le-am vizitat, peste tot am intalnit educatoare magrebience, indience, filipineze, numai quebecoase nu. Deci oricum n-ar fi invatat accentul quebecos prea curand. Educatoarea noastra vorbeste bine, are si doi copilasi quebecosi, deci vorbeste mai mult in franceza. Numai cand al meu nu intelege ce vrea sa-i zica, ii zice si in romaneste, ceea ce zic eu ca e un atu pentru el la varsta asta, cand inca nu prea stie sa se exprime. Eu zic ca e bine ca mai aude si limba lui materna, e mai securizant.

De la 2 ani jumate, 3 vreau sa-l dau la o gradinita mare care e pe aceeasi strada cu noi, MOntessori. Am auzit numai lucruri bune despre locul asta. Ne-am inscris de doi ani, ma duc toata ziua pe capul lor, si tot nu avem loc. Am sa reiau presiunile. Acolo se vorbeste preponderent engleza, insa ei zic ca o sa invete ambele la fel de bine. Deocamadata asta in mediu familial imi convine tare mult. Doamna il adoarme mangaindu-l pe spate, i se fac toate mofturile, pentru varsta lui eu zic ca e ideal. Are timp mai incolo sa fie inregimentat in program strict. Deocamdata il mai las in lumea asta de bebelus.

 

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

"Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...