Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (170)


Recommended Posts

eu in ultimii 2 ani tot asteptam sa plec, initial intr-o alta destinatie, si am fost mai cheap asa...nu mi-am mai cumparat mare branza prin casa.asa ca n-am mare lucru de luat, de aici intrebarile...ca de undeva trebuie sa-mi cumpar, si atunci de unde?! mie si sosetele la noi mi se par scumpe, hainele la fel, dar fata de ce-am vazut eu prin europa totusi la sosete si lengerie intima stam bine ca pret.de asta intrebam.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zavalita pai ca sa-ti faci asa o idee, cele mai ieftine sunt cam 1 dolar perechea (sosete sau chiloti de exp) Eu am gasit si foarte bune la pretul asta care m-au tinut si inca ma mai tin mult. Acuma in Romania nu prea stiu daca e mai ieftin sau mai scump. Si da, Winners, votez si eu pentru [pk] Am gasit multe lucruri faine acolo, inclusiv jucarii tare ieftine si frumoase.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Planuiti sa zburati spre US in urmatoarea perioada? http://www.youtube.com/watch?v=yZfbTlYpKYo
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela multam, da cu vremea asta sa fii fost raionul plin si tot nu as pleca din casa Eu caut pt Steph-long patte, ca iar mi-a iesit din pantaloni, si mi-ar trebui cateva perechi.....ma termina fetita asta cu pantaloni, o viespe in talie si picioare lungi, nu prea ii gasesc pantaloni....eu sunt cheap, mai mult de 10$ nu dau pe pantaloni de scoala, ca-i spal zilnic, si iese din ei in 3-4 luni, asta daca nu-i pateaza si rupe inainte....vad ca inca o tzin adidasi, drept ca au fost scumpi, dar e record sa nu rupa incaltaminte din septembrie, de cand a inceput scoala ... si as vrea pijamale pt mine si pantaloni...pana cand tzin reducerile? Anka voi va duceti direct la apartamentul inchiriat de voi? ca parca ziceai ca nu aveti inca electrocasnicele, s-au m-am inselat eu? ai putea vorbi cu prieteni sa-tzi cumpere un set, inainte sa vii, si ai terminat povestea, cand il gasesti la oferta pe siturile puse vezi daca au drum sa-tzi cumpere un set....cam o data pe luna gasesti undeva o oferta de set de oale...totul depinde de tine, cate vrei in set, de care....eu nu am set, am 3 oale de supa, mari si mici- luate separat, dar de aceasi firma, vase yena pt cuptor, 3 t-faluri, unul inalt pt felul 2, o tigaie mare si una mai mica,2cratite gen ceaun si oala minune.... si tavile de praji....si mi-s ultra suficiente , nici nu as avea loc la bloc sa depozitez mai multe Zavalita la fel....noi am luat la ikea, pilotele nici cele mai scumpe dar nici cele mai ieftine, cate una de fiecare, am lasat 100$ pe 2 pilote si 2 perne de pene, care au ajuns de mult la gunoi din cauza astmului, asa ca mi-am cumparat sintetice si lavabile apoi, lenjeria de pat daca o gasesti in reducere e foarte ieftina...noi suntem fan Simons www.simons.ca, in special iesi mai ieftin de 10 $ pe cearceaf ce sunt scumpe si nu gasesti mereu la reducere sunt cearceafurile plic, dar trebuie sa stii ce marime de pilota ai, ca sa-trzi cumperi medicamente...asta e un subiect delicat, pt ca eu acum , nu as mai lua medicamente dupa ureche, nici sa ma taie cineva....eu din toate medicamentele aduse am folosit numai fervexul si anticonceptionalele, sotul a facut pneumonie si a fost pus pe antibiotic, si-mi aduc aminte ca mi s-a rupt sufletul sa zic asa la vremea aia sa dau 50$+ pe doza aia de antibiotic, dar daca luam de acasa, de unde sa stiu exact ce aveam nevoie? in Quebec, daca nu ai asigurare sunt mai ieftine, itzi plateste o parte statul, sau cine o plati ceai de coada soricelului sigur gasesti gata tzitzica en demande Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa ma vait si eu de iarna constanteana.nu-i asa ca va enervez?[drac] Serios, dar atata zapada n-am mai vazut de cand eram mica si ma dadeam cu saniuta.Bine nu in Constanta ci in Tulcea. Acolo aveam derdelusuri faine. Stiti ca tulcea e o mica Roma? E asezata pe 7 coline[:D]. si evident,ca doar stiti cum merg lucrurile pe aici, ca toata zapada e acolo unde s-a asternut.Sunt deja 2 saptamani de cand n-am mai vazut asfaltul.Totu-i alb ca in prima zi , bine si cu impresii de maro acum. Ideea e ca canci tu astfalt, siguranta rutiera,trafic leger sau altele ce tin de sol uscat.Trotuarele evident ca-s varza, doar sosele conteaza in c-ta! Anul trecut am vazut miracolul cu ochii personali, de 14 ani de cand stau aici am vazut cateva trotuare reasfaltate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress - preturile de acum sunt doar putin mai mari ca in 2004, poate la mancare este o diferenta mai mare, la cosmetice... Insa, totodata, in 2004 salariile erau mult mai mici. O canapea de textil, modesta, era cat un salariu bun. Acum, e cam juma' de salar bun. Salar bun in 2004 era 500 de euro (zic eu). Salar bun acum e cam o mie (zic eu). Canapeaua a ramas la fel [:D] Partea nasoala e ca daca dai 100 de euro pe saptamana numai pe mancare, mia aia de euro devine vax albina... [:(] In avion - Daca e infant, musai ar trebui sa iti dea mancare de bebe. Noi am primit mereu. La copilul de peste 2 ani, am primit mancare ca a noastra. La companiile low cost primesti doar apa gratis, restul contra cost. Minus417 deci sunt [bis] Alta intrebare - pasta de dinti [url="http://www.kingfishertoothpaste.com/"]Kingfisher[/url] este? Si inca una - seminte de in? [:D] Nu mi-am amintit ca Ikea are si oale... La alte preturi la Ikea.ca m-am uitat. Ikea avem aici de vreo doi ani sau poate mai putin, doar in Bucuresti adica. C&A avem de anul trecut in aprilie, Decathlon la fel... De Zellers, Winners si altii aici am auzit prima data... La noi, o soseta decenta este peste 2 dolari, si nu te prea tine... Ca sa te tina, scoti cam 4-5 dolari. Un chilotel decent este cam 5 dolari, adica sa nu fie chiar un tetra de taraba... Un sutien mai ieftin dar bunut e cam 13-15 dolari... Un pantalon decent de copil este cam 18-20 de dolari... Unul mai ca lumea e cam 30, unul de firma este "fara numar" [:D] La un salar oarecare de .. 500-800 de dolari sa zicem,... cam scump, dap... Puck - 10 dolari? [:D] La noi iei de la second hand cu 10 dolari [:-)))] Da, o sa mergem direct la apartament si da, nu o sa avem electrocasnicele. [:(] S-ar putea sa le avem vreo saptamana, pana termina ei de mutat. Si eu ma gandisem sa imi fac o listuta, sa ii rog sa ne cumpere cate una-alta... Zavalita - sa imi zici si mie unde sunt trotuarele alea asfaltate ca sa ma duc sa ma plimb pe ele, ca ce am injurat vara trecuta nu am injurat in viata mea, ca sa ajung de la Brotaci in tabacarie trebuia sa iau caruciorul in brate cam juma' de drum [bang] Vai de capu' meu ce misto mi s-a parut apoi Bucurestiul!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mimitete Brr, a revenit iarna[bang] si e frig. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
yep... -31 cu factorul vant. Ce ma bucur in zile ca astea ca lucrez de-acasa. [pk] Anca n-am auzit de pasta asta de dinti pe-aici insa ai magazine bio cu tot felul de produse.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...