Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Felicitari Mihaelafalt,Sophia_m,Bradraisa,Mihacor!


Recommended Posts

Mihaela, linisteste-te, in multe sarcini apar sangerari si merg cu bine mai departe, nu te speria. Ai putea ori sa o suni pe dr lui Monique, ori sa mergi la camera de garda a unui spital. Bradraisa, eu stiu ca faci scarlatina o singura data in viata, dar cel mai bine intrebi un medic. Uite, am gasit aici o discutie pe tema asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=102554 ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha, sangerarea in primul trimestru poate insemna ori pierderea sarcinii ori mai nimic (vreun hematom) si sa fie totul OK. Doamne ajuta! Mergi azi la medic daca poti! bradraisa, scarlatina e o reactie alergica a organismului la streptococul betahemolitic din gat. Poti fi purtator de streptococ sanatos, cum e copilul tau, poti de la el sa faci amigdalita pultacee sau poti face scarlatina. Scarlatina nefiind boala virala nu lasa niciun fel de imunitate, poti face de mai multe ori in viata. Vestea buna e ca se trateaza cu un antibiotic banal, Ospen (penicilina) care poate fi luat fara probleme in sarcina. Copilul daca e purtator sanatos de streptococ trebuie totusi sa ia Ospen 10 zile (eu si fetele mele asa am primit de la pediatra lor) si la fel toata familia, ca sa nu vi-l pasati apoi de la unul la altul. Acu' totusi, inainte sa iei Ospen intreaba totusi medicul fiind in primul trimestru de sarcina care e cel mai sensibil. Copilul nu a primit tratament?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor, va astept la cafea de data asta e fierbinte [pup][pup][pup] eu aseara am avut un junghi in ovarul stang (cu care am ovulat) sau cel putin in zona ovarului, parca mi s-a contorsionat vad ca si acum dimineata am reminescente aseara in pat, simteam ca s-a inflamat sper sa nu fi racit sau sper sa nu fi crapat ceva ca de cateva zile numai nervi si certuri am avut, adica nervi la maxim...deci tot ce se poate [q][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele mele dragi... ieri am fost internata la Polizu pentru chiuretaj.L-am rugat pe doctor sa mai faca o ecografie ca sa fim siguri ca chiar nu se mai poate face nimic! Dar din pacate asa a fost! Sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani! In prealabil mai facusem si alte ecografii ca sa fiu sigura! Suntem terminati! Chiuretajul a fost groaznic de dureros, am simtit tot ce facea acolo si plangeam in timpul interventiei si doctorul imi zicea sa nu mai plang ca plangeam cu spasme si ma miscam...A fost dureros fizic dar psihic si mai rau! Pe burtica, nu stiu cum si de ce, dar am o pata rosie ca o vanataie de unde a fost bebe...probabil ca harjait prin interior de a iesit semn pe exterior! Ma intreb cu ce am gresit eu Doamne sa trec prin asa ceva? Ce nu am facut cum trebuia?De ce eu?Erau atatea fete cu pierderi de sarcina acolo, unele erau la a2 sau a 3 pierdere... Pentru mine nu era o consolare! Am vazut atata durere acolo. ma simt asa de goala, de singura! Simt ca mi-am dezamagit sotul, ca m-am dezamagit pe mine!Ideea e ca nu am avut nici un soimptom, ba chiar ma dureau sanii si erau f umflati! Inainte de a ma chiureta si asistenta imi cauta vena pentru anestezie, am inceput sa sangerez...dar rau...curgea mult!deci daca nu mergeam de bunavoie, ajungeam la urgenta si era mai rau!Imi pare rau ca v-am intristat fetelor, imi pare rau ca nu voi fi mamica in ianuarie! paote totusi Dumnezeu imi indeplineste visul de a avea un bebe vara, asa cum mi-am dorit eu!Dar cu ce pret!O sa ma investighez sa vad daca chiar a fost vreo problema de la mine saupur si simplu nu a fost sa fie! ma intorc la aspirante! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! ingeras plecat la 7 wks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Moni nu te consuma , relaxeaza-te ca poate e un [bibe] mic la tine in burtica si iti da primele semne [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
pai nici nu stiuc e sa zic... a mai patit vreo gravidutza asa? sa primeasca un junghi alarmant urmat de un ecou prelungit si dureros pana in ziua urmatoare sau ceva similar? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...