Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Felicitari Mihaelafalt,Sophia_m,Bradraisa,Mihacor!


Recommended Posts

Buna fetelor [cafea]. Ce faceti? Eu in sfarsit m-am apucat de analize inainte de a ne apuca de bebe. Si ieri am luat o parte din analize, iar valoarea TSH era marita si incercuita. Medicul mi-a spus sa imi fac repede programare la endocrinolog si sa ma duc cu analizele. Dar azi nu am gasit pe nicaieri loc [q]. Voi aveti idee ce inseamna asta? Daca se poate corecta? Mi-e si rusine sa il sun pe doctor azi sa il stresez eu cu intrebarile mele... Sunt tare nelinistita in dimineata asta... Va pup [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata [pup] Ca tot se vorbea de sotii... din fericire eu am unul exemplar[:D], nu fumeaza, bea numai daca beau eu, deci deseori ajungem la terasa si bem cola sau cafea, nu iese cu prietenii fara mine. Mai nou am acceptat sa imi cumpar bicicleta, ca el nu voia sa plece singur si eu sa stau in casa. E adevarat, ca la inceput cand ne-am mutat amandoi, mai facea si el faze... dar el mi-a zis ceva si de atunci numai asa procedez cand ceva nu-mi convine. El a zis: "Noi barbatii nu prea gandim ca voi si nu ne dam seama ce vreti, asa ca in loc sa tipi la mine, mai bine imi zici frumos ce te deranjeaza si eu o sa fac eforturi." Asa ca de mai bine de 4 ani, certurile noastre se pot numara pe degete si sunt foarte multumita de cum se comporta. Mai face si el greseli, evident, dar cum majoritatea timpului e ok, mai inchid si eu ochii. [olala] Va doresc un weekend minunat! [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa raspund si eu la discutie [:D]... Sotul meu mi-a spus ca prea dau multe detalii inutile, ca el nu retine nimic din ce ii spun eu . Si sa fac un rezumat mic la toate problemele mele. Iar eu daca am ceva sa ii zic, ii spun pe un ton cat se poate de calm si civilizat. Doar de cateva ori am tipat unul la altul in 5 ani de zile. Iar de certat si mai putin... Din fericire vrem amandoi bebe, o singura data m-a testat si mi-a spus ca el nu vrea bebe, ca nu e pregatit. Dar acasa am vorbit frumos si civilizat si i-am spus ca eu nu concep sa nu facem un bebe numai al nostru. Si sa stea linistit ca eu o sa port tot greul in fata 9 luni, eu voi fi intepata si testata periodic, el doar trebuie sa se comporte ca pana acum. Urmarea e faptul ca m-am apucat de analize (ieri mi-au luat aia 5 eprubete de sange [bang]) [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Buna fetelor [cafea]. Ce faceti? Eu in sfarsit m-am apucat de analize inainte de a ne apuca de bebe. Si ieri am luat o parte din analize, iar valoarea TSH era marita si incercuita. Medicul mi-a spus sa imi fac repede programare la endocrinolog si sa ma duc cu analizele. Dar azi nu am gasit pe nicaieri loc [q]. Voi aveti idee ce inseamna asta? Daca se poate corecta? Mi-e si rusine sa il sun pe doctor azi sa il stresez eu cu intrebarile mele... Sunt tare nelinistita in dimineata asta... Va pup [flo]
Buna dimineata.[flo] Dreambaby, cauta pe net ce inseamna, in ce zi de ciclu le-ai facut? Eu asa facem, cum aflam un rezultat fuga pe net sa vad ce inseamna...[pup] ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos... http://www.fertilityfriend.com/home/34a766
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magddalena
buna dimineata haideti la [cafea] un weekend frumos va doresc aa apropo dde certuri ce sa mai zic eu ca dupa a doua sarcina pierduta sotul nici nu vroia sa ma mai atinga???ca era inspaimantat probabil sunt niste copii dar se dau ei la brazda..[hot] eu sunt sigura ca am ramas insarcinata prea ma dor ovarele de cateva zile e ciudat nu am patit asa niciodata si sunt balonata ma testez la sfarsitul lunii deci mai am de asteptat..[alcool][alcool] pup o zi faina
Neata fetele! Multam' de cafea! Eu am pleecat dimineata la o barfa cu fetele, adica mama si 2 prietene bune de,ale ei. Acum l,am luat si peel ca avem treaba cu sapunurile. Mi'a adus si verigheta ca o lasasem acasa. Eu va scriu de pe tel. Acum :) Ankta ai fos tare cu peretele si degetele in urechi. Hai ca mai ciitesc acum din urma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore Sotul tau cred ca are nevoie de refulare, a trecut printr,ochestie eextrema Gaby bravo voua. Asa e si frumos sunteti norocosi Da, barbatilor li se pare ca vb prea mult.ei sunt mai simpli. Asta mi,a zis si al meu ieri-ca vb prea mult si nu ma poate urmari. Nu e atent. Sa sinttetizez ca noi femeilor, ne place sa povestim mult si inutil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=164779"]
CAPITOL NOU[flo]
[/url] _________________________________________________ In fiecare zii tot mai aproape de minunea [caru] noastra
"A person is a person, no matter how small. " Dr.Seuss
[url="http://www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif"]Marriage Ticker[/url] [url="http://i56.tinypic.com/wi0gi1.jpg"]Trying To Conceive[/url] [url="http://www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif"]Mamica de ingeras fetita[/url] 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...