Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Felicitari Mihaelafalt,Sophia_m,Bradraisa,Mihacor!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Foarte frumos titlu!!!! Excelent tot asa sa tinem! Camcris sa ne spui cum a fost la Sovata. Nu stiu cum e acolo stiu numai ca la Olanesti e super fain. Sa faci fain sa vii cu [bibe]! Fetele cu chisturi ovariene - ce analize hormonale ati facut pana acum si la ce anume s-a observat la voi problema. Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cixinica
Neatza! vin si eu la cafea, ce frumos titlu avem la capitolul asta! Doamne ajuta la cat mai multe asa [pup][pup] cine se mai testeaza sapt asta? eu ar trebui pe sambata, cine se mai baga? multi [pup][pup][pup][pup][pup]
Buna ziua fetele. Eu am ajuns de la doctor, mi-a mers de minune azi, la eco s-a vazut putin bebele e in uter dar doctorita de acolo nu a vrut sa il masoare sa imi ea bani degeaba ca a zis ca se vede foarte putin si sa revin pe saptamana viitoare, dar sa nu imi fac griji ca nu e extrauterina. La ginecolog, mi-a facut control uterul este marit, sarcina se simte la palpare, mi-a dat scrisoare medicala pentru doctorul de familie sa ma duc sa imi dea sa fac analizele si intre25-30 sa ma prezint cu analizele facute la control si daca o sa considere el atunci o sa ma trimita la eco daca nu sa mi-a zis sa nu cheltui banii degeaba, si apropo mi-a mai zis ca daca merg cu bilet de trimitere de la doctorul de familie la el merg de 3 ori in baza aceleiasi trimiteri si nu platesc consultatia. Numai vesti bune. Cixinica esti foarte aproape sa stii ca nu scapi sigur mergi cu noi la odisee. Ce titlu frumos, mai citesc un pic din urma si pe urma la somnic ca tati a trezit bebelu la 6 dimineata si cadeam in fund de somn.[pup][pup][pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor... si eu acum am venit de la medicul de familie,care mi-a confirmat ca sunt insarcinata,dar si ca am infectie urinara...si mi-a dat cefuroxim sa iau 4 zile si paracetamol de dureri de spate...si trimitere la medicul ginecolog... la ala nu am reusit sa imi fac programare decat miercurea viitoare...ca e singurul medic roman de aici care are mai repede timp de mine...mai este unul dar ala nu are liber pana in 27 iunie si pana atunci nu mai astept... hai fetelor...cine e urmatoarea,ca eu simt ca mai iau pe cineva dupa mine...oricum tot pe aici raman,ca la odisee nu prea vreau sa intru pana nu sunt sigura de bebe... va pup pe toate de molipsire... Sa dea DD sa fie [bibe] si sa stea acolo cuminte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camcris
neata fetele si de la mine felicitari inca o data tuturor gravidutelor [pk][pk][pk] luna viitoare este a noastra [:D] eu sigur trebuie sa raman ca doar plec la sovata[8D]la tratament 1 saptaman si musai sa vin cu bb la purtator, fetele a mai fost cineva la sovata? paula[pup] mersi mult de tot de ajutor de la ferma o zi frumoasa si linistita va doresc tuturor [flo] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Eu am fost la sfarsitul lui ianuarie anul asta, poate si de acolo se trage bebelul meu ca se zice ca tratamentul are efect 6 luni.[pup][pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Foarte frumos titlu!!!! Excelent tot asa sa tinem! Camcris sa ne spui cum a fost la Sovata. Nu stiu cum e acolo stiu numai ca la Olanesti e super fain. Sa faci fain sa vii cu [bibe]! Fetele cu chisturi ovariene - ce analize hormonale ati facut pana acum si la ce anume s-a observat la voi problema. Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
La mine s-au vazut la toate ecografiile transvaginale. Eu am micropolichisturi, adik sunt mai mici de 10mm, si am la ambele ovare. Mie analizele hormonale mi-au iesit asa: in ziua 3 mi-a iesit putin mai mic decat era limita FSH-ul si Estradiolul, in rest toate ok. A...si in ziua 21 progesteronul mic, care poate insemna ca nu am ovulat sau ca nu am ovulat "inca" avand un ciclu neregulat. Eu zic sa vb cu medicul sa-ti dea el ce analize trebuie sa faci si mai ales cand, ca trebuie in anumite zile. ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos... http://www.fertilityfriend.com/home/34a766
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alina_loca
Mihaela , ma bucur ca sunteti bine.[pup] Tratamentul naturist de care spuneai l-ai luat inclusiv in luna in care ai ramas? ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos... http://www.fertilityfriend.com/home/34a766
Da chiar si 2 zile dupa testul pozitiv, pana mi-am dat seama sa il intrerup.[pup][pup] Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la toate fetele de urari. Camcris ai mai gasit granulele alea daca nu poate ti le trimit eu cand ajung in judet sa pot cumpara. Mihacor ce confirmare draga hai la odisee ca sa am cu cine vorbi sa nu stresez fetele. Gata plec la culcare.[pup][pup][pup] Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am sunat ginecoloaga azi marti facem eco vaginal sa vedem daca sarcina e in uter, beta hcg a zis ca facem doar daca nu se vede la ecograf..emotii mari pe mine si eu m-am mutat la odisee, desi vroiam sa mai astept, dar decat sa stresez fetele aici cu prostioarele mele.. sper sa veniti cat mai multe[pup][pup] am editat ca am scris aiurea pe aici..'si eu' repetat,ehhhh emotiile astea si stuful de radacina de morcov sunt de vina ******************************************** http://tickers.baby-gaga.com/p/dev051pbs__.png [gravired] 4+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...