Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutam sau distrugem


Recommended Posts

Eu nu inteleg un singur lucru:daca te-ai hotarat sa te casatoresti, ti-ai asumat niste responsabilitatati.Ce e aia, imi convine bine, nu plec, dau divort, sa se duca unde vrea? Nu tu lupta, nu tu discutie, asa...pur si simplu? Pai atunci unde e iubirea?!Eu nu o prea vad.Asta e bir cu fugitii in toata regula!Pai atunci la ce a ajutat ora de cununie religioasa?!Pai frate, iubesti, lupti, nu, lasi totul balta si nu te uiti nici macar o clipa inapoi! Da, intr-adevar, depinde si de gradul de violenta.Daca te ia la bataie, nu conteaza la cati ani de la casnicie,atunci da, despartirea este cea mai buna.Nimeni nu e sclavul nimanui, deci nimeni nu poate fi obligat sa suporte un astfel de comportament.Acum, de ce sa nu recunoastem?Cazuri de violenta sunt foarte multe, si multe femei accepta aceasta situatie fara ca macar sa spuna un cuvant, pentru ca psihicul lor e la pamant.Unele dintre ele au chiar impresia ca merita un astfel de comportament. Citind atatea opinii pe aici, imi dau seama ca fiecare are dreptate in felul lui, chiar daca vorbeste din experienta sau nu.Uneori este mai bine sa accepti un sfat al unei persoane care nu a avut de-a face cu astfel de situatii, pentru ca ea este cea mai lucida. Priveste totul din prisma realitatii. Adica, parerea mea este ca, in astfel de situatii, sa stai putin si sa te gandesti. Da, sa te gandesti pana unde esti dispusa sa mergi pentru a rezolva problemele, cat de mult tii la persoana de langa tine.[si-eu] NICOLE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...