Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Felicitari Sophia_m,Bradraisa,Mihacor!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha, eu zic totusi sa ceri sfatul a doi medici. Sincer am auzit cazuri in care medicii spuneau ca e extruterina si cand s-au dus la alt dr ecografist, sarcina era prinsa bine de uter insa ei nu au fost in stare sa o vada, iar ceea ce au vazut in trompa era corpul galben. Pe 7 mai ai facut beta? Nu ai mai facut si pe 9 ? Ai avea aprox 7 pt de sarcina? Sincer iti doresc din tot sufletul meu sa fie bebe bine, stiu cat ai patimit si tu sa obtii aceasta sarcina.[pup] __________ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=walkiria&year=2011&month=11&day=30&babycount=1"]Bebita al meu iubit[/url] ______________________________________________________________ Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt [gravi] 17+ cu [baietel] Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui walkiria
Miha, eu zic totusi sa ceri sfatul a doi medici. Sincer am auzit cazuri in care medicii spuneau ca e extruterina si cand s-au dus la alt dr ecografist, sarcina era prinsa bine de uter insa ei nu au fost in stare sa o vada, iar ceea ce au vazut in trompa era corpul galben. Pe 7 mai ai facut beta? Nu ai mai facut si pe 9 ? Ai avea aprox 7 pt de sarcina? Sincer iti doresc din tot sufletul meu sa fie bebe bine, stiu cat ai patimit si tu sa obtii aceasta sarcina.[pup] __________ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=walkiria&year=2011&month=11&day=30&babycount=1"]Bebita al meu iubit[/url] ______________________________________________________________ Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt [gravi] 17+ cu [baietel] Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!
Nu am mai repetat pe 9 ca a zis doctorul ca nu are rost sa dau bani si oricum ii dau acum ca am platit si vineri si platesc si maine. S-au uitat 2 doctori astazi si oricum maine mai cer parerea altuia inainte de a lua o decizie. Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui walkiria
Miha, eu zic totusi sa ceri sfatul a doi medici. Sincer am auzit cazuri in care medicii spuneau ca e extruterina si cand s-au dus la alt dr ecografist, sarcina era prinsa bine de uter insa ei nu au fost in stare sa o vada, iar ceea ce au vazut in trompa era corpul galben. Pe 7 mai ai facut beta? Nu ai mai facut si pe 9 ? Ai avea aprox 7 pt de sarcina? Sincer iti doresc din tot sufletul meu sa fie bebe bine, stiu cat ai patimit si tu sa obtii aceasta sarcina.[pup] __________ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=walkiria&year=2011&month=11&day=30&babycount=1"]Bebita al meu iubit[/url] ______________________________________________________________ Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt [gravi] 17+ cu [baietel] Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!
Scuza-ma beta am facut-o pe 7 iunie, ultimul ciclu fiind pe 3 mai. Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in urma si am vazut ca veai in jur de 6 sapt, deci nu puteai sa iti fi facut beta pe 7 mai, mi-am dat seama ca e greseala. Am vazut ca ai avut si sangerari, le mai ai acum? Of scumpa, fii tare, ca e important si psihicul. Stiu ca e usor de zis si greu de facut, dar gandeste-te numai la bebe. Sa te ajute Dumnezeu sa vii cu vesti bune maine. __________ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=walkiria&year=2011&month=11&day=30&babycount=1"]Bebita al meu iubit[/url] ______________________________________________________________ Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt [gravi] 17+ cu [baietel] Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

walkiria [pup][pup][pup][pup] ce faci? ne era dor de tine ce repede a trecut timpul miha, te rog, nu te lasa asa de repede ascula si mai cere sfatul unei dr si eu era sa raman fara trompa si nu era extrauterina sunt curioasa daca nu refuzam in scris operatia mi-ar mai fi zis dr dupa ce ma operau ca e o greseala si sarcina era in uter ci nu in trompe?[:-@] eu cred ca nu ai mare grija, atata timp cat tu nu ai dureri mari pe trompa respectiva, nu ai ameteli, stari de rau e de bine intreaba pe lia, sophi sa iti zica ele ce dureri au avut in cel mai rau caz e incetata in evolutie dar extrauterina mi se pare greu nu te lasa asa repede ciopartita ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ylari, doamne ajuta sa nu ai nimic eu ti-am zis pt ca la mine a trecut un an de zile pana sa aflu de ce am pierdut 2 sarcini, una dupa alta la prima sarcina mi-a zis dr ca se mai intampla sa pierd sau sa inceteze in evolutie iar dupa a doua sarcina la fel, ca sa mai incerc ba chiar un dr mi-a zis ca am tras doua lozuri necastigaroare si sa mai incerc pana castig....cretinul daca stiam atunci ce boala aveam poate nu pierdeam nici o sarcina ba la mine au incetat foarte devreme in evolutie si nu prea se vedeau la eco si la ambele sarcini am fost suspecta de extrauterina la prima la un pas de operatie dar am dar semnatura ca refuz si bine am facut ca ramaneam fara trompa iar dr putin le pasa ca au gresit cand am ajuns la synevo si apoi la fundeni aveam organismul foarte afectat de boala, crede-ma ca aveam o anemie severa si multe altele....astea fiind efectele secundare ale trombofiliei si sa stii ca multe fete care au facut le-a iesit si negativ ti-am zis ca si o parere pt ca stiu cat e de dureros sa pierzi o sarcina acum decizia e a ta asa ca sper sa nu te supii pe mine dar eu asa le-am zis la toate fetele sa isi faca e ca o fobie pt mine boala asta ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor stiu c-am lipsit cam mult insa m-a luat o nebunie si am zugravit balustrada balconului in alb (ca era verde inchis de cand am cumparat app.) dupa aceea am pictat flori colorate pe toata balustrada [:D][:D][:D] arata mortal zici ca-i zid de gradinita [:D][:D][:D] deci sunt pregatita m-am bronzat si pe fatza soztul era la meci de rugby ca a primit de la munca niste invitatii m-a sunat mai devreme si i-am zis ca-l asteapta o surpriza acasa n-a mai asteptat sa se termine meciul si a venit s-a bucurat f mult dar a zis ca spera sa il astept cu 2 liniutze m-a si impresionat [q] ca a lasat meci, tot si a venit fugutza nici nu mi-am dat seama ca s-arputea gandi la liniutze [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena [pup][pup][pup], da a trecut timpul, insa mie tot mi se pare ca trece incet. Abia astept sa imi tin puiutul in brate si sa-l pupacesc...va doresc tuturor de aici acest lucru! Saptamana viitoare mergem sa il vedem pe mormoloc, nu l-am mai vazut de la 13 s si mi-e dor de el de mor. Am inceput sa-l simt, mai mult in burtica, insa l-am simtit si cand am ous mana de cateva ori. E topait si zbenguit ca tati, toata ziua da din picioruse[olala]. Te pup si mult succes in continuare, sa te ajute Dumnezeu sa iti implinesti visul curand. Tu cum mai esti? __________ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=walkiria&year=2011&month=11&day=30&babycount=1"]Bebita al meu iubit[/url] ______________________________________________________________ Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt [gravi] 17+ cu [baietel] Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...