Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Felicitari Sophia_m,Bradraisa,Mihacor!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Lia73
Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna dimineataaa!!! So: dupa o luna jumate de bucurie... aspiranta din nou [:D] Ma primiti si pe mine aici din nou? Sarcina mea s-a oprit din evolutie la 7s si 6 zile, am aflat la 9s si 3 zile. In tot acest timp am banuit ca e ceva in neregula, deoarece disparusera brusc greturile, nu-mi mai era somn, sanii nu ma mai dureau - dar acesta a fost ultimul simptom care s-a dus si pe langa asta, nu am avut nicio sangerare, nimic iar aceste 2 lucruri imi dadeau sperante ca totusi e in regula. Ei bine, nu a fost in regula, lunea trecuta am ajuns la un ecografist care nu a detectat batai de cord fetal, a doua zi am mers si la doctora mea care de asemenea nu a detectat batai de inima, desi la ecografia de 6 saptamani a avut activitate cardiaca prezenta. In consecinta, a doua zi am facut chiuretajul. Sunt distrusa, ce pot sa va spun? Ca imi doresc mai bine sa nu fi ramas decat sa traiesc asa o nenorocire? Dar na, cine sunt eu sa am pretentii, Doamne Doamne imi rezervase sa traiesc si aceasta experienta. Acum sincer, tot ce imi doresc este sa raman gravi din nou. Si de data asta sper sa fie bine. Bineinteles ca mi s-a zdruncinat tot universul, nu mai putem respecta nimic din ceea ce planificasem [q] inclusiv planurile pe care ni le facusem legate de bebe 2. Acum astept sa vina menstruatia, partea proasta este ca sotul pleaca din tara la mijlocul lunii viitoare [q] asa ca... n-o sa am cu cine... of, of... bon, dar eu ma pregatesc. Ce nasol e sa astepti sa treaca timpul... YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
[grup] ma bucur ca esti atat de optimista BRAVO ASTA E SPIRITUL UNEI ADEVARATE ASPIRANTE LUPTATOARE[pk][pup] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos [gravired]+18[baietel]
Of Lia... [pup] Incerc sa fiu cu adevarat optimista dar sincer nu am chef de nimic. De luni ma duc la servici (ca mi-am luat concediu ptr chiuretaj, nu mai facusem in viata mea, nu stiam cum o sa fie) si atunci, poate o sa treaca timpul mai repede. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna dimineataaa!!! So: dupa o luna jumate de bucurie... aspiranta din nou [:D] Ma primiti si pe mine aici din nou? Sarcina mea s-a oprit din evolutie la 7s si 6 zile, am aflat la 9s si 3 zile. In tot acest timp am banuit ca e ceva in neregula, deoarece disparusera brusc greturile, nu-mi mai era somn, sanii nu ma mai dureau - dar acesta a fost ultimul simptom care s-a dus si pe langa asta, nu am avut nicio sangerare, nimic iar aceste 2 lucruri imi dadeau sperante ca totusi e in regula. Ei bine, nu a fost in regula, lunea trecuta am ajuns la un ecografist care nu a detectat batai de cord fetal, a doua zi am mers si la doctora mea care de asemenea nu a detectat batai de inima, desi la ecografia de 6 saptamani a avut activitate cardiaca prezenta. In consecinta, a doua zi am facut chiuretajul. Sunt distrusa, ce pot sa va spun? Ca imi doresc mai bine sa nu fi ramas decat sa traiesc asa o nenorocire? Dar na, cine sunt eu sa am pretentii, Doamne Doamne imi rezervase sa traiesc si aceasta experienta. Acum sincer, tot ce imi doresc este sa raman gravi din nou. Si de data asta sper sa fie bine. Bineinteles ca mi s-a zdruncinat tot universul, nu mai putem respecta nimic din ceea ce planificasem [q] inclusiv planurile pe care ni le facusem legate de bebe 2. Acum astept sa vina menstruatia, partea proasta este ca sotul pleaca din tara la mijlocul lunii viitoare [q] asa ca... n-o sa am cu cine... of, of... bon, dar eu ma pregatesc. Ce nasol e sa astepti sa treaca timpul... YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
Offfff ylari.... Numai nenorociri Incepe sa mi se faca frica sii mie..... Sa te tii tare in continuare :((((
Pai de ce bre, sa ti se faca frica??? Ca doar n-oi fi si tu ghinionista asa ca mine? Plus ca eu asta o sa imi reprosez toata viata ca am fost inconstienta si nu m-am protejat deloc, cu nimic, am alergat ca o besmetica cu Eva in brate, am baut cafea, m-am enervat teribil sila sv si acasa, acasa am facut treaba ca sclava Isaura, etc, etc. Deci de aceea ma consider atat de vinovata, ptr ca simt ca sunt, as fi putut sa fac macar ceva mai mult. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylary te inteleg perfect, am trait sentimentul.....[q] dar cu ai spus si u , totul ne este dat de DD. Cu credinta in suflet tb sa mergem mai departe si sa nu incetam sa speram ca intr0o buna zi Domnul ne va lumina viata cu cel putin un copilas Ancuta , in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Buna dimineataaa!!! So: dupa o luna jumate de bucurie... aspiranta din nou [:D] Ma primiti si pe mine aici din nou? Sarcina mea s-a oprit din evolutie la 7s si 6 zile, am aflat la 9s si 3 zile. In tot acest timp am banuit ca e ceva in neregula, deoarece disparusera brusc greturile, nu-mi mai era somn, sanii nu ma mai dureau - dar acesta a fost ultimul simptom care s-a dus si pe langa asta, nu am avut nicio sangerare, nimic iar aceste 2 lucruri imi dadeau sperante ca totusi e in regula. Ei bine, nu a fost in regula, lunea trecuta am ajuns la un ecografist care nu a detectat batai de cord fetal, a doua zi am mers si la doctora mea care de asemenea nu a detectat batai de inima, desi la ecografia de 6 saptamani a avut activitate cardiaca prezenta. In consecinta, a doua zi am facut chiuretajul. Sunt distrusa, ce pot sa va spun? Ca imi doresc mai bine sa nu fi ramas decat sa traiesc asa o nenorocire? Dar na, cine sunt eu sa am pretentii, Doamne Doamne imi rezervase sa traiesc si aceasta experienta. Acum sincer, tot ce imi doresc este sa raman gravi din nou. Si de data asta sper sa fie bine. Bineinteles ca mi s-a zdruncinat tot universul, nu mai putem respecta nimic din ceea ce planificasem [q] inclusiv planurile pe care ni le facusem legate de bebe 2. Acum astept sa vina menstruatia, partea proasta este ca sotul pleaca din tara la mijlocul lunii viitoare [q] asa ca... n-o sa am cu cine... of, of... bon, dar eu ma pregatesc. Ce nasol e sa astepti sa treaca timpul... YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
Offfff ylari.... Numai nenorociri Incepe sa mi se faca frica sii mie..... Sa te tii tare in continuare :((((
Pai de ce bre, sa ti se faca frica??? Ca doar n-oi fi si tu ghinionista asa ca mine? Plus ca eu asta o sa imi reprosez toata viata ca am fost inconstienta si nu m-am protejat deloc, cu nimic, am alergat ca o besmetica cu Eva in brate, am baut cafea, m-am enervat teribil sila sv si acasa, acasa am facut treaba ca sclava Isaura, etc, etc. Deci de aceea ma consider atat de vinovata, ptr ca simt ca sunt, as fi putut sa fac macar ceva mai mult. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa
offffff nu-mi mai zice de enervat......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor miha, trebuie sa fii puternica moni, a disparut albusul[:-@] cred ca a fost doar o alarma falsa sau eu stiu, ca am tot avut intepaturi de ovare ca la ovulatie oricum am prestat acum 2 zile azi nu cred ca mai am chef dar vedem noi stai linistita ca poate e devreme pt test moni teoretic cica trebuie mini 11 zile dpo dar poate iesii si mult mai tarziu va pupic pe toate[pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ylari, imi pare nespus de rau cuvintele nu isi au rostul acum trebuie sa fii tare, sa treci peste e totusi o consolare ca o ai pe micuta si o sa treci mai usor lasa ca in curand ne dai iar vestea cea mare dar poate o sa te stresez cu ale mele dar esti sigura ca din cauza ca nu te-ai pastrat a incetat in evolutie nu vreau sa te sperii dar multe femei cu sarcini normale duse la termen fara nici o problema la sarcinile urmatoare au avut probleme de coagulare exista trombofilie mostenita(ereditara) si dobandita mai ales ca esti din bucuresti nu strica sa faci o vizita la fundeni, asa macar sa stai linistita si sa excluzi orice risc pt sarcina viitoare te pupic si ai grija de tine ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu am eatipit putin si de o jumatate de ora ma borfaiesc 2 doctori cu eco endovaginal de nu mai pot. Tremur toata nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang. Se vede lichid in douglas in uter dar se cede si ceva pe trompa stanga. Mi-a zis ca vedem dimineata beta si apoi vedem ce si cum dar daca pana maine apare mai bine pe trompa si e extrauterina mai bine ar afi sa fie oprita in evolutie ca altfel e rau si ajung la operatie. Doctorita mea a cerut parerea si celeilalte doctorite in care am foarte mare incredere acum astept in pat linistita. Vizitatori astept sotul si sora mea.[pup][pup] Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu [gravi] ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...