Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia -Iasi (7)


Recommended Posts

oana.irina......tu nasti natural?ca ai spus ca mergi la lamaze?ai semnat contractul? ti-ai pregatit bagajul?eu mi-am facut o lista luuunga tare**[:D]oare ne trebuie camasute de noapte si papuci de acasa? chiaar....ce punem la bagaj?[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

lalic am vazut mesajul tau...sa stii ca eu aam fost de curand si am vizitat rezervele pentru noile mamici si sincer nu ti-ar mai trebui nimic...ei iti pun la dispozitie totul...halat papuci prosoape tampoane pasta.periuta de dinti...strictul necesar pentru nou nascut...acuma fiecare are si preferintele sale...eu una mi-am pregatit deja bagajul[:D] si miam luat o camasa de noapte.2 perechi de chilotei,sutien ptr alaptat,bureti ptr sani,perie par,colaci de wc unica folosinta...ptr bebe am luat niste body-uri cu mesaje foarte simpatice...paturica...set de noi nascuti cu tot ce trebuie ptr iesire si drumul spre casa...eu le-am pus in bagaj toate astea ptr ca sotul meu este plecat si se intoarce pe 20 luna care vine[q]...in caz ca bebe vrea sa iasa mai repede eu trebuie sa fiu pregatita...aaa si nu in ultimul rand actele si dosarul cu toate analizele din timpul sarcinii

 

DPN 4 AUGUST BAIETEL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalic, eu i-am luat de la Coriolan, vis-a-vis de piata Nicolina. Am dat 197 de lei. Au 1,44gr, sunt cu pietricele verzi. Sper sa se asorteze cu ochii. Eu am ochi albastri, tati ii are verzi, deci fetita ii va avea albastri-verzui.[:D][olala]

Da, asa imi doresc, sa nasc natural, si contractul tot pentru nastere naturala l-am semnat, cu epidurala insa.

Nu avem nevoie de mai nimic in bagaj, dar eu voi lua asa:

-Dosarul de urmarire a sarcinii;

-Portofelul cu actele;

-Cosmetice (demachiant+dischete, crema fata, fdt, mascara, ruj, antiperspirant, sampon, perie de par, elastice de prins parul, ata dentara, periuta si pasta dinti si ce se mai afla in port-fard);

-Cerceii fetei;

-Telefon+incarcator;

-Aparat foto;

-Laptopul mic + modem internet;

-Chiloti, sutien de alaptat;

-Papuci din plastic pentru dus;

Acasa o sa las un rand de haine de schimb pt mine si bagajul fetei (cosuletul in care ii pun si hainele- de care, inca nu stiu- si 1-2 pampersi, botosei)

 

Cam atat, cred. Camasa de noapte, prosoape, stiu ca nu ai voie sa iti aduci.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, ai confirmat pentru marti- 5 iulie? Eu maine o sun inapoi, ca sa vad daca imi pot lua si barbatul cu mine (am vb o ora cu el la tel dar am uitat sa ii zic si de intalnirea asta[:D]). Daca nu poate veni si el, sa vedem o alta data. Acum de exemplu e plecat din tara si se intoarce poimaine, dupa care, cel putin pana la sfarsitul lunii iulie, e pe brazda - cum se spune - de dim pana in noapte. Mi-e teama ca or sa ma ia durerile facerii, si o sa fiu singura.[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
IONELAMARIA ne treci si pe noi la lista burticilor?[gravi]cu dennis gabriel[baietel] DPN 04.08.2011,Dr.VieriuDPN 4 AUGUST BAIETEL
align="right" id="quote2">Clauditza, imi pare rau ca nu pot sa fac acum modificarile in lista dar nu ma lasa. Cand schimbam capitolul am sa te trec, sper sa nu uit... sai cine va face capitol nou Am scris in formatul pentru prima pagina sa fie mai usor pentru cine face capitol nou si doar copie: Clauditza89id="purple">, [gravi] cu [baietel] Dennis Gabrielid="blue">, DPN 04.08.2011id="orange">, Dr.Vieriu
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 22+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OANA IRINA se pare ca suntem cam in aceeasi situatie si eu sunt singura,sotul e plecat din tara pana pe 20 luna viitoare si tot aceeasi frica am si eu sa nu ma apuce durerile si sa fiu singura ca innebunesc...oricum da eu am confirmat pe 5 iulie chiar de voi veni singura cred ca am mare nevoie de acest curs..ea mi-a spus sa vin cu sotul daca vreau!!dar sotul...[EU]...

IONELAMARIA nu-i problema,multumim oricum

 

DPN 4 AUGUST BAIETEL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa uitasem stiti ceva de crema asta nou iesita pe piata DIANATAL?urmeaza sa-mi intreb doctorul dar daca ar fi pareri personale bazate pe experiente proprii sau auzite mi-ar prinde fff.bine...am optat ptr nasterea naturala fara epidurala ptr ca mie frica iar crema asta ar fi salvare mea...daca e adevarat ce se aude...astept pareri!!!multumesc

 

DPN 4 AUGUST BAIETEL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici gagici, iar la munca, dar nu inainte de aciti pe forum[:D]multumesc oana.irina pt raspuns, cred ca o sa incep sa cumpar si eu cate ceva pt bebelina mea, ca parca nu aveam curaj...si cercelusi, Doamne, abia astept....eu cred ca o sa nasc la sf lui august, atunci cam am 40 saptamani, dar am auzit ca fetitele ies mai repede???[bebic]oricum o sa vin cu o saptamana inainte in iasi si o sa stau la fratele meu, ca daca e ceva???Si bagajelul dupa consultatia de pe 11 iulie il fac. A era sa uit.....a facut careva 4D? nu morfofetala ca eu le confundam.Oare pot vizita si eu rezervele, tre sa intreb la receptie, cred.[fetita][autoroz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...