Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanul nasterii bebelui roz.....Ivan


Recommended Posts

e un roman intreg.................................. asa ca pregatiti-va.............:))) unde tre sa il mai postez? la nasterea unei stele??????? Povestea nasterii lui Ivan: Ne-am casatorit in august, 2006........... ne-am iubit mult si tot ce ne doreaam era un copil.................... am stat un pic, si am asteptat, eu eram disperata sa am un copil, si au urmat drumuri la doctori, la nspe doctori, care nimeni nu zicea nimic, doar ca ..........infertilitate primara.......am trecut la infertilitate secundara, apoi la sterilitate primara.............. diagnostic era de ovare polichistice............. de uter retrovers....si in cele din urma o trompa infundata de ovulat nu ovulam deloc, la inceput am mers la reflexoterapie, am mers la biorezonanta, am mers la tot felul de prostii....am luat o gramada de medicamente naturale ce mi-au distrus ficatul, cred ca in 2 ani de zile nu era o zi sa nu trebuiasca sa iau ceva pastila.......... in fine...............sotul si cu mine,............era terminati unul il incuraja pe celalalt... cand intr-o luna eram eu sus, el era jos...........si invers el era tare optimist si era tot timpul cu gandire pozitiva.............eu deja vorbeam de adoptie................. si urma sa ne deciced sa facem laparoscopie in luna mai, ca astepam ciclul si am fost hotarati sa facem laparo, am adunat si banutii si urma sa mergem la cluj.................. ok........... apoi ultimul ciclu era pe 7 aprilie.............. nu mai imi luasem nici temperatura, nu ma mai interesa nimc................ nu mai faceam nici dragoste............nimic.......... si intr-o dimineata imi bag termometrul............ deja asa de bine imi cunoscusem corpul, ca puteam sa zic ceas cand se apropie ovulatia.......... si mi-am luat temp...........inainte de ovulatie cu vreo 5 zile parca.......... si am observat scaderea de temp...........si eram la lucru, lucrez la CTC in confectii, si era chiar luni.............. si era ziua livrarilor....... si nici o sansa sa ajung acasa pana deseara, decat undeva noaptea............... el lucra pana la 3 jumate mce gandesc eu ce nu..........merg la shefa, ca nu aveam asa de mult, ca trebuia sa iasa pe la 6.........ce trebuia sa ne aduca un colaborator, si ii zic nu ma lasa acasa o ora............in gandul meu sa proiectez bebele..................... am mers cu microbuzul, si m-am intors cu masina........... si il sun pe drum pe sot....vezi ca vin acasa.........si tre sa ne apucam de treaba............ asta se enerveaza....ce ca de cate ori ai zis ca acum acum, si niciodata nu a fost nimic.,.........si cum.,.ca io nu pot face siecs la comanda si asa mai departe............. ajung acasa................. ma cert cu el.......bine zic.................... nu vrei nu vrei da sa nu te mai aud ca vrei copii ca nici nu stiu ce iti fac....................... m-am enervat la culme................ ma duc iau masina, si ies din curte............. se uita lung la mine.. nu il pup nu nimic............ ies in strada si baga frate in 50 de metri mergeam deja cu a 4-a asta cand a vazut........... a ramas socat si cum ajung inapoi suna tel sa raspund? sa nu raspund? apas zic da ce vrei? ca ai ajuns bine? ca am crezut ca nu te mai vad si o sa faci ceva nebunie si bla bla bla................ da am ajuns acu lasa-ma ca am de lucru............ si a zis numai atat ca atunci cand ajung acasa, sa il trezesc eu:da de ce????????? el:numa asa...................... okkkkkkkkkkk ajung acasa, pe la 2 si ceva ma duc imi fac dus........... il trezesc............ cheaun la cap......................... facem noi ce facem si facem o dragoste ce nu s-a mai vazut in lume.....................si eu zic ca asta era momentul cand s-a prin ivanelu'............ ca inainte cu o sapt pauza................si dupa iara pauza......................... stam stam ma intreba de 7 ori/zi ca atunci mergem la cluj? cand tre sa imi vina? ce si cum? deja asa isi pierduse rabdarea si incerderea si toata speranta, de cu o zi inainte sa aflu ca sunt gravi.........incepea sa imi zica, ca s-a suparat pe doamne doamne si ca nu mai vreea el nici un copil ca de ce ii da dumnezeu acolo unde sunt mai multi sau acolo unde nu sunt doriti....ca noi de ce nu putem avea,.................si intre timp, trecusera 3 ani de la casatorie................... si ca el se gandeste ca daca nu o s aavem, sa adoptam unul............ ok............. joi sunt la servici..cum am calculat eu, la 13 zile faza luteala si tot tacamul trebuia sa imi vina in 7..........parca............ si era 14.........mai............ si stau eu ce stau aveam niste stari de rau, da le aveam dintotdeauna, ceva simptom clar nu am avut dar am simtit eu ceva ciudat................... si merg in pauza, pana in oras, imi aiu 2 teste de alea cu 2lei 50 merg la sora mea la laborator intru in baie................... ma pis repede bag ala acolo in pahar.................. si nu aveam curaj sa ma uit................. intr-un final..............arunc o privire....................si va d II!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu cred ca in momentul acela s-a deschis cerul, si au coborat mii de ingersi peste mine, si ma simteam cum ma iau si parca pluteam,.....................................pe norisori roz...................... doamne ce fericita erammmmm ies afara acolo sora mea buni matusa....nu stiou de unde au aparut si aia acolo.................??????????????? si ies si ii arat si urlu si ii strang pe toti in brate si plang.............................. nu puteam sa il sun pe sot..................l-a sunat sora mea i-am zis sa iasa ca merg sper el................ nici nu stiu cum am ajuns pana la masina......nici nu stiu cum am condus inapoi pana la lucru................ am mers la sot.................. iese................se uita............ramane masca............serios?????????????????????????????? se uita la mine.................. stiti ce a zis? acum o sa iti creasca sanii????????ooooof mai la asta te gandesti tu acum????????????????:)))))) a urmat stres pana la primul echo, unde vazuram punctuletzul, de prinn sapt a 6-a a inceput vomeala................zilnic, pe stomacukl gol, si nu numai..................pana pe la 3 luni jumate 4 nici nu mai stiu.... nu puteam sa amnc nimic...... nu suportam parfumurile, nu suportam mirosul de cafea, daer nici acum nu il suport...cred ca nu am sa mai beau niciodata cafea......................... apoi dupa 3 luni juma......a fost bine nu pot sa zic ca fost nashpa............. nici probleme nu am avut slava domnului..........siecs nu am mai facut de prin mai de la inceput........DELOC............ dar a trecut si in mare cam atat................ dansurile lui ivan le stiti si voi ca ma dadea de toti peretii....................... era ok daca eram satula, ca daca nu..........incepea si isi cerea drepturile la papa..................... ceea ce face si acum.....bineinteles................... apoi la 39 de saptamani si 5 zile, am facut ceza..si s-a nascut Ivan(=binecuvantare de la D-zeu) Matei(=dar de la dumnezeu) A inceput seara la ora 22.00, in data de 12 ianuarie........... dureri,........... burta mea se contracta, la 10 minute.......... nu am mai zis la nimeni nimic, sa nu fie iar alarma falsa....... nu am dormit deloc noapte aia..........apoi pe la 2 noaptea, incepura nu numai contractii, ci si dureri......... il trezesc pe sot..... ce ai????????????? ma uit la el......ce ai ??????? pai nu stiu pai cum nu stii? pai nu stiu...................... sa sun dr?????? sa sun la maternitate? unde sa sun? e a doua oara cand il sun la 2 noaptea pe saracul doctor...........dormea.... mai stam sa vedem inca una......... mai trece una...pai nu suni?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa va traiasca bebe Ivan si sa va bucurati de el. Trebuie sa-i spui neaparat ca a fost vedeta in odiseea noastra, cu dansurile lui in burtica, cu hai sa ies, hai ca mai stau... Felicitari mamico, multa bafta in cresterea si educarea lui si poate ii faceti si un fratior sau o surioara, cine stie? Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pup io Ivanelu' grasunelu' [pup][pup][pup][pup] stateam acum si ma gandeam... un an si ceva in urma cine credea ca o sa ajungem sa ne scriem povestile nasterii ?!?!?! [pk] ______________________ [buburuza]mami de [url="http://lb1f.lilypie.com/gqIop3.png"]pic[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/theagodeanu/PrimulCraciunCuPicu#"]primul craciun in trei[/url] [aho] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148045"]De la doua liniute, la doi ochisori mari...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...