Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

Hello din Laponia! [:D] Azi am lasat famelia acasa si am experimentat merul cu mijloacele de transport in comun. Ceea ce n-a fost tocma nasol, dar mersul prin parcul Operei a fost cam neplacut pentru mine. Imi lipseau niste caramizi in buzunar...[:-@]

 

Andries, bravo pentru tabara. Io inca n-am curaj sa-l las singur... Poate la anu' daca se mai calmeaza. Cat despre IT-isti... well, mi-a trecut. Urasc sa "dau cu bata" cum ziceai tu, dar nici nu-mi place cand una stabilesti si agreezi si te trezesti in ditai intalnirea sa cuvanti de-a-ndoaselea... Mai ales ca stiam ca partea de resurse e foarte stransa la ei si, ca urmare, era mai usor sa facem treaba dintr-o mana si nu din 1 pasi, cum se face la noi traditional. Dar m-am repliat si fac asa cum e scris la cartea lor, ceea ce le va face lor viata un cosmar... sorry ca am bufnit, again...

 

Victor e ceva mai bine, mergem la 4 la doctor, sa vedem ce ne prescrie. Eu banuiesc o laringita, nu cred ca sunt amigdalele. 'Om vedea.

 

O zi usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello! Am inceput vreo 3 mesaje azi, poate pe asta il si termin [:D]

Vazut Gorodicile frumoase si acum [pofta] dupa placa incinsa...

 

Cam liniste pe aici, absente multe, Daria, strigi catalogul?

 

Copilul meu a facut mofturi dimineata cu mersul la gradi, nu s-a mai intamplat din grupa mica. Mi-a declarat ca e urs si ca vrea sa hiberneze pana la primavara [8D] S-a saturat si el de frig...

 

In week-end l-am parcat la sora mea (de fapt cu greu il tin acasa de cand suntem vecini) si am bantuit prin depozite de tot felul, am in fata ochilor numai caramizi, parchet, cazi, cabine dus si tot asa.

Pe Matei nu l-am mai scos din casa pentru ca e mucos de cateva zile, tot i-am facut aerosoli dar secretiile raman la locul lor.

 

Cam asta e raportul, va doresc o dupa-amiaza plina de caldura!

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta la apel si ma simt [:D] Alice [:D] Aici tot innorat si tot frig si uscat e. Cine stie ce vreme vine.

Azi oricum nu scoatem nasu` la patinoar ca nu ma simt bine, o sa bag lamaie cu miere si paracetamoale si gata [:D]

Multa sanatate tuturor ! [flo]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, si pentru tine [flo] si sanatate multa !

Si pe mine ma incearca o raceala, bag fervex si frectie cu carmol !!

Si sint cu nasul in filme ... ca pe vremea asta am oareshce timp ! Aaa, si am descoperit margelele hama, le cumparasem mai demultisor de la quelle, super fain mod de a-ti umple timpul, au fost fericiti copiii si au facut o gramada de modele !!

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meii ce rele sunteti,nu vreti sa trimiteti un picutz de zapada si la Ieshi.

Alice au fost buni covrigii?[:D]la noi este o adevarata "pandemie" cu covrigii calzi la 50 de bani,este impanzit tot orasul cu asa ceva!

Noi cica saptamana asta suntem in vacanta,azi am corectat teze de vad numa' fprmule,maine trebuie sa-l ajut si pe sef la corectat ca altfel o ia razna[:D][bang]...iar de miercuri trebuie sa incep sa fac orarul pentru semestrul II..mai este mult pana la vara?[q]

Mandra ma bate la cap sa mergem la saniush...io n-am nici un chef si nu stiu cum sa o fentez[alcool]

Sanatate multa la pitici[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au fo minunati !! [flo] Si la noi, dupa secole, au redeschis o covrigarie si sint tare fericita, imi amintesc de copilarie !!

Tocma am citit ca nici miine nu se fac cursuri la prescolari si elevii de clasele 1-8, asa ca mai stam in vacanta inca o zi !![:D]

Cuscrela, succesuri in cimpul muncii iti doresc !! [pup] Io mai astept o zi-doo pentru saniush, mi se pare tare frig !

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Ioana, frumoase poze, frumoase protagonistele...:) Succes la corectat.

Alice, e bine ca aveti unde sa mergeti la sanius. La noi la tzara nu prea e loc...decat daca ne dam de pe capota masinii in jos. De la atata ninsoare masina noastra e acum o delushor de zapada [:D].

Gabi, pai daca tine numai pana in 22 februarie e bine.. Sau zapada tine pana atunci si iarna mai tine o luna!?

Dana, Roberta, sanatate maxima piticilor!

Andries, felicitari! Eu n-as avea curaj...sunt speriata de bombe!

 

Acu, trebuie sa recunosc ca mie imi place iarna, ador cand ninge...dar pana si mie mi-a cam ajuns...:)))

Insa e frumos acum fara viscol, n-am mai vazut de cand eram mica atata zapada![olala][olala]

 

O seara linistita sa avem!

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoar!

inapoi de la doctor: rinofaringita acuta. Aerosoli cu flixotide, daca se inrautateste bagam si adrenalina, ceva sinupret si ketof. Azi Vic n-a mai facut febra, sper sa treaca in cele cateva zile... Deci nu merg gradinitele nici maine...

 

O seara usoara, plec sa iau medicamente si sa-mi vad baietii.

 

Alice, [pup] multu de info despre sanie. Daca zici ca "baltata" tine sotu' atunci achizitionez si io una...

 

Dana cu Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4 [copil] si Paul Bogdan (04.10.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sa iti fie de bine petrecerea!! [olala]

 

Olivia am intrebat ce mi-ai spus pe mess, sper maine sa am un raspuns.

 

Tabara a fost la Azuga. Zapada berechet. Hainele tot in status "lost" se afla ...asta ca sa vorbim in termeni stil IT [:D] deci Danule sa inteleg ca le dai cu procedura-n cap [:D] numa' sa nu te-apuce un change request ca te papa IT istii fripta cu sef cu tot [:D]. Dar daca ai facut analiza de business bine esti on the safe side... numa' pe sef sa nu-l apuce ... diverse [:D] hai mai ca viata e frumoasa si pentru IT nu merita sacrificat nici juma' de neuron ars [:D][:D][:D] e ca la curatat cartofi, primele 200 de kile is grele, restul vin de la sine.

 

Bre... sa nu va imaginati ca al meu e cuminte... nooo... mi s-a spus ca desi era cel mai mic era si cel mai sturlubatic de aproape l-au pierdut de doua ori pe partie... si in ultima zi a pierdut el skiurile. Dar eu ii scriu numerele de telefon pe etichetele de la haine si in principiu stie cum il cheama, cati ani are si data nasterii. Cu astea la el si cu Dumnezeu inainte...eu sincer ma gandesc ca e atat de nebunatic ca mai bine il invat eu sa se descurce de mic, decat sa imi scape din mana la 14 ani complet nepregatit.

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...