Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara dragelor,

 

Deci pe rand Olivia nu am aflat inca, dar maine nu ma las pana nu aflu.

 

Cristal... eu iau Arcoxia o pastila pe zi in momente de acest gen si nu ma mai chinui cu masaje si alte balamucuri. E drept eu nu fac torticolis, dar ma chinuie rau un picior, am facut o bursita la genunchi sau ceva de acest gen de nu mai puteam sa misc piciorul, daramite sa mai si merg [:D] si cum la mine chemistry rules da-i cu prafuri.

 

Tabara a fost 12 mil lei transport si cazare duminica-sambata (6 nopti), trei mese pe zi, doua educatoare si doi intructori de ski inclusi [:D] (da' numai pentru copii...[:D] [:D] [:D]) 4 ore de ski pe zi (2 dimineata si 2 dupa masa) si jocuri de cabana plus 140 lei inchiriat echipamente 7 zile, plus urcari, kurtos colac si alte nebunii inca 60 de lei. In mod normal 1400 ron pentru o distractie pe cinste... la care se adauga pagubele colaterale cauzate de fiecare copil in parte ... la mine au fost minore, niste haine. Tabara a fost organizata de gradinita in colaborare cu clubul de sport la care face fi-miu tennis si a fost super ok ca a venit fi-miu intact.

 

Taberele de vara sunt mai ieftine, de ex asta vara la Piatra Arsa sus la cabana a fost 620 de ron aceeasi durata si doar 3 instructori (cu un alt club, ala de karate... ) aici am avut o mica problema ca mi-a venit jegos si cu bube in cap de a trebuit sa il rad si sa ii dau cu Travegin (adica i-am dat eu cu mai multe, dar doar la travegin a trecut). Deci s-a vazut ca era numai cu barbati care nu s-au stresat prea tare cu igiena.

 

Ah... cu dress code-ul... am avut dress code si inca mai am, dar imi permit comoditatea de a merge in blugi. Adica e funny ca managerul meu vine la 14 ace, dar directorul (seful sefului meu [:D]) vine in blugi si tricouri. Deci la mine costum e numa'daca am intalnire cu businessul sau cu furnizorii (o parte din ei). Sau daca ma duc la Grup Headquarter (mai rar). Dar eu de obicei am un rand de haine in masina just in case. Cel mai rau ma enervez vara cand trebuie sa port ciorapi. Ah si ce-mi placea mie fostul job, unde aveau un motto "we offer you a job without a suit"...pfuuu ce regret ca si-au redus operatiunile in ro.

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice imi place mult Gizmo... trebuie pana la urma sa ma invrednicesc si eu sa pun niste poze pe webshoots ca nu se mai poate, toata lumea se mandreste cu copiii numai eu nu.

 

Bre... pisica aia 500 euro? dar Bucharest Short Hair ce-o avea? [:D] sau la o adica Ilfov Short ... cum doamne iarta-ma se spune "ghiare" in engleza? hi hi ... m-am tampit numai cand am auzit cat costa si pun pariu ca nici nu prind soareci.

 

150 euro per mp mi se pare foarte bun pretul, super, dar sigur apar si costuri aditionale.. pot sa jur.

 

Olivia daca ai venit sa faci medicina in ro asa-ti trebuie ... cine stie cunoaste. Desi de la o vreme s-au rarit atat de tare doctorii prin spitale si policlinici ca parca nici media nu mai are chef sa-i scuipe-ntre ochi pe acesti criminali, hoti, spagari, nesimtiti, nemernici si ce sa vezi? aceeasi medici de doi bani duzina cand ajung in occident brusc spontan si fara nici o explicatie se transforma in doctori buni.

 

Cam atat ...

maine si vineri am doua zile foarte complicate la job asa ca probabil mai intru in week end...

 

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andries astept cu interes![olala] Mey sa fie clar io nu ma vait..pt ca banuiam ca o sa fie asa..numai ca este un pic mai rau..hi,hi..In cam 10 ani o sa ne bucuram daca vom avea in familie sau amici medici buni..pt ca sint pe cale de disparitie in Ro![:D]

Tabera a costat ceva..la noi este simplu..tabara -i mai trebuie![alcool]

Monicule spor la invatat partituri!!

La inot il voi duce ..m-a toto batut o antrenoare la cap ca nici la 6 ani nu-s pregatiti ..si ca ar fi pierdere de vreme..de parca eu vreau performanta![alcool]Luca ma bate la cap cu karate...cica ..mai stii ca faceam asa ceva in America?[:-@]

Daria pe unde umbli??

Vazut pozele..mey este chiar curatat pe drum..nu-i asa rau! Luca numeste mormanele de zapada...mai ales daca au si gauri..iglu![:D]

 

azi la culcare..

Mami mi-a spus tata ca long time ago am fost maimute..si apoi ne-am transformat in oameni..este adevarat?

Da Luca

Aaa...atunci eu in burtica la tine am fost maimuta??

Nu Luca ai fost om!

A, da deci tu erai maimuta si nu stiai ce sa faci cu mine![alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

deci da, dorinta mi s-a implinit si plouaaaa si se duce zapadaaa.... iupi! [:D]. tot ce vreau acum e sa bata si vantul sa se usuce [:D] (saraca de mine ce visez[:D])

Oliv bestial, teoria evolutionista pe scurt si pe intelesul tuturor! [;)] (aseara Patrick se vaita ca nu i-a dat lui Luca nava aia mica de plastic si daca s-a suparat Luca el ce face [:D])

Cristal e super pretul 15 lei... eu am gasit cu 40!

Cori cum merge cu renovatul?

ma duc sa ma uit la poze... ca mi-e somn de numa'

pup iu!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

Si la noi este o vreme[alcool]ploua si este o chestie ciudata pe jos,foarte lunecoasa[bang]...io fara soare nu functionez[q]

L-am vazut pe Gizmo[olala]tare fericit cu atata zapada[pk]

Vivia super Uka cu maimutzele[pk]....noi avem discutii despre epoca de piatra...inca n-am convins-o,asa ca trebuie sa ma pregatesc mai bine,cu mai multe detalii[:D]

Eu ieri la gradi m-am convins cat de anormala sunt[alcool]...eu sunt singura careia nu-i convine programul 1-5,restul de 21 de cupii/ parinti/bunici sunt incantati....cand le vine randul intr-o clasa foarte mica vin toti 25..iar cand sunt intr-o clasa mare vin maxim 10[alcool]id="size1">

hai sa avem o zi faina[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele,

 

Trebuie sa imi vars supararea undeva si unde daca nu la voi?

Vreau sa va cer si voua parerea voastra referitor la mine.

 

Ieri am fost la Debrecen, la dr Tandor.

 

Din pacate parerea mea nu e prea buna.

 

1. Lua tot 2 paciente in acelasi timp. Una in cabinet care se dezbraca(pt consulattie) si altii in cabinet cu care vorbea. Asta nu mia placut deloc. O practica tampita romaneasca des intalnita la noi.

 

2. Am stat pana sa intru 2 ore, ceea ce nu mi se pare normal pt o Clinica respectabila.

 

(Eu am mai facut tratament in Lyon, dar acolo dr era dr adevarat, un comportament si o adtitudine ireprosabila), ora de programare era ora respectata.( cel mul 10 minute de intarziere).E mult sub acel nivel, si ca latura umana si ca profesinalism, si Clinica mi-a lasat o impresie proasta.

 

3. Eu pana acum am ramas inscarcinata de 2 ori in 2001 si 2003, ambele natural, am facut o insemniare la Lyon nereusita iar in urmatoarea luna am ramas natural, bineinteles ca eram sub influemta medicamentelor pt stimulare. In 2001 am ramas pe cale naturala dar s-a oprit sarcina in evolutie.

Acum incercam de 3 ani jumate si nu reusim, am facut o stimulare cu Clostilbegyt timp de 6 luni, spermograma sotului e intre 20-60 mil/ml cu mobilitate de 50%, iar dr Tandor imi propune sa ma urmareasca o luna, si daca ovulez si daca sperma e buna , imi propune direct FIV, ceea ce m-a nemultumit foarte tare.

 

Cand am fost la Lyon nu s-a pus nici un momnet problema de FIV, mi-a spus ca incercam 6 inseminari si apoi ne gandim la FIV.Dar am ramas in 2 luni. Pe cand Tandor aproape ca mia propus direct FIV ceea ce nu mi se pare ca este cazul nostru.

 

Voi dupa istoricul meu ce parere aveti?A gresit sau gresesc eu?

 

Va multumesc pt raspunsuri.

 

 

 

 

 

Marcela si Bianca cea cuminte (05.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Semnez prezent din birou.

Ieri a fost faaaain, am mers la gradi, apoi in vizita ... apoi Giulia se da cu rolele`n casa ... asta ca sa intelegeti ce facem noi [8D]

Revin cum apuc ca iar are crize sefu` [:-@][:D]

 

Marcelle, ai fost la clinika Kaali ??? [flo]

Oricum, eu n as mai merge acolo unde ai fost, sincer. 2 paciente simultan [bang]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Olivia, tare Luca cu maimutele! Si noi avem discutii despre stramosi si ce a inteles el a fost ca ne tragem din daci care se luptau fara arme, doar cu scuturi iar inaintea dacilor au fost dinozaurii [:D]

 

Ioana, eu m-am oprit in fata blocului, nu mai puteam sa inaintez din cauza ghetii si m-au dus baietii de mana pana la masina. daca nu vine Petro sa ma ia dupa amiaza, dorm la birou sau plec acasa desculta [pk]

 

V-am pupat, bantuie englezii...

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...