Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

La noi e Hawaii pt toata trupa care navaleste la noi, la etajul 6 stau doo fete studente in chirie, care mai mult nu sunt [:D] Insa de cate ori le vad le spun ca daca cumva le deranjam, sa vina sa ne spuna ca nu ne suparam [flo]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare !

mai ce flescaiala este la noi ...iar stam in casa !

 

Marcelle , parerea mea ca s-a grabit cu FIV-ul ...iar de etica profesionala nici nu mai comentez ... nu stiu exact care este problema dar daca ai ramas pe cale naturala ..eu zic sa mai incerci ..atentie la stimularile ovariene ..eu m-am ingrozit cand am citit prospectele ...

 

Vazut pe gizmo cel zambaret ...

 

Olivia , super tare Luca ..ca de obicei

si te rog nu uita sa ma treci pe lista ta de pacienti ... si acum si atunci cand veti profesa cu adevarat ...

dar nu am inteles de ce anume nu sunt pregatiti de inot nici la 6 ani ...eu am facut inot de la 4 ani ..la 6 ani eram in clasa speciala de inot si mergeam deja la Daciada (parca asa se numeau competitiile alea , nu?)

Luca face inot de la 3ani si jumatate ...1 an a facut curs de acomodare cu apa iar apoi a inceput cu stilul crawl , acum inoata singur un bazin de 25 m ...nu da el din maini si din picioare conform tehnicii dar e ok ...

karate face si Luca la gradi ..dar eu una nu inteleg sportul asta ...macar bine ca face ceva miscare ...

si la vara musai in tabara ...

 

ma duc sa bucataresc ceva ...ca nu am chef de altceva

Alice , multam fain de reteta de biscuiti ...inca nu am incercat-o ...dar curand se va intampla si asta ...

off topic ..cum frageziti voi carnea de vita ? cu bicarbonat cumva?nu-i schimba gustul ?(scuze , dar merge greu net-ul si pana schimb topicul se face seara )

 

aseara am vazut the road ...brrr , impresionant !

 

pup

 

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, eu am mai zis... nu trebuie fragezita carnea.. depinde de ce fel este si cum o pregatesti. daca vrei musai sa o marinezi sunt zecid e metode - cea clasica cu legume (ceapa, telina, morcov), piper boabe, foaie de dafin, vin, ulei si stat asa de la 2 ore la 20. sau variante: cu suc de lamaie in loc de otet, cu suc de portocala, cu kiwi zdrobite, cu papaya chiar, cu iaurt. toate elementele acide au rolul de a rupe fibrele musculare.

dar mai bine spune ce bucata de carne ai si ce vrei sa faci din ea [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io reusesc intr un singur fel, la oala cu presiune [:D] sunt talent innascut [pk][:D]

 

Si eu vreau sa o dau pe Giulik la un sport gen judo/karate, ea este atat de inceataaa si bleagaaa si printeseascaaa si cascataaa [bang]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo s-a facut![pup]..sper sa ajung la momentul in care ne vom inscrie rudele si amicii..in mod obligatoriu:)))De nu inainte de 6 ani..cica nu au rabdare..si se plictisesc..Iar karate strict pt aparare..

In SUa vita era fragezita mecanic..si era o bunatate..In rest am citit ca daca o invelesti in foi de ceapa si o lasi peste noapte iese o minunatie..nu am incercat

Marcelle despre clinica nu comentez pt ca daca este super aglomerata si toti vor la acel medic..mai ajungi si la situatii de genul 2 paciente..Daca am inteles eu problema este sotul??Daca da a in cercat sa-si schimbe putin modul de alimentatie si de viata? Verii mei au reusit acum dupa 5 ani de incercari (inclusiv FIV)nereusite sa aiba un copil sub supravegherea dr. Tutunaru (cam ciudat si el dar bun !)

Daria aveti noroc de vecini buni!![:D]

Rox ieri pina acasa a si uita Luca ..deci spune-i sa nu-si faca probleme..Luca zicea..mai bine mergeam noi acasa la ei sa le dam blugii..el isi facea drum[:D]

Ioana nici mie nu mi-ar conveni acel program!!

 

io-s cam zobi..Luca ma trezeste noptile ca-n vremurile bune cind era bebe[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, Giulia are un alt obicei nocturn ... sa ma caute cu picioarele la cap, nas, uochi [:D] o nebunie [8D] si cand se trezeste urla ca disperata sa-i duc laptele cu nesquick de zici ca nu i l-am dus in vreo dimineata [:-@][:D]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivia ne inscriem si noi pe lista![:D]ehehe cu somnul si mandra are perioade si perioade[alcool]...azi noapte s-a marait din 2 in doua ore...la un moment dat ii dau ceai ca sa nu mai maraie..deschide ochi si-mi zice"dar mi-ai mai dat odata!"dupa care-i inchide la loc si sleep[:D]...ieri s-a trezit la 7 n-a dormit la pranz si s-a culcat la 9.30[bang]

Si noi ne ducem la karate dar de la primavara..iar la inot dupa 7 ani[:D]..poate-mi mai trece si mie paranoia...

Azi mergem iar la citit povesti la Carturesti,mandra abia asteapta,si-a chemat si prietenii[:D]...sper sa nu faca prea multa matematica la gradi[alcool](v-am zis ca dupa amiaza educatoarea face numai matematica cu ei???[alcool]...azi le introduce cifra 9[:D]id="size1">)

Simo noi nu prea mancam carne de vita,doar sub forma de perisoare in ciorba sau la sarmalutze,in rest doar pui si peste...

Marcelle[flo][pup]

Meii parca am astenie de primavara,mi-e sooomn de moor

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,sigur ca si noi[:D][bang]....io oricum am somnul fractionat,cand doarme bine tot ma trezesc din doua in doua ore!

Mandra are doua expresii noi preluate de la mirificul disney chanel[bang]..juca sah cu tacsu,reuseste sa-i ia o piesa si ii zice satisfacuta: "te-am facut,fraierule"...tacsu sa moara de inima nu alta...iar la gradi il taxeaza pe un coleg "du-te si aseaza jucariile,huliganule"[alcool]...am primit explicatii ca sunt din filmele disney...am lamurit-o ca nu-i frumos sa vorbeasca asa....aseara insa m-a intrebat ce-nseamna "propunere indecenta"[:-@]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ooo multam de sfaturi ...pai am avut o bucata de rasol de vita ...si m-am gandit sa fac un gulas ...pana la urma am bagat-o la oala subpresiune cu putin bicarbonat ..a iesit super ..dar imi notez toate metodele ...multumesc mult !!!

deh , bani de vita de Argentina nu am chiar tot timpul ..

mai am de facut galustile ...sper sa-mi iasa ...

si noi avem o problema cu somnul ..de fapt cu adormitul ..adoarme f tarziu ..se foieste si ne foieste pe toti ... ba ca ii este sete , ba ca a visat urat , ba ca e cald / frig ..si tot asa ...

 

mai ,eu una , putini copii am vazut sa se plictiseasca in apa ..acum depinde si ce vrei de la ei ..

nu stiu , eu recomand inotul cat de devreme se poate ...si cat de mult se poate ..mai ales la baieti

 

coco mi-a scos toate oalele [pk]

pup

 

 

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...