Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

Intrebare iegzistentiala [:D]

ce parere aveti, as avea succes cu Giulia - ea fiind foarte, foarte comoda si inceata si genul ala de chinez batran negrabit [:D] - si e musai sa o optimizez - mi-a zis si educatoarea ca nu ne vede bine deloc la scoala in asemenea ritmuri [:D] - asa ca as vrea ca in fiecare seara - 3 minute dupa ceas - d`ala cu desteptator de-ti canta frenetic [:-@][:D] - sa facem exercitii de genul: luat caiet si facut bastonase sau cerc sau ce vrea ea - sa vedem cate reusim si apoi sa punem bunine ? ...

I-am zis deja Giuliei si o incanta ceasul - pusese ochii pe "koala" mea de ceas de ceva vreme dar nu are baterii [:D]

Vi se pare exagerat sau inutil sau folositor ?

3 minute "e" mult oare ?!

 

Pupam pe Coco cel harnic [olala][pup][pup]

 

Btw limbaj: Giulia e constienta ca unele cuvinte nu se cuvine sa le folosim, chiar daca le stim. Ma mir si eu ca la nervii ei nu-mi tranteste cate una inapoi [:I][:D]

Ati prins voi episodul din "Inlocuitorii" cu expresia: "antronor idiot, prost idiot" ? [alcool] Sa murim amandoua de inima [:D] Giuliei nu-i venea sa creada ca aude asta la teveu .

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca s-a deschis lista de pacienti to-be ai dnei doftor Vivia, ma inscriu si eu !! Tre sa ma mut la Constanta pentru asta ?? (nu ca nu mi-ar place, hehe [:D])

Abia acu am terminat trebile, azi noapte ne-au lasat fara curent electric, fireste ca nu au mai mers pompele de la cet, so nu am avut caldura neam !![bang] De dimineata era friiig in casa, dar aveam curent !! Super, zicem, dam drumu la aer conditionat pe cald, asa am mai reusit sa ridicam mercurul in termometru, doar ca zbang si iar dispare electricu' !! Problema era la centrala de cartier, se pare ca blocul a fost re-racodrat la energie, dar centrala nope, asa ca de unde curent la pompe ?? Cel mai fain a fost ca nici scoala si nici gradinita din spatele blocului nu aveau curent si azi la Bucuresti este cenusiu, ichis, ploua iarasi si e patinoar afara (mai ca mi-as lua patinele sa fac o tura in jurul blocului !!).

Am stat toata noaptea cu okiu pe copil, ca al meu doarme dezvelit, iar azi l-am tinuit acasa, of corz !!

In rest toata dimineata am bucatarit, ca daca gizmoul nu e la gradi trebuia sa execut ceva !!

Simo, eu fac un bait din kiwi, ceapa, ardei, ulei, condimente, putin zahar si sare (daca-mi aduc aminte bine, ca ush unde dreq am pus reteta gasita tot de aici de pe forum) si iese super faina carnea de vaca ... eu iau insa de vitel, cel mult de minzat, baietii mei sint mofturosi si nu suporta sa mestece mult (acum Florin nici ca poate). Tin carnea in shmacul asta toata noaptea si a doua zi o fac, uneori dau la blender toata compozitia si o torn in mincare, are un gust foarte bun !!

Am si eu pe lista "The Road", am vazut un film emotionant - Il y a longtemps que je t'aime, cu Kristin Scott Thomas si caut acum Crazy Heart, ca o iubesc mult mult pe Maggie Gylenhaal !

Aa, cuscrela, dap, nu am gasit inca rochia cautata, mai caut ... io-s tare pretentioasa cind vine vorba de haine si incaltaminte ! [:)]

Sint pe aici, ma-c sa culc copilul, sa pot sta linistita o ora doo !

Va pupez ! [pup][flo]

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca am postat mesajul si ati scris intre timp ...

Ioana, si noi sintem cu texte din Disney Channel, si de obicei alea mai nashpa gen "timpitule" !!

Simi, bafta cu gulashul ! [flo] Mi-ai facut pofta, tre sa mai fac si eu, ca nu l-am mai avut in meniu de ceva vreme, bunica mea facea deseori cind eram copil !! Imi aminteste de ea, ii iesea asa de buuun !?

Daria, trei minute mi se pare foarte putin, abia apuca sa puna creionul pe hirtie !! Si noi mai afcem "lectii" cu Andreiushu acasa, dar eu tind sa il las sa se joace mai mult, si asa la gradi fac in fiece zi teme, vad foile din caietele aceela speciale afisate la panou cind ma duc sa il iau la prinz !! Io am cumparat o carte care se numeste " sa invatam sa desenam" in care sint detaliate fel de fel de modele de animale si pasari, ma joc cu gizmo si prefer sa il las sa deseneze, sa invete sa faca formele de acolo, decit bastonase ![:D]

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu desenatul nu o io problema, ea are o problema cu caietele in general, atunci o apuca lenile si mototoleala [:D] ca eu niciodata nu am pus-o insa mi-a recomandat doamna. Mi se pare super ok educatoarea si mi-a ramas in cap caracterizarea pt ca a nimerit-o la fix pe Giulik [:D]

Zic 3 minute ca in 3 minute e in stare sa picteze un bloc cu 7 etaje si multe geamuri, deci practic n-ar trebui sa fie greu [:D][8D]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BLUE ANGEL
ooo multam de sfaturi ...pai am avut o bucata de rasol de vita ...si m-am gandit sa fac un gulas ...pana la urma am bagat-o la oala subpresiune cu putin bicarbonat ..a iesit super ..dar imi notez toate metodele ...multumesc mult !!!
align="right" id="quote2">Simo zic si eu.. cel mai bun din rasol e... rasolul [:D];. adica servit natur, cu legumele din supa si ceva conopida sotata, cu hrean.. o minune!!ptr gulas cea mai buna e pulpa si antricotul. pulpa e mai tare cateodata dar antricotul e super intotdeauna. sau vrabioara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria,pentru linistea ta poti sa incerci,dar parerea mea copilu se mai schimba pana la scoala,daca o bati la cap ca-i inceata s-ar putea sa refuze sa faca anumite lucruri de frica sa nu i se repete ca se misca prea incet si ca ramane ultima...eu cred ca trebuie incurajati si laudati pentru orice fac de buna voie indiferent in cat timp....mandra decupat ieri cu stanga[alcool],din revista cu Scooby...a durat cam 10 minute..ce eu as fi decupat in 2 minute...am laudat-o si m-am minunat cum a reusit sa respecte conturul,cu stanga[alcool]...

Btw de "expresiuni" face reclama pe prima la un filmulet cu furnici care va fi sambata...noroc ca nu-i dublat,ca am observat ca la subtitrare,apare de n ori cuvantul idiot[alcool]....meii si a mea stie ca nu se spun unele cuvinte dar io ma minunez cum reusesc de mici sa foloseasca expresiile astea chiar in momentul potrivit[alcool]

Simo cred ca lui Coco ii va place sa bucatareasca[pk]....io am gasit un blog interesant cu retete de unde ma mai inspir..si chiar imi ies retetele[:D]...

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu-i de ris dar m-au distrat expresiile copiilor vostri..La noi ne se pre practica..doar aseara pt ca nu percutam la ce-a zis Luca..mi-a tras-o..Mami uneori nu prea intelegi, esti zapacita![alcool]

 

mey ma faceti sa rosesc..ce v-a apucat?[:D]

 

Daria ..noi sintme pe invers ..repede si neatent..deci nu se stie cum este mai rau..daca educatoarea ti-a recomandat asta..stie ea ce stie..

 

Alice fara curent..caldura super nasol! Avem si noi cartea cu pricina!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D], Andrieshule, astea-s din categoria "binecuvintarilor" la care sper sa ajungem ciiit mai tirziu, desi parca v-am mai spus povestea cu gizmoul suparat ca nu i-a iesit nush ce desen la gradi si striga in gura mare in toata clasa "p -- a" , de s-a inverzit educatoarea !!!

Daria, mah, lasa fata in pace, da ?? Io nu am fo la gradinita o zi in viata mea, am mers derect la scoala la 6 ani si am fost premianta pina in clasa a 5-a aproape !! Lasa fata sa copilareasca !!

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ohoho ..si Luca retine imediat expresiile astea de prin desene ...din wall-e .."roata idioata" ..preluat imediat idiot ...

"fir-ar " si zgura si cenusa " din Thomas ..imediat le inregistreaza si culmea ...le plaseaza bine [alcool]

i-am zis eu odata la nervi .."ce? ai o problema la cap de nu intelegi ?" ..acum o foloseste mereu la adresa lui coco si ii mai da si cu degetul in cap ...

Ionel la volan ....bolboroseste in barba ..si el intreaba imediat ..ce -ai zis?..sa nu cumva sa-i scape ceva ...

 

Daria , nu stiu ce sa zic ...parerea mea ca pana la scoala mai este ..si se poate schimba ..eu nu as incepe de acum ..poate de la anul ...sau macar alt gen de exercitii ..nu bastonase ...

eu nu fac nimic cu Luca acasa ... face si asa destul de mult la gradi ...ii vad fisele cu care vine acasa ..

 

eu am alta problema ...limbile straine ...engleza , franceza ..la germana nu ma bag ...fac ei la gradi ..dar ma gandesc de la anul sa incep niste ore cu el ...credeti ca exagerez ?

nici nu mai stiu cum este acum la scoala ..de cand incep limbile straine ?

 

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...