Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

Roxi , multam fain ..data viitoare intreb cu o zi inainte [pup]

eu mi-aduc aminte de friptura de vita la tava facuta de bunica mea ..ti se topea in gura ...din pacate nu m-a invatat ce si cum ..

 

faza : noi in biserica nasi , eu cu bb in brate , sotul cu lumanarea , bona cu Luca (era mai micutz) Luca striga : "matiiiiii" ..de la p...a matii ..auzit de pe nus tiu unde nici nu pot sa scriu [bang]

el intr-una " matiiii" ...m-am facut alba la fata si i-am facut semn bonei sa-l scoata afara ..noroc ca nu a inteles prea multa lume ..sau au fost draguti [:-@]

 

pup

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Giulik e foarte rapida la decupat, colorat, pictat, modelat plastelina, are indemanare, la ea buba e cu lenea.

Eu eram invers: rapida sa termin tot si neatenta [:D] dar rapida [:D]

O sa i cumpar stilou - iar [:D] ca tot plange ca nu are cu cartus rosu sa i placa sa mazgaleasca in caiet.

Pe foi A4 ii place - ca-si face singura liniile [8D][:D]

Ea are fixisme [:D][8D]

Si cred ca e singura care inca nu cere explicatii [bang][bang] desi sunt mai mult decat incantata sa i le dau ... dar nu le cere [bang]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei speculeaza orice aude. De ceva timp joaca un joc cu o ferma pe calculator impreuna cu Petro. Eu am ajuns la disperare, ajungem acasa, mancam, ne schimbam si ei stau calare pe laptop cate 2-3 ore [bang] Aseara m-am enervat si le-am zis ca m-am saturat sa vorbesc singura, sa mai termine cu calculatorul. Replica lui Matei (privind adanc in ochii mei):"Pai nu tu spui ca stai la serviciu toata ziua cu ochii in calculator si nu mai suporti sa il vezi acasa? Ce ai vrea, sa stai si tu cu noi sa te imbolnavesti? Nu-ti ajunge calculatorul la birou? Noi nu stam, nici eu nici tati, asa ca nu ne imbolnavim".

Si asta cred ca am zis-o eu acum cateva luni... M-a lasat fara replica...

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na, tot io, daca ma starneste Simo cu retetele ei cu vita. cea mai simpla si mai buna friptura care se topeste in gura este asta: o bucata de carne macra: rasol alb (deci cel fara os si cartilagii), nuca, antricot, spata - se freaca cu sare si piper. se ia o cratita cu fund gros (ceaun daca aveit, daca nu cea cu fund dublu), se pune bucata de carne in ea impreuna cu o ceapa intreaga curatata, o frunza de dafin, ulei de masline cat sa o acopere si zeama unei lamai. puneti peste oala o foaie de pergament in doua si deasupra capacul cratitei, de preferinta si o greutate deasupra sa o tina etans. puneti afacerea asta pe cel mai mic foc disponibil si uitati de ea vreo 2 ore (1 ora si ceva daca aveti bucata sub 1 kg). intoarceti dupa vreo 40 de minute. friptura nu iese deloc uleioasa iar sosul format il turnati peste carnea feliata. NU taiati niciodata cand e inca fierbinte, lasati sa se raceasca macar 30 de minute. bag mana in foc ptr ea [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaaa Roxa ..ce super esti !!!mi-am salvat mesajul la retete ...multam

 

si pe langa faptul ca retine foarte usor acest gen de expresii ...am mai observat ca este foarte atras de scene "hard" ... mai scapa la secvente cand se lasa cu omoruri ...si-a pus de mai multe ori (pana sa-mi dau seama) o secventa din afterwards ..cea de la inceput cand baietelul este calcat de masina ...cand l-am intrebat de ce tine sa o vada de atatea ori mi-a zis ..ca-i place [q]

 

 

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andries
Mey si eu l-am intrebat ce inseamna "pu la ma-sii" si mi-a spus candid: "nu stiu mami, dar suna atat de tare!!" QED
align="right" id="quote2">Chiar ca la un asemenea raspuns nu mai ai replica !! [:D]Dap, multam, Roxi, am salvat si eu reteta !! [flo]Alice si Andrei Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...