Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (38)


Recommended Posts

neata.... eu am inchis taraba, eu o deschid [:D]

a fost o avarie nasoala pe aici, nu am avut curent toata noaptea. eu m-am si spalat la lumanare si am baut ness.... ca de, espressor-ul nu a vrut sa mearga fara electricitate [:D] (bonus ca ma trezesc prima). la 7.30 a venit totusi :)))

macar e soare si frumos afara si miroase asa putin a primavara [:D]

sa avem o zi nemaipomenita!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata.

Fi`mea a visat ca vine primavara, asa ca o astept si eu. Aici e mohorat / ploios as zice [8D]

Rox, faina dimineata ai avut, ca pe vremuri [:D] si acum am pe undeva faimoasa lampa cu petrol [:D] si multe lumanari ca stem doo romantice [olala]

Sunt prin zona, cu doi sefi [:D]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza !

Aici e iarasi ceatza ... Daria, Giulik zicea ca vine primavaraaa ? Da, Doamne ! [flo]

Rox, nasol tare fara curent, tocma ce am trecut si noi prin asa ceva ! Crapa punctele astea de distributie de energie mai ceva ca pietrele pe timp de ger !! [:D]

Azi dimi Gimzo s-a trezit cu fatza la cearceaf si s-a smiorcait ca nu vrea la gradi, drept pentru care mi-a luat o vesnicie sa ii explic ca acolo are copii cu care sa se joace, nu ii face nimeni nik rau, are mincare buna (ca il iubesc ambele fete de la bucatarie !!) ... pina la urma s-a potolit ! Asa ca tre sa ma duc pina la mag sa ii iau ceva recompensa, hehe, ca tot vorbeati de premieri pentru faptele bune ![8D]

In rest, citii ceva acilea pe forum si sint superextramega uimita ... credeam ca am vazut multe la viata mea, dar iote ca inca mai gasesc lucruri care sa ma socheze !!

O zi faina va doresc, mai vin eu pe aici ! [pup]

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa ce nasol..

Alice ce-ai citit..eu de cind am revenit in Ro...nu mai citesc decit aici la mamici:(

 

Luca azi iar a facut criza..de acasa incepind..io fug de acasa![:D]

Cit priveste casa este dezastru..plnul este gresit..stilpi turnati gresit..vai ce noroc am avut cu arhitecta si proiectantul..sintem f necajiti..Sorin are criza de hipertensiune...[q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare !! mey io nu mai pot sa stau in casa ...parca suntem ursi la hibernare !!!

vorbeati de primvara ? demult nu am mai asteptat asa mult sa vina primavara ...

 

so , gulasul a fost un succes !

azi fac un bors de peste ...si pizza ca doar e wknd

 

Alice, dar ce ai citit de te-a socat asa?

 

si eu folosesc mult metoda asta cu recompense ..adica dulciuri in cazul lui ...tine intotdeauna ..dar cateodata eu ma enervez rau ca reactioneaza numai la metoda asta ..

Apropo , Daria ..ai vazut ca measjul tau a devenit subiect pe prima pagina ..si chiar interesant

 

o Zi faina va doresc

 

 

 

Simona cu Luca (21.08.2004) si Codrin (12.06.2008)

http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Maria a avut perioada aia cu dracuitul, cand am intrebat-o la gradinitza, era si doamna acolo, de la cine a invatzat ea sa vorbeasca asa urat si a dat nonshalant din gene la mine "de la tine!" [:D][:D]

De cand a plecat tanti Ioana asta nu mai e o problema...

Le mai scapa cate un "fi-r-ar" (asa se scrie?![alcool]) si in momentele de batalii se gratuleaza reciproc cu "proasto!". Dar si-o iau la fund de fiecare data...Macar acum, cat pot sa tin sub control problema [:D]

 

Insa invata numai lucruri "bune" de la verisorii lor care merg l;a gradinita cu multi copilasi, in oras...[alcool][:D][:D]

Si mai si spun foarte mandre cand se uita lumea la ele "pe asta am invatat-o de la verisorul meu!"[:D]

 

Daria, pai 3 minute e putin...La noi Maria stramba din nas de fiecare data cand trebuie sa exerseze la pian. Dar e obligatoriu sa faca juma' de ora pe zi! (ma rog, cateodata mai sarim noi peste lectii [:I])

Si o mai pun sa faca "carlige si ousoare" (dupa cum le spune ea) cateodata dar la noi e cu foaia...:)))) O foaie de caiet de matematica A4.

 

Roxana, multumim pentru retete. Am sa le copiez pe curat [:)] ca sa incerc in weekend...:) Nasol fara curent...

 

Cica s-a incalzit [alcool]. E un gri cetzos afara, o mocirla ...ih.

Ma duc sa ma apuc de munca [:D]...am o lenee...ca de vineri :)

O zi excelenta sa avem!

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue, da, am vazut [8D][:D] Nici eu nu m-am decis daca e bine sau rau sau un rau necesar-functional sau asa e corect ...

 

Kim, nici nu stiu ce sa-ti mai zic ... :( asa e Romania, totul e posibil si daca e sa fie rau, poi e :(

Pupam Luca [pup][pup] sa nu mai fie suparat pe gradi [flo]

 

Alice, am citit tot, ioi [alcool][bang][:-@]

E vb de subiectul Noideei ... de la in 1sau2 ...

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele

 

va scriu de pe noul meu mobil [:D]. Se pare ca am fost foarte cuminte si am primi de la sot de Valentine's Day un telefon destept. (stie Cosmin ca sunt innebunita dupa gadget-uri din astea). Asa ca s-ar putea sa va scriu mai des ca inainte ca de citit ricum va citesc tot timpul. Telefonul asta promite ca si treaba cu pozele sa fie mult mai usoara. Din pacate ar fi trebuit sa vina la pachet si cu o upgradare a materiei mele cenusii, ca am impresia ca e mai destept ca mine [:D]. Dar n-a venit, asa ca mi-au trebuit vreo trei zile sa-i descopar secretele, si inca mai am de descoperit.

 

Legat de discutia de ieri, la noi in familie nu se mananca vita pentru ca nu stiu eu sa o gatesc. De cate ori am incercat a concurat cu succes la titlul de cauciuc, asa ca am renuntat. Si mi-am si cumparat cuptor nou, care ar trebui sa fie mai performant, si to n-am avut curaj sa incerc. Dar am retinut cateva din sugestiile voastre si o sa mai incerc o data.

 

Alice, pai zi-ne si nou ce ai citit pe forum. Si Tudor are des zile din astea in care nu vre la gardi, motivul fiin acela ca vrea sa mai doarma.

 

Roxi, asa devreme te trezesti mataluta, pe noapte? Cum a fost ness-ul dupa cafeaua espresso?

 

Daria si mie mi se par putine 3 minute, eu as ridica la 5 macar. Dar n-as face bastonase si liniute, as lucra din carticele din acelea inteligente, care au sarcini mult mai variate. Mai fac si eu cu Tudor chestia asta, prea rar din pacate.

 

Am descoperit ieri un site ca imi trebuiau planse pt gradinita

www.plansedecolorat.ro, pentru ceicare sunteti fani colorat.

Va pup

 

 

 

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzu, avem caiete, reviste, face exact cat ii place [:D]

Felicitari si mult spor la butonat si vorbit [flo]

Abia de luni vom avea cele 3 minute magice [8D][:D]

Eu am primit siteuri de la Bunny [flo] si ce-i place cel mai mult: scos la imprimanta 2 figuri de fetita dezbracate la slip , alta coala unde colorezi si decupezi haine si accesorii si apoi le lipesti sa imbraci fetele [pk]

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...