Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie-August 2004 * 74 * LMA !


Recommended Posts

Neatza[flo][pup]

Roxi super ca fugiti de acasa[pk][:D]s-aveti o minivacantza excelenta!![pk]

Marina aoleu da' ce iarna grea aveti[:D]....cam asa erau si francezii la 25 de grade erau lesinati de caldura,umblau numa in maieuri si chiloti vorba lui Andries[:D]iar la 5 grade deja aveau stare de urgenta de iarna grea[:D]......noi stam afara destul de mult,avem noroc cu un parc plin de verdeatza si umbra...aseara abia am putut sa o bag in casa la 9.30[alcool]

Meii cred ca mandra mea se va face scenarista sau scriitoare,a fost cu tacsu la frizerie sa-l asiste la tuns,cand a venit a inceput sa-mi povesteasca..."la tuns o frizerita tinerica...l-a intrebat cati ani are,el a spus 28[:D]dupa care l-a intrebat daca-i casatorit si a spus ca nu-i,apoi l-a intrebat"dar cum ati facut copilul daca nu sunteti casatorit?"...iar tata a raspuns:"pai cu o prietena si mi l-a lasat mie si a plecat!""[:D][:D]

hai sa avem o zi faina,sunt in zona trebuie sa pregatesc un pastrav si nu stiu cum[:-@]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hehehe la 22 de grade e frig? pai noi umblam in tricouri si pantaloni scurti de la 17-18 grade pe aici. Iau totdeauna o jacheta de ploaie pentru Adela, dar nu prea o punem. E drept ca si suntem active, role, bici, palete...sau alergat cu copiii. dar si pe starada cand mergem tot la maneca scurta...a si nu suntem singurele. Am fi singurele cu maneca lunga daca am purta.

Roxi minivacanta frumoasa....si romantica. Sa va reincarcati bateriile.

Mani nu a mai terminat Alex scoala? Cand incepe la voi in toamna scoala?

Ce-mi place de Maria de la Iasi. A mea cred ca nu ar fi stat asa fara sa se bage in discutie si sa-l corecteze pe tati.

Vad ca deja intrati in febra cumparaturilor de ziua copiilor si de toamna. Spor la shopping.

 

Liliana

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui polux
Hehehe la 22 de grade e frig? pai noi umblam in tricouri si pantaloni scurti de la 17-18 grade pe aici. Iau totdeauna o jacheta de ploaie pentru Adela, dar nu prea o punem. E drept ca si suntem active, role, bici, palete...sau alergat cu copiii. dar si pe starada cand mergem tot la maneca scurta...a si nu suntem singurele. Am fi singurele cu maneca lunga daca am purta.Roxi minivacanta frumoasa....si romantica. Sa va reincarcati bateriile.Mani nu a mai terminat Alex scoala? Cand incepe la voi in toamna scoala?Ce-mi place de Maria de la Iasi. A mea cred ca nu ar fi stat asa fara sa se bage in discutie si sa-l corecteze pe tati.Vad ca deja intrati in febra cumparaturilor de ziua copiilor si de toamna. Spor la shopping.LilianaPoze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4
align="right" id="quote2">Liliana[:D]dar discutia dintre tati si frizerita nu a avut loc,a fost inventata de ea!![:D][alcool]filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,gorodeii noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
Liliana[:D]dar discutia dintre tati si frizerita nu a avut loc,a fost inventata de ea!![:D][alcool]
align="right" id="quote2">
Ioana am voie sa rad atunci? E tare Maria, sincer...l-a aranjat bien pe tati.
[:-)))][:-)))][:-)))]

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am mutaaat..da! ieri cu doi oameni angajati plus cumnatul meu si 2 prieteni am reusit sa mutam tot din apartamentul in care statea tata..l-am speriat pe cel cu masina inchiriata....3 drumuri a facut!Asa ca azi noapte tata si catelul au dormit la casa,noi de azi ca sa putem lua si ce ne trebuie urgent de aici.

Nu am simtit nici o emotie..cred ca asa ne-a secatuit casa asta ca acum ne este cam indiferenta..Doar Luca aseara spunea....O sa-mi fie dor de casa asta! (adica de garsoniera)..ma si mir ca a reactionat asa...

Azi desi nu am montat patul lui, Luca va dormi in camera lui pe o saltea..sunt tare curioasa daca o sa vrea. Oricum azi dimineata primele cuvinte au fost: Asta este cea mai fericita zi din viata mea![:D]

 

nu va spun cum arata totul..murdar si plin de bagaje..nu gasesti efectiv nimic///nu stiu de unde sa incep [:D]

 

gata plecam la casa...unde nu am internet ..deci sa nu ma dati disparuta..voi intra daca si cand voi avea net[:D]

 

edit: pupi si ..La multi copiilor pe care-i voi rata!!!![pk]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

E duminica ..baietii la biserica , su am tras chiulul[:D]

Avem si noi azi 27C ... ieri erau magazinele de jucarii pline, lunea cumpara piscine, pistoale cu apa ...ptr o zi de caldura !!!

 

Olivia- sa fiti sanatosi si sa va bucurati de noua casa. V-a trece ceva timp pina sa iti aranjezi lucrurile, acum numai e mult doar bucura-te si ia=le usor, usor. Stiu ca ai vrea sa arate din prima bine - e normal ... dar acum citeva sapt in plus numai conteza. Iar Luca ... o sa se bucure, la cit de usor se adapteaza ei nu -i bai. O sa tot iti spuna de vechea casa, e normal - parte din viata lui - dar sunt convinsa ca o sa se bucure enorm e camera lui si de casa, gradina etc.

 

Liliana- noi mai avem pina pe 22julie scoala[bang].Si in toamna pe 1sep de obicei - dar anul asta cred ca pe 5 si-au bagat profesorii un inset day . Saracii copii , dar ei nu stiu si nu le pasa. Aici atitudinea parintilor e sa stea cit mai mult la scoala, ca daca lucrezi un child minder e 10/h .

Si guvernul vrea sa micsoreze perioada de vacanta in viitor. Va imaginati. Oare eu unde sa emigrez?

 

Ioana- mi-a placut scenariul copilului[olala]....are imaginatie!

 

O duminica frumoasa !!!

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua de la Porto!

 

Cred ca sunt multe grade afara, am facut numai dimineata o mica plimbare dar acum m-am refugiat in camera la aer conditionat...

 

Mi-a fost rau-rau din cauza de nesomn, organismul meu a clacat si nu pot sa-mi revin. Am vrut sa nu ma urc in avion, John m-a convins sa plec de acasa, colega cu care merg sa vin totusi la Porto dar n-ar fi trebuit. Dupa inca o noapte dormita prost dimineata iar rau, am dat telefon la agentie sa cer sa schimbe rezervarea...nu s-a putut. Acum sunt pe linia de plutire dupa multe pastile dar...Cand e de la cap e mai greu sa te pui pe picioare prin straini.

De data asta se pare ca nu mi-e cauzat decat mie plecarea[bang] id="size1">

 

Fetele isi fac de cap la bunica. Ioana a invatat sa se dea in picioare in leaganul din curte[alcool][bang] Le-a legat mama soacra leaganul si dupa juma de ora in care le lasase sa se joace cu jucariile le-a gasit ca mestereau la el, il desfacusera intr-o parte si erau pe puctul de a-l desface de tot...[alcool][bang]

Cu tusea am inteles ca Ioana e mai bine, sper sa se refaca de tot cat mai curand.

 

Olivia, felicitari si sa fie intr-un ceas bun! [flo]

Marina, si mai mica vacanta!? Uau

Sa va bucurati de caldura!

 

O duminica minunata!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...