Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie-August 2004 * 74 * LMA !


Recommended Posts

Monica - tocmai ma gindeam la tine ca ai plecat ...

Imi pare rau ca nu te simti bine, incearca sa dormi si daca ai migrena ( eu sufar cumplit din cauza asta) vezi ca sunt niste pastile de migrena in farmacii - le gasesti si la buticurile de ziare.

Si musai sa maninci putin si des ...

Sanatate multa !

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristal, ca sa te consolez si eu am avut o migrena crancena ieri seara si azi pana acum 3 ore. Cred ca e mai mult de la condiitile meteo, desi si eu am zburat marti si joi. Cat despre somn, eu sunt cam nesimtita, daca simt ca ma ia ameteala, ma bag in pat si dorm ca un ursulet 45 de minute, apoi sunt iar ok si ... buna de munca.

 

Eu usi la intrare daca as fi avit bani le-as fi luat de la Atelierul Gepetto (Timisoara) dar cum nu am avut atat banet, le-am facut de termopan. Ma astept sa trebuiasca sa le schimb in 10 ani, dar asta e. Mai ales ca sunt ft inalte, ca eu am parter inalt.

 

Kim, o sa vezi ca incet, incet le gasesti pe toate. Eu acum, dupa un an incep sa nu mai gasesc nimic, am cautat o forfecuta de-am innebunit si-am gasit-o din pura intamplare dupa ce evident cumparasem alta. Sa fie intr-un ceas bun si sa o stapaniti sanatosi!!

 

Mie mi-ar place sa fie vacanta mare de vreo 6 sapt si sa fie si alte vacante mai lungi, sa poti planifica altfel concediu. Daca in UK e 10pound ora de child care, nu e mai simplu sa ai un au-pair?

 

 

 

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.....cu vacantele in UK nu sunt mai lungi celelalte ci avem asa numitele 'half term' la jum trimestrelor o sapt de vacanta . Mie mi se par aiurea, dar asta e sistemul si nu avem de ales.

Ref au-pair, da dpdv financiar e mult mi rentabil, dar sincer cine vrea sa aibe o a 'n'-a persoana zi si noapte in casa -(daca ai spatiu ), in care sa te increzi atit de mult incit sa-si lasi copilul.

Am 2 mamici care au ales au-pair si le vad ca le schimba la 6 luni cel putin. Plus... cele mai multe aduc copii de la scoala, le dau sa manince si ii pun in fata tv-ului ..etc pina vin parintii , nu tu joaca, activitati etc.

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]cafeaua-i gata [cafea]cine mai doreste,cine mai pofteste?[:D]

Meii ce vreme,nici nu mai am cuvinte sa o mai comentez[bang][alcool]

Cristalina[flo][pup]ai grija de tine,sa te pui pe picioare foarte rapid!!

Vivia[flo][pup]ce-a fost mai greu a trecut,luati-va dupa Uka si traiti clipa[pk],bucurati-va de orice!!![flo][pup]

Noi raportam un week-end cu de toate,am scos si incisivul de sus la timp,ca tocmai ii sparsese un pic celalalt....zana maselutza a fost darnica i-a adus un lantisor si un milion de lei[:D]....asa ca ieri dupa ce am facut un tur de forta prin magazinele de mobila, mandra ne-a intrebat daca nu mergem sa mancam la mall sau la pizzerie ca face ea cinste cu banii de la zana maselutza[:D]

hai sa avem o saptamana excelenta[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Io am dormit tare prost si iata-ma la job cu capatana cat casa. probabil ca nu e de mirare dupa ce am dormit trei zile-n sir pana la 10, se vede treaba ca eram stoarsa.id="size1">

Rox ce frumos, sa va simtiti tare bine[olala]

Eu am fost pe la toysrus pt ca Eva a avut doua petreceri in we, si am gasit ghiozdan, am facut si ghisheft, redus de la 50 euro la 17[:D]

Acum mai am cadourile pt Eva... cu astea e mai greu

Astept si eu vacanta, mai am doo saptamani jumate pana atunci, bleah!! Noroc ca Eva incepe de azi tenis o ora in fiecare dimineata doua sapt, macar mai ies si ele din casa cu ocazia asta.

Am o intrebare care ma macina de cand am venit din Ro... toate prietenele mele (mai putin una care-mi seamana cel mai bine se pare)m-au inebunit ca de ce nu am cont pe Facebook... io sincer nu pricep defel de ce ar trebui sa-mi insir eu pe net pozele si gandurile, voi "socializati" in felul asta? oare chiar ajuta la ceva? si cand gaseste o femeie care lucreaza full time, e mama si face totul in casa singura timp pt asta? ca banuiesc ca nu poti doar sa tragi cu okiu la altii, trebe sa fii "activ"?![alcool]

pup, o saptamana buna

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si io am cont pe facebook, da` nu socializez acolo mai mult decit aici sau in alta parte. si nu ma simpt in niciun fel, nici mai bine nici mai rau, trag cu okiu la poze sau la discutii si cam atit. am avut surpriza insa sa`mi regasesc colegi de facultate de exemplu de care nu stiam nimic de multi ani si cu care am reluat legatura.

si iost rupta, vad ac de ce dorm de ce-as mai dormi... o saptamina buna va doresc

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza si o zi usoara de luni [flo]

Si noi am fost la extractie, de data asta la prietena mea, asa ca am acasa o stirba fericita[pk]

Corina, si io am cont pe fb, tot cu nume de scena. Si scriu destul de mult in doua grupuri in care activez. Mie mi place ca poti vedea poze si poti pune poze [:)]

Cristal, esti mai bine ? [grup]

Kim, felicitari [bis][pk][pk][pk]

Ioana, Maria e o dulceata de fetita dtpdv [olala]

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

______________________________________________id="red">

 

Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVIDid="blue"> [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...