Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chiftele din file de peste


Oaspete bb_yasmi

Recommended Posts

Oaspete bb_yasmi
as vrea sa fac maine chiftele din file de pangasius. ati facut?? ce ingrediente sa pun?? multumeesc __________________________________________________ happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] ________________________________________ astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee [autoroz][pool][beach][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

eu fac din somon, il dau la robot cu ceapa verde, 1-2 cartofi semifierti dati pe razatoarea mica, ou, condimente si daca mai e nevoie un pic de pesmet....yamiii, toate ochiometric, de fiecare data ies altfel...retete care am citit-o era si cu mayoneza si ketchup dar....doar adauga calorii asa ca nu pun Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
am pregatit compozitia din: file de peste, ceapa, usturoi, oua, pesmet, patrunjel, morcov si cartof crud ras. problema e ca nu am "stors" pestele si a cam lasat zeama si e cam moale. am incercat sa pun putina faina dar degeaba. ce pot face???? sa storc acum fiecare chifteluta cand le pun la prajit??? __________________________________________________ happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] ________________________________________ astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee [autoroz][pool][beach][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut chiftele de peste din cod, procedez astfel:fierb pestele si apoi il curat de oase, dupa care il dau prin masina de tocat impreuna cu cepa si usturoi; adaug apoi morcov ras pe razatoarea mica, paine inmuiata in apa sau lapte (stoarsa apoi),oua, verdeata.Atunci cand amestec ingredientele pun si ulei in compozitie, pt. ca astfel ies prea uscate.Le dau prin pesmet si apoi le prajesc in ulei incins . [pofta] va pup lili@domnisorica daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
deci cartoful nu l-am fiert deloc....:( nici in chiftelele de porc daca pun carfot nu il fierb.,,pestele l-am fiert... __________________________________________________ happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] ________________________________________ astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee [autoroz][pool][beach][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
inca nu le-am prajit. acusi ma apuc. am lasat compozitia la frigi. ma gandeam sa mai pun o lingura de pesmet poate se mai intareste aluatul :( __________________________________________________ happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] ________________________________________ astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee [autoroz][pool][beach][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
am facut!!!! au iesit super!![pk][pk] cat au stat la frigi "s au legat" [pofta][pofta] __________________________________________________ happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] ________________________________________ astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee [autoroz][pool][beach][shopi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...