Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cand nu e laptele deajuns....


Recommended Posts

Salut! am 2 gemeni de 2 saptamani jumate, unul este 3,5kg si 3,8 kg si dinpacate nu am lapte deajuns. La inceput nu au putut sa suga prea bine pentru ca erau un pic galbeni si au fost sub lampa albastra si laptele nu a mai venit asa bine. Trebuie sa completez la fiecare masa cu lapte praf inlocuitor dar cred ca nu le prieste prea bine, au multe gaze. ce sa fac ca sa-mi creasca productia de lapte? cred ca as avea deajuns pt un copil dar nu pt amandoi. tocmai am citit despre "galactogil"... a incercat cineva ? ce alte medicamente mai exista?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit pe [dc]! Si eu sunt mamica de gemeni si iti pot spune cu mana pe inima dupa 1 an si o luna de alaptat ca este greu dar nu imposibil sa alaptezi gemeni. Cel mai important lucru este sa ii pui la san cat mai des si sa incerci sa le dai cat mai rar cu biberonul. Nu cantitatea de lapte e importanta ci frecventa supturilor. E mai sanatos pentru ei sa manince mai putin si mai des decat mai mult si mai rar chiar daca asta inseamna un efort suplimentar din partea ta. Si multa oboseala. Dar nimic nu se poate compara cu binefacerile aduse de lapticul tau puiutilor tai dragi nu? In cadrul acestui topic http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368 vei gasi multe raspunsuri la intrebarile tale dar, mai important, mult suport din partea celorlalte mamici. O sa copiez si intrebarea ta in cadrul lui si voi inchide acest subioect pentru ca regulamentul nu permite deschiderea de mai multe subiecte care trateaza o tema similara. Mult succes! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT[/url]
Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...