Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by reiki
quote:
Originally posted by Adina Iulia
Da, chiar asa! Floricistii sa se duca la floricele, aici noi suntem femei serioase! [:D] Una peste alta, nu pot sa nu vad clar mentalitatea tipic masculina in gandirea lui reiki. Sufletul pe primul loc, la naiba cu tot ce ne inconjoara. E si asta un mod de gandire care trebuie inteles si acceptat ca atare. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Sufletul pe primul loc este mentalitate tipic masculina? M-oi fi tacanit eu intre timp .... [alcool] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Ai dreptate, dar fata incerca sa fie amabila. Prin 'suflet' la barbati se intelege 'fermoar'. Si nu cel de la geaca [:-)))][:-)))][:-)))] Acum serios vorbind, mi-e foarte greu sa inteleg cum poti IUBI doua femei/doi barbati in acelasi timp. Pot sa inteleg ca esti atras sexual de doua persoane diferite, asta da. Cred ca astia sunt de fapt 'fluturasii' si mai cred ca, daca esti o persoana echilibrata, reusesti sa-i ignori si sa te bucuri de ce ai parte acasa [:D] Asta, evident, in cazul cand ai parte de ceva. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Cred ca astia sunt de fapt 'fluturasii' si mai cred ca, daca esti o persoana echilibrata, reusesti sa-i ignori si sa te bucuri de ce ai parte acasa Asta, evident, in cazul cand ai parte de ceva.
ups, cit de rau suna... REUSESTI SA IGNORI ce simti si REUSESTI SA TE BUCURI de ce ai acasa... de parca ai castiga vreo proba de endurantza... trebe sa rezisti cu stoicism si sa mai reusesti sa te si bucuri.... [alcool] Decit asha, no, merci, mai bine delok. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ce intezeleg ?? ca discutia este intre "monoteishti" shi "poloiteishti" sau dupa caz (la atei) intre shahishti shi beisbolishti. chiar nu exista loc ptru amindoua sporturile sau religiile????[:D] sa vina sofrologii sa ne aduca pe calea de mijloc sa gasim echilibrul corp-minte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mi se pare amuzant e ca apelurile la toleranta pentru iubirea unei terte persoane vin din perspectiva celui cu 2 iubiri, nu a celui care trebuie sa imparta... Pai cred ca nimeni nu e foarte suparat daca poate sa iubeasca 2 persoane in acelasi timp fara ca nici una sa se supere, pur si simplu nu ne place sa fim noi una dintre cele 2 persoane... [gravi] 22s + [fetita] Sophia 90%
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Cred ca astia sunt de fapt 'fluturasii' si mai cred ca, daca esti o persoana echilibrata, reusesti sa-i ignori si sa te bucuri de ce ai parte acasa Asta, evident, in cazul cand ai parte de ceva.
ups, cit de rau suna... REUSESTI SA IGNORI ce simti si REUSESTI SA TE BUCURI de ce ai acasa... de parca ai castiga vreo proba de endurantza... trebe sa rezisti cu stoicism si sa mai reusesti sa te si bucuri.... [alcool] Decit asha, no, merci, mai bine delok. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
E vorba de atractia sexuala (ca asta consider eu a fi "fluturasii"). Sa presupunem ca tu iti iubesti barbatul si in plus esti multumita si de relatia voastra sexuala. Asta nu inseamna ca poate intr-o zi n-o sa mai intalnesti un barbat care sa-ti stimuleze imaginatia :). Insa cred ca daca nu ai motive de frustrare langa omul pe care-l iubesti n-o sa te apuci sa te culci cu X doar pentru ca si el ti-a trezit anumite simturi. Deci ignori insectele in cauza si ramai fidela barbatului pe care-l iubesti si cu care ai oricum o relatie implinita sexual. Eu asa as face, in orice caz. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vreau sa luati ce am scris mai jos nu ca pe ceva persoanl, ci doar ca intrebari ipotetice. Sunt convins ca ati avut o prietena care la un moment dat s-a indragostit, care sa aiba toate simptomele unui om indragostit si care se si comporta ca atare. Sa-i fie mintea plecata aiurea, sa nu vada altceva decat persoana iubita, sa fie zambitoare, sa fie mai frumoasa, sa capete o aura in jur, sa radieze pur si simplu iubire. Cand s-a intamplat asta cred ca v-ati bucurat alaturi de ea, v-ati hranit si voi din tot ce emana ea. Acu am doua seturi de intrebari pentru voi. Daca voi, avand deja o relatie, ati incepete sa simtiti acelasi lucru ce simtea prietena voastra, de ce vreti sa alungati, sa omorati iubirea de care putei avea parte? De ce nu alegeti sa traiti un sentiment atat de frumos? De ce considerati ca va tradati partenerul sau daca chiar va lasati iubite si incepeti sa iubiti, de ce trebuie sa va ascundeti de partener? Sau daca acest lucru se intampla partenerului vostru de ce va considerati tradate, inselate? De ce nu va puteti bucura asa cum v-ati bucurat in trecut alaturi de prietena voastra? De ce nu va bucurati de iubirea de care are el parte? De ce considerati ca partenerul (sau sentimentele lui) este propietate si nu are dreptul, nu are voie la alta iubire decat la cea pentru voi? De ce vreti sa va faceti lumea tot mai mica voua si partenerului? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Fetelor, vreau sa luati ce am scris mai jos nu ca pe ceva persoanl, ci doar ca intrebari ipotetice. Sunt convins ca ati avut o prietena care la un moment dat s-a indragostit, care sa aiba toate simptomele unui om indragostit si care se si comporta ca atare. Sa-i fie mintea plecata aiurea, sa nu vada altceva decat persoana iubita, sa fie zambitoare, sa fie mai frumoasa, sa capete o aura in jur, sa radieze pur si simplu iubire. Cand s-a intamplat asta cred ca v-ati bucurat alaturi de ea, v-ati hranit si voi din tot ce emana ea. Acu am doua seturi de intrebari pentru voi. Daca voi, avand deja o relatie, ati incepete sa simtiti acelasi lucru ce simtea prietena voastra, de ce vreti sa alungati, sa omorati iubirea de care putei avea parte? De ce nu alegeti sa traiti un sentiment atat de frumos? De ce considerati ca va tradati partenerul sau daca chiar va lasati iubite si incepeti sa iubiti, de ce trebuie sa va ascundeti de partener? Sau daca acest lucru se intampla partenerului vostru de ce va considerati tradate, inselate? De ce nu va puteti bucura asa cum v-ati bucurat in trecut alaturi de prietena voastra? De ce nu va bucurati de iubirea de care are el parte? De ce considerati ca partenerul (sau sentimentele lui) este propietate si nu are dreptul, nu are voie la alta iubire decat la cea pentru voi? De ce vreti sa va faceti lumea tot mai mica voua si partenerului? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Repet, nu cred ca poti iubi doua persoane in acelasi timp. Daca nu-mi mai iubesc sotul, e corect sa-l las in pace (si viceversa). Daca il iubesc, dar ma simt atrasa sexual si de alt barbat, totul se reduce la "ce tie nu-ti place ...". Pentru ca daca ne-am apuca fiecare sa 'swingarim' la liber, ce s-ar mai alege din familie? Desigur, daca ambii parteneri sunt de acord cu 'open marriage', foarte bine, nu-i condamna nimeni. Dar eu nu sunt. Si, somehow, cred ca nici babatul meu, care poate se simte si el atras fizic de alte femele mai tinerele si cu mai putina celulita decat mine, nu ar fi prea fericit sa stie ca nevasta-sa aterizeaza prin alte paturi. Imi pare rau daca tonul meu e prozaic, dar pe langa "fluturasi" exista si iubire, respect, corectitudine si nu pot sa fac abstractie de toate astea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima intrebare: de ce nu alegem sa traim un sentiment atit de frumos --------------------------------------------------------------------- pot sa raspund in nume personal,de ce nu ash face acest lucru ?deoarece prefer stabilitatea ,confortul emotzional.sigur o aventura m-ar epuiza emotzional mi-ar crea disconfort atit in relatzia extraconjugala cit shi in relatzia cu familia.cum am spus intr-o postare anterioara sunt persoane care iubesc echilibrul ,confortul ,stabilitatea, viatza placentara ,iar altele care iubesc vitza tumultuasa plina de inedit de adrenalina,exact ca shi iubitorii de sporturi uni prefera sporturile extreme iar altii sporturile care cer concentrare linishte. --------------------------------------------------------------------- de ce ne simtzim tradate??? --------------------------------------------------------------------- din neincrederea in noi inshine,din gelozie,din faptul ca am stabilit un patron mental cum sa fim iubite iar cind acest patron a fost incalcat spunem "nu este just" ptru ca asha cum spui tu greshim gindind ca iubirea ne face proprietazi sau proprietari. o iubire adevarat nu incatusheaza nu pune limite nu pune bariere. insa a ajunge la acest nivel de iubire unde atitudinea celor din jur nu doare, avem nevoie de un echilibru intre minte shi suflet. eu cred ca exista persoane care pot iubi 2 persoane in acelashi timp ,exact cum un parinte poate iubi 10 copii in acelashi timp. nu cred ca sufletul stabileste numarul ci mintea.daca-mi impun mental ca in sufletul meu nu incape decit x ,sigur y nu incape.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu oricine poate intra intr-un joc de genu asta - gen iubire universala a la Bivolaru... desi teoretic ar parea ceva frumos sa iubesti in stanga si-n dreapta, de regula omul e facu sa traiasca in perechi. A mai fost un subiect de asta mai demult, cu o tipa care striga sus si tare cum ea si sotul ei au relatii deschise si cu alte persoane, ba chiar si in 3 de multe ori, si cat de fericiti erau toti. Ce sa zic, cine poate, poate, cine nu, ramane la stadiul asta meschin de iubire fata de un singur partener. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...