Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, sau mormoni. Important e ca noi, astea inferioare cu un cromozom in minus, sa nu ne mai punem, dom'le, de-a curmezisul cand barrrrrbatul vrea sa iubeasca mai multe! Eu una sunt toleranta: fiecare poate sa iubeasca pe cine si cati vrea. Dar a fi cu fundul in doua luntri denota o mare mlastina sufleteasca. Asa ca sa nu incurcam totusi borcanele.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Pai nu inteleg de ce sa te pui de-a curmezisul. Normal e sa te dai la o parte si sa-l lasi sa-si indeplineasca "misiunea", adresandu-i urarea: Drum bun si cale batuta! Si sigur ca nu-i porti pica pentru asta, si te bucuri, dar nu pentru el, ci pentru tine. Ai scapat de un dobitoc. [:)] Mi se pare logic. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
ellej, Eu nu am pus problema unui menaj in 3. Daca partenerul tau ar incepe sa iubeasca alta fermeie nu inseamna automat ca trebuie sa-o iubesti si tu la randul tau. Eu am intrebat de ce nu putem accepta faptul ca partenerul iubeste si pe altcineva. Poate el te iubeste si pe tine si are sufletul impartit. De ce nu ne putem bucura de iubirea lui. De ce suntem atat de egoisti, de gelosi, de ce om fi, incat sa ne consideram tradati, inselati? nume, De ce "Sa consideri primordial interesul altei persoana, in detrimentul tau, este nesanatos."? Acest lucru se intampla tot timpul cand esti indragostit. Cate lucruri nu face un om indragostit in detrimentul propiului interes. Nu tocmai asta duce la pierderea iubiri, sa consideri interesul tau primordial? Cand esti indragostit nu prea faci asta. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Iubirea fata de partener nu este neconditionata, sa te poti bucura pentru el chiar daca te face sa suferi. Iubirea neconditionata o simiti fata de copii, de proprii parinti. Ei iti sunt dati, partenerul ti-l alegi. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Missparker Daca te intreb ce ai cu mine taci malac. Daca te invit sa aduci argumente la afirmatile tale te faci ca ploua. Dar iei totul ca pe un atac personal la statutul tau de femeie emancipata (sau nu). Nu poti trece la discuti de principiu? Nu te-am intrebat nici de musulmani, nici de pinguini, te intreb de princiupiu, nu de sexul partenerului. Asa ca te rog lasa-mi fiermuarul in pace, nu te mai uita la el si treci la subiect sau ingora subiectul. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellej, de ce nu-i putem iubi neconditionat si pe parteneri? Tocmai pentru ca-i alegem noi. De ce pe cei care ii primim ii putem iubi neconditionat dat pe cei pe care ni alegem ii iubim cu masura, in anumite conditi? Parca suna complet pe dos. Adina Iulia, tocmai asta este "standardul" la cum iti apreciezi tu partenerul, in eventualitatea ca se indragosteste. Azi il iubesti si totul este ok iar maine pentru ca ai aflat ca el iubeste de o luna pe altcineva il vezi ca pe un dobitoc. Desi el este acelasi om. Si te mai consideri si fericita ca ai scapat de el? Oare unde este cu adevarat problema? La el sau la tine? Elise, pai cam asta intreb si eu de ce suntem atat de egoisti incat atunci cind nu mai danseaza cu noi partenerul si dansul e cu altcineva, dar el danseaza la fel de frumos, de ce il vedem atat de urat? De ce nu-i mai vedem gratia si eleganta care o vedem inainte? De ce nu-i mai putem aprecia dansul, ca doar este acelasi dansator si poate ca danseaza chiar mai bine de data asta? "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga reiki, jur ca nu am nimic personal cu tine, ci doar cu ideile inepte pe care le fluturi pe aici. Cu fermoarul tau nu ma joc eu, ci tu (dupa afirmatiile tale). Si mai vrei pe deasupra si sa ne convingi ca e chestie doar de principiu si de teorie si de OZN-uri cu iubire muuuulta pe care trebuie s-o sprayem peste toate creaturile Domnului in functie de cum ne apuca bazdacul, indiferent de morala, de etica, de integritatea noastra, indiferent de increderea si dragostea partenerului nostru... Eu nu m-am simtit atacata, ci ti-am raspuns - ca si multe alte fete - cu umor. Ele l-au inteles. Discutiile de principiu sunt bune si frumoase pana cand o iei personal in freza. Stii, aveam in primul an de facultate un prieten care adora sa ma tina in sah, sa ma ameteasca mereu cu vorbe alese si cu imbarligaturi intelectuale, dar nu prea stia sa-si asume raspunderea pentru ceea ce simtea. Se apucase sa-mi spuna, pe un ton foarte suficient, ceva la modul "Eu sunt ca un ban vechi, dezgropat recent, din care nu se mai vede decat jumatate de efigie. Nu ma baga in sare de lamaie, caci s-ar putea sa se dizolve si cealalta jumatate" (ce subtil, nu?), apoi incepuse cu "Eu sunt un cal de curse cam inconsecvent, sa nu pariezi prea mult pe mine, caci s-ar putea sa sar gardul cand te astepti mai putin" (desi el ma cauta in disperare!!), iar apogeul a fost afirmatia lui: "Auzi, noi suntem amandoi liberi, daca vreunul din noi se indragosteste de altcineva este oricand liber sa plece, nu?". Tin minte cat m-a ranit cu asta... Dar, pentru ca nici orgoliul meu nu dormea, cu timpul "teoriile" si "principiile" lui au inceput sa erodeze relatia, eu ma distantam pe zi ce trecea de el (normal, cine vrea sa stea cu cineva care nu e capabil sa se implice?), pentru ca in final (spre marele lui soc si marea lui dezamagire!!) EU sa fiu cea care s-a indragostit de altul si l-a lasat cu buzele umflate pe Fat-Frumos cu efigia lui antica. Sa vezi atunci ca nu i-au mai picat bine propriile lui lozinci referitoare la libertate, la indragosteala de altii si alte teorii sforaitoare...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reiki, sigur ca da. Si iar aduc in discutie valorile mele (ca tot mi-ai inchis maul ceva pagini inainte pe tema asta). Imi place sa cred ca ne alegem jumatatea daca impartasim aceleasi valori comune. Stiu ca nu e mereu asa, insa la mine asa e. Ei, de exemplu la mine fidelitatea, respectul si increderea, sunt niste valori de cuplu. Cand ele exista la cel cu care am acceptat sa formez un cuplu - dar dispar cu timpul - asta inseamna ca omul respectiv s-a schimbat, deci nu mai e Fat Frumos, ci un dobitoc. E mai clar asa? Nu e dobitoc in general, ci e dobitoc in cuplul cu mine - atata tot. Adica pot sa-l respect in continuare ca om, dar ca posibil partener de cuplu devine zero barat, tocmai pentru ca nu mai regasesc valorile comune care pentru mine au importanta. Clear enough? Sigur ca poate am si eu vreo problema...poate mai multe...[:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...