Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

cred ca ai trecut cu vederea ca aici nu se pune problema de cum te hotarasti TU sa-ti traiesti viata, ci de cum te astepti(sau ai vrea) sa si-o traiasca terte persoane). --------------------------------------------------------------------- nu am trecut nimic cu vederea...potzi fi sigura. asteptzi sau vrei ca tertze persoane sa-shi traiasac viatza cum tu asteptzi doar cind esti o persoana controlatoare limitativa,adica cind construieshti un shablon al dragostei,iar tot ce incalca shablonul il percepi ca tradare,inshelare.cind simtzi dragostea partenerului ca pe o proprietate iar tu la rindu-tzi devii proprietar shi proprietate. --------------------------------------------------------------------- Nu ma deranjeaza, da` vreau sa inteleg despre ce se vorbeste... --------------------------------------------------------------------- pai se pare ca te deranjeaza ,de aceea nu intzelegi despre ce se vorbeste shi amesteci vacile cu teoriile ,shi nu acceptzi alte puncte de vedere diferite de cele ale tale. ----------------------------------------------- A propos, poti sa dai tu cele 10 exemple? ----------------------------------------------------------------- tot"a propos" potzi sa-mi explici aceste doua exemple? 1:de ce unii oameni calca pe jar shi nu se ard? 2: de ce altzii nici nu se ating de jar shi fac bashici???? ----------------------------------------------------------------- chiar daca ti-ar prezenta reiki diferite idei de orice natura sofrologice sau mai putzin sofrologice,foarte probabil sa nu le intzelegi, daca nu ai intzeles cu cit a scris pina acum ....... adevarat vorbind are multa rabdare ,eu nu mi-ash bate capul cit shi l-a batut el. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
principe, multumesc pentru ... tot. daca transcriu pun ghilimele. nume, o sa-ti dau citeva exemple, nu trebuie sa le iei ca atare Daca acceptati ca partenerul se poate indragosti de altcienva, daca iti iubesti partenerul si il accepti asa cum este fara sa trebuiasca sa se schimbe sau sa faca ceea ce considera societatea ca ar trebui sa faca sau sa se comporte intr-un cuplu, in el poti vedea la momentul respectiv.... iuirea cu toate manifestarile ei frumoase, lumina de pe fata partenerului, zambetul, faptul ca atunci este mai frumos/frumoasa, este mai usor, aura i se schimba, se formeaza legaturi... si se transfera. Adica sentimente si fenomene pozitive si frumoase. Aceste sentimente te trag si pe tine in sus atunci cind cel de langa tine are parte de ele. Parteneri sunt uniti prin legaturi prin care se ridica sau se coboara unul pe celalalt. La fel se intampla cu grupuri de oameni, cu natiuni. In principiu cel inselat sufera cel mai mult nu pentru ca i se intampla lui ceva rau ci pentru ca reactioneaza in mod negativ si reatioa lui atrage negativul si raul. Poti sa privesti si din perspectiva unei scari. Pe treapta de jos sunt de exemplu cei care isi bat partenerele, pentru care partenera este o sclava. Pe treapta de sus ar putea sa fie cei care pun mai presus de ei, pe partenera tocmai prin dragostea pe care i-o poarta. Daca ai ganduri si sentimente negative atragi negativul, in schimb daca emani dragoste si frumusete sufleteasca o primesti inapoi de la partener (si nu numai). "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reiki [bis] welcome again! So...concluzia e sa-l iubim pe partener no-matter-what. Ce conteaza ca ne inseala? ce conteaza ca ne bate? noi atragem energii negative ca ne suparam din cauza asta. [hot] Ia de n-am cracni in front sa vezi ce bine ne-ar fi...[bis][bis][bis] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ra_mata 1. Mai poti avea incredere in omul care vine sa iti spuna ca s-a indragostit de alta, il poti respecta, insa nu mai ai intelegere pentru el ca iubit al tau, poate doar ca prieten bun, pentru ca l-ai iubit. Ramanem prieteni si atat. Nu cuplu. 2.Daca nu stiu, prezum ca e fidel - beneficiaza de prezumtia de nevinovatie pana la proba contrarie. Nu e firesc? ra_mata http://photos.yahoo.com/ra_mata http://www.kodakgallery.com/AlbumMenu.jsp?
1. De ce pentru ca l-ai lubit? Brusc nu-l mai iubesti? 2. Aici vorbeim de idee. Nu daca se intampla sau nu. Vrobeam despre se intampla dar atata timp cat eu nu aflu este ok. Deci accepti infidelitatea atata timp cat nu iti este adus la cunostinta. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, hai sa vorbim la subiect nu in general. eu am spus:"Dupa parerea voatra nu poti avea incredere intr-un om care iti spune, care vorbeste cu tine, care recunoaste ca este indragostit si care iti mai cere si ajutorul?" ra_mata a raspuns:"1. Mai poti avea incredere in omul care vine sa iti spuna ca s-a indragostit de alta, il poti respecta, insa nu mai ai intelegere pentru el ca iubit al tau, poate doar ca prieten bun, pentru ca l-ai iubit. Ramanem prieteni si atat. Nu cuplu." eu :"1. De ce pentru ca l-ai lubit? Brusc nu-l mai iubesti?" Dezovalta la subiect nu "din orice fel de motiv" Multumesc. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, reiki, la subiect era si inainte. Nu mai pot iubi un om care mi-e infidel. Asta a zis si ra_mata. Ca nu il mai poate privi "ca iubit", ci doar "ca prieten". E mai clar acum? Tu poate nu privesti infidelitatea ca un motiv, dar pentru altii chiar este un bun motiv sa se opreasca din iubit. PS: Referitor la infidelitate - s-a explicat pe la inceputul subiectului ca nu e reprezentata clar de actul sexual in sine. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu la ce spun fetele. Un om care e infidel, chiar si platonic, nu prezinta siguranta. Si daca nu mai am siguranta relatiei, ca suntem o echipa, nu mai pot fi fericita. Ma intreb: maine mai vine acasa, sau gata, demenajeaza la X? Cum sa fii fericit cand te intrebi mereu daca maine vei mai insemna ceva pentru omul care pentru tine e totul? Sau poate ar trebui sa-si caute si celalalt un "Significant Other" personal, ca sa nu mai fie stresat. Si reiau ideea deja avansata, cand devin nefericita sfarsesc prin a-l urî pe cel din cauza caruia sunt asa. Si uite cum totul se duce dracu'[:D] (ca sa ma exprim elegant, ca sunt o doamna, ce mama ma-sii :)) PS Si tot nu mi-ai spus ce ai face tu daca ai fi cel care trebuie sa imparta afectiunea consoartei cu un alt Gigel. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...