Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si la mine asta era marea mea intrebare si temere inainte sa ma marit! Ma gandeam ca daca dupa un an 2, 10 o sa intalnesc pe cineva si o sa imi dau seama ce el e jumatatea perfecta..inca credeam in teoria ca suntem jumatatile unei portocale care se cauta pana se gasesc.. Acum nu mai cred asta, cred ca sunt multe persoane cu care suntem mai mult sau mai putin compatibile, cred cum spunea cineva mai inainte ca este o diferenta intre a te simti atrasa de cineva si a lasa sentimentul asta sa se dezvolte in ceva mai mult! Deocamdata nu regret alegerea facuta, si ca sa raspund la intrebare cred ca depinde de noi daca vrem sau nu sa ne mai indragostim pentru ca posibil..orice e posibil! MADA [gravi] 32+, cu [fetita] Emily [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mad_about2003/album?.dir=/5f4fre2&urlhint=actn,ren%3as,13%3af,0"]Noi doi+1[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, vandal, era o discutie ipotetica. Nu e menita sa raneasca pe nimeni, sint lucruri generale care se discuta...la o bere. Inteleg ca tu ai gasit o cale sa inchizi poarta? Si in mod cert nu esti "expus" vreunui risc pentru ca intrebarile tale existentiale sint altele?! As vrea sa am sigurantza ta, dar n-o am: nu sint deloc convinsa ca procesul e definit: intai devii disponibil dintr-un motiv (verificarea asseturilor in spetza), dupa care apare Fat Frumosul sau Ileana Cosinzeana, apoi compari calitatile ipoteticului pt care esti disponibil cu cele ale personajului final, iti dai acordul si s-a produs flama. Cre' ca e mai subtil de atit. Si procesul de "disponibilizare" [:D] se produce cumva in paralel... asta banuiesc eu. Nici cind l-am cunoscut pe barbatu-meu nu eram deloc disponibila. Dar deloc. So... am patit-o, acum stiu ca se poate intimpla. Tot ce pot sa sper e ca e pt. totdeauna, dar controlul absolut nu-l am. Din pacate. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ehhh,e posibil oricand sa te indragostesti...mai ales daca e,asa cum spun Vandal....un vid de "ceva" acolo in interior.... intrebarea se poate pune altfel....e posibil sa mai iubesti?! aici e de discutat... ca de indragostit!!!![amoras] eu ma indragostesc la doua fiecare doua saptamani(in medie) de Brad Pitt[:D] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa dau un raspuns scurt: Daca ceea ce numesti iubire poate sa doara cu adevarat atunci Da poti sa iubesti pe cineva si nu conteaza cuvantul "din nou", daca insa ceea ce numesti iubire poate sa dezamageasca sau chiar mai putin de atat convinsa fiind in interiorul tau de aceasta posibilitatea, atunci nu mai conteaza intrebarea pusa de tine. Tu ce raspuns ai? [:)] Pe mine intrebarea ta m-a pus sincer pe ganduri. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Anul 2006 [/url]/[url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]/[url="http://family.webshots.com/album/559575508QfpVhC"]Serbarea Ioanei[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by marius
Am sa dau un raspuns scurt: Daca ceea ce numesti iubire poate sa doara cu adevarat atunci Da poti sa iubesti pe cineva si nu conteaza cuvantul "din nou", daca insa ceea ce numesti iubire poate sa dezamageasca sau chiar mai putin de atat convinsa fiind in interiorul tau de aceasta posibilitatea, atunci nu mai conteaza intrebarea pusa de tine. Tu ce raspuns ai? [:)] Pe mine intrebarea ta m-a pus sincer pe ganduri. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Anul 2006 [/url]/[url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]/[url="http://family.webshots.com/album/559575508QfpVhC"]Serbarea Ioanei[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
adica poti sa iubesti pe acela(cineva) pt care iubirea te doare?! sau pe altcineva?! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna . sunt noua pe aici ....chiar cautam un asemenea subiect .....si eu ma intreb uneori daca poti iubi 2 persoane in acelasi timp ....dar mai intii sa va spun cite ceva despre mine .Sunt casatorita si de ceva vreme .... se intimpla ceva intre noi , ceva nu merge ....desi nu avem nici un motiv aparent ....nu ne lipseste absolut nimic .Poate e vina ambelor parti ...nu stiu ce sa zic .....Dar ideea este ca am surpsins niste discutii pe net intre el si o fosta colega de servici ....un flirt si atit ...nu stiu daca a fost mai mult sau nu ....Insa problema e ca de ceva timp am inceput sa simt ceva pt un coleg de servici .....Si el e casatorit , la un moment dat am fost chiar colegi de birou si ne intelegeam foarte bine . Chiar il apreciez pt faptul ca este un familist convins cel putin din cite spune el. Insa totusi da impresia ca e un adevarat don Juan ...Ce-i drept e destul de fermecator .....Am inceput sa flirtam ...de fapt acest lucru se intimpla de vero 2 ani ....dar sunt doar episoade trecatoare ....nu e foarte insistent si uneori am senzatia ca sunt doar simple glume .....desi nici un alt coleg nu mai face astfel de glume cu mine ....Recunosc ca ma simt atrasa de el .....poate chiar mai mult ......uneori reusesc sa nu ma mai gindesc la asta dar alte ori pur si simplu nu-mi pot lua gindul de la el ....poate e si din cauza ca intre mine si sotul meu lucrurile nu merg foarte bine ...poate e doar sentimentul ca ma simt bine cind stiu ca inca mai atrag priviri ....Insa asa cum spunea cineva mai sus , uneori am indoieli in privinta mea si mi-e frica sa nu ma las dusa de val ... Cam asta e situatia mea ...uneori simt fluturi in stomac cind ne intilnim la servici ....nu stiu ce sa mai zic .....astept parerile voastre ...poate mai sunt persoane care au trecut prin asa ceva .....am sa va mai povestesc ce s-a mai intimplat .....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu mare interes toate raspunsurile si sper ca imi veti permite sa raspund spunand ca sunt perfect de acord cu Vandal, RamonaJ si Madaabout2003. Raspunsul tau, Vandal (mmm ff ciudat si cam peioarativ suna acest nik al tau),mi-a placut tare mult si ilustreaza exact ce simt si eu. "Elise: intai devii disponibil dintr-un motiv (verificarea asseturilor in spetza), dupa care apare Fat Frumosul sau Ileana Cosinzeana, apoi compari calitatile ipoteticului pt care esti disponibil cu cele ale personajului final, iti dai acordul si s-a produs flama." Da, ceva de genul asta mi s-a inatampalt mie.[:D] E adevatat ca "mai subtil de atat" si ca a existat si atractia aceea inexplicabila, care tine de subconstient. [il][olala] Pentru ca verificare de "calitati" mai facusem[:D], si ieseau chiar fff bine "candidatzii", ba unul chiar muuult mai bine decat sotul meu (si ma voia si de nevasta). Daaaarrr lipsea acel ceva inexplicabil.[biz] Asta insa (evaluarea) a fost inainte. In momentul in care m-am dedicat lui am facut-o total si definitiv. Si am devenit... indisponibila.[il] [:D] Sa zicem ca......eu cred ca am gasit robinetul.[:D] Asa simt......daaaaar, desi emotzional sunt inclinata sa spun ca am certitudinea, ratiunea nu imi permite sa am certitudini [:D] (sunt de parere ca e periculos sa ai asa ceva....[:D]) Asadar.... sper , simt, ca am gasit robinetul! Mai vine cateodata ceva presiune pe teava... mai simt si eu ca X sau Y sunt asa niste tipi ok [:D] si asa imi plac [:D] si asa ar fi putut fi ceva...[amoras] dar imi spun ca eu deja mi-am gasit jumatatea si nu-mi mai trebuie altcineva. Ma gandesc din nou la el, la sotul meu [il] si gata! Restul......s-au dus ca fumul... Nici nu-s ....nici nu mai tin minte daca au fost... [:D] (chiar daca dau nas in nas cu ei zilnik) .....Au disparut sa mai fie ispite in mintea mea adica. [:D] Pana acum vad ca functzioneaza. Sunt cu sotul meu de 9 ani. Niciodata nu mi-a placut alt barbat mai mult decat am simtit eu ca pot gestiona incat sa nu pun in pericol realtia noastra. Se pare asadar ca am puterea de a ii spune inimii mele ce sa simta. [:D] De fapt, eu cred ca puerea e in constiinta, in minte, in ratiune..nu in inima.....Si afectele (bune sau rele, generatoare de fericire sau de cosmaruri) tot de ratziune se leaga... si tot de ratziune sunt generate...tot prin ratziune pot fi explicate...sau solutzionate..cand e necesar. Doar ca, atunci cand e vorba de dragoste, ne cam place noua, oamenilor, sa credem ca nu-i asa.[:D][;)] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc un raspuns scurt si la obiect: cred ca e posibil sa ne mai indragostim ... chiar si maritate si cu kupii acasa. Ca depinde de un anumit context, de o anumita disponibilitate (care nu e precum un robinet ... )e altceva... dar raspunsul e DA, insa nu cred ca depinde de "vrerea" nostra sau nu...cred ca e ceva mai puternic decit vointa sau lupta de a face doar ceea ce e bine (sau ma rog ipoteticul bine al mentalitatii noastre ... fie vorba intre noi, al unei epoci care trebuie sa apuna...). Insa sint multe conditii si contexte care pot influenta aceasta situatie (am sa reiau raspunsul). "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...