Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eram pe plaja in Italia, sotul meu a facut o baie si-a plecat la plimbare (era prea cald si el nu prea sta la plaja). Prietenii mei- el dormea, ea era avida dupa soare/bronz si urmarea soarele in tacere. Eu, sub umbrela ma plictiseam. Am inceput sa urmaresc cuplurile din jur. In stg. mea un cuplu de varsta mea- 30 si ceva de ani, in dr. mea o cucoana la vreo 50 si ceva de ani facea plaja topless. Italieni cu totii (ca majoritatea romanilor eu ciupesc ceva italiana). La un moment dat El din cuplul 30+ pleaca de pe sezlog si poarta o discutie agitata la mobil - nu auzeam ce vorbeste - cand s-a intors incepe sa se certe cu Ea - destul de aprins. In acelasi timp cucoana de 50+ cu un zambet larg, plin de satisfactie - zambetul ala tamp de indragostit pe care nu ti-l poti sterge de pe fata, formeaza un nr. la mobil vorbeste 2' si dupa inca 5' apare El de 50+ cu acelasi zambet tamp pe fata. De aici incolo urmaream in paralel cele 2 cupluri. 30+ s-au certat apoi si-au aplicat regimul tacerii dupa care EL a inceput sa incerce sa o impace - ea nu se lasa si inca vreo ora si ceva au continuat discutiile. In acelasi timp ii urmaream pe cei de 50+. Povesteau din trecut, isi impartaseau sentimentele intens si profund, vorbeau despre suflet dar si despre sex dar mai presus de orice body language-ul era atat de expresiv. Intre ei si un cuplu de tineri indragostiti diferenta era intensitatea si profunzimea sentimentelor lor precum si relaxarea totala si lipsa inhibitiilor - carpe diem. Pasiunea celor de 30+ era intensa de asemenea si ei la fel carpe diem si totusi in cu totul si cu totul alt sens. Nu e nici o concluzie la povestea asta - doar am simtit nevoie sa v-o spun, aici, la subiectul asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, eu m-am lansat pt. ca am dilema asta. As vrea sa stiu ca mai pot trai foarte intens. La mine este pur teoretic, se reduce la idee pt. ca de fapt am o casnicie f buna. Pt mine nu se pune problema inselatului. Am continuat sa postez pt. ca mi-a atras atentia citatul lui Reiki in sensul ca mi-a atras atentia lipsa lui de continut. Pe parcurs mi-am dat seama ca de fapt fiecare in parte isi sustine nu atat valorile cat experientele personale(reactiile pe care le-a avut in situatii similare celor expuse aici); fiecare cauta argumente pt. a-si valida abordarea: Reiki a fost inselat probabil si i-a parut rau ca nu a trecut peste asta, de unde concluzia ca ar trebui sa-si schimbe pozitia(poate ma insel, asta a fost impresia mea), Principe parca zicea la un moment dat ca sotul ei a trecut printr-o criza existentiala(de asemeni poate ma insel, poate era altcineva, ca vorbesc de alt topic), eu nu am inselat niciodata si nu am fost inselata... Iaca, viata... parerea mea Miramar, salut. :) Foarte frumoasa descrierea...Deci vii din concediu? Ia zi, iubirea ta pt. sotul tau este pura si totala; in extremis l-ai iubi pt. ca o iubeste pe alta, pt. tineretea sufletului lui si puterea de a trai o iubire pasionala cu altcineva? Asta se dezbate :) nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nume nu fii trista n-am fost in vacanta a fost doar un weekend prelungit (joi-duminica) si nu am vacanta deloc, poate la iarna. Iar despre restul - citeste postarea mea anterioara la subiect. Mai mult de atat nu am ce spune decat precum Elise fereasca-te sa ai ghinion! Si ca sa-ti raspund strict la intrebare - astazi daca s-ar intampla asta l-as lasa liber sa-si traiasca iubirea (ce rost are sa te opui, cand te ia valul cu adevarat nu exista ancora sa te tina) dupa daca i-ar trece as vedea daca mai continuam impreuna sau nu. Iar daca nu i-ar trece...sentimentele mele pentru el chiar n-ar mai avea vreo relevanta. Asta gandesc si simt azi, ce s-ar intampla maine n-as putea sa-ti spun. Daca as avea copii poate as gandi/simti altfel desi nu cred - tatal copilului meu ar ramane intotdeauna tatal copilului meu dar relatia noastra este si cred ca ar ramane oarecum independenta de relatia comuna cu copilul, revin insa dat fiind ca nu sunt mama ...etc etc. edit - sunt atatea topicuri cu subiecte asemanatoare ca m-am ametit de cap ...am postat la pag. 5 din "totusi si femeile inseala" coroboreaza-le pe toate si vezi parerea mea...poate subiectiva, dar oricum proprie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Principe parca zicea la un moment dat ca sotul ei a trecut printr-o criza existentiala(de asemeni poate ma insel, poate era altcineva, ca vorbesc de alt topic), eu nu am inselat niciodata si nu am fost inselata... Iaca, viata... parerea mea ------------------------------------------------------ nu sotzul lui principe a trecut prin criza existentziala ,ci principe ,shi shi-a tras in buna parte sotzul in criza ,dar sotzul a ajutat ca principe sa iasa din criza. aaaaa shi ca sa nu se intzeleaga greshit in criza nu a inshelat ,nu a facut adulter,nu cred ca mai avea sentimente nici ptru ea dar ptru altzii .de ce? ...nu mai conteaza,a trecut. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
n-am citit toate raspunsurile dar o sa raspund direct la intrebare. Eu as vrea sa ma indragostesc din nou. Asa cu sot si cu kupil. Asta pentru ca mariajul meu (chiar daca din afara nu se vede asta) cam lasa de dorit. Nu cred ca as calca stramb dar mi-ar trebui asta ca sa imi recapat din nou increderea in mine si sa imi dea un impuls sa merg mai departe.
well, liliana, si eu tot cam asa... numai ca am neste dubii ca mai am virsta si capacitatea sa ...relansez stolul de fluturi. [:D] Absolut offtopic.... da' m-am cam saturat sa fiu asaaaa de adult. [:D] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate! Chiar asa...femei maritate si cu copii! Dar stiti cand? Hm! Cand ceva scartaie mai mult sau mai putin in mariajul nostru...atunci cand simtim ca ne lipseste CEVA. NU bag mana in foc ca asa se intampla in absolut toate cazurile...dar cred ca-n majoritatea![bang] [pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Emma-Andreea, minunea mea.... http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054 Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...