Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

da mai Elise dar aici la 30 de ani (si tu tot pe aici bati parca, plus sau minus) esti abia in floarea varstei, tinerea nevoie mare. Sot si kupil... nici nu incape vorba. Cred ca si d'aya ma apuca dorul de indragosteli si alte alea ca le vad pe domnisoarele din jurul meu care viseaza numai la feti frumosi. Asa ca eu nu cred ca e varsta cea care nu te lasa sa relansezi stoluri ci un pic mentalitatea ca de, esti femeie maritata cu plod acasa si responsabilitati. Eram la plaja si nu stiu in ce context am lansat afirmatia "he-he, cine se mai uita la mine, is maritata cu copil" Raspunsul celei de langa mine vine prompt "dar ai incercat?" Vezi tu, asta-i intrebarea: ai incercat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna din nou. Dupa cum ati vazut am lipsit zilele astea dar inainte sa moarta subiectul vroiam sa mai adaug cateva idei. nume, am fost inselat in trecut, am trecut peste asta si nu-mi pare deloc rau. Subiectul cu care am inceput sa scriu pe acest forum a fost si dovada. Ce am spus aici este din experienta sa zicem, din felul in care am ajuns sa privesc lucrurile. Am lansat aceste idei pentru ca asa cred ca ar trebui sa reactionam in cazul in care am fi "inselati". Si o cred cu sinceritate. Nu o vad ca solutie general valabila si mai cred ca nu este posibila pentru toti. Mai cred ca sunt multi dintre cei de pe forum care pot face asta fara efort sau probleme. Inselatul asta este o reactie a partenerului, uneori la echilibru, alteori la dezehilibru, uneori sunt efecte ale altor vieti din trecut. :) Oricum putem sa le privim si ca pe niste teste. Daca puteti sa treceti testul, relatia se solidifica. La reactia ta pozitiva partenerul nu poate ramane indiferent, fara sa rectioneze. Daca in schimb nu puteti trece peste, este mai bine sa terminati relatia cat mai repede, pentru ca nu faceti decat sa inrautatiti mentinerea relatiei cu indoieli in suflet, cu indoiala ca veti fi din nou inselat,... Si totusi cred ca ne facem un bine, daca ne lasam sufletul sa se prinda intr-o noua iubire. De ce le mai multe ori ajungi sa descoperi ca nu este iubire ci este o relatie "speciala" pe care poti sa o ai cu cineva. Nu ai parte de noi iubiri prea des, iar uni nu mai au parte niciodata, pentru ca le omoara inainte sa se nasca. Oricum va doresc sa aveti parte de iubire, acasa sau ... oriunde va duce viata (vreti sa va duca viata). "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...