Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o (mai) fi posibil sa ne indragostim ?!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ramona J
quote:
Originally posted by Guestus
quote:
Originally posted by Ramona J
Eu cred ca e posibil si am scris ce cred despre asta. Ma intreb daca atunci cind te indragostesti din nou, mai tirziu in viata - o mai fi la fel ca la inceput? Poate a trecut cineva prin asta, ca sint curioasa. The best thing you can do for your children is to love your wife.
clar ca nu mai este la fel....cercetatorii au aratat ca dragostea e produsa de niste molecule ce le contine corpul uman....e...si daca le consumi inainte de termen ala/aia esti....nu mai ramine nimic pentru data viitoare. [:D]...
Trebuie ca am fost o mare consumatoare, altfel nu-mi explic... The best thing you can do for your children is to love your wife.
[:D][:D][:D] Da' acu' sa raspund si eu: a doua oara este muuult mai bine ca prima, a treia oara muuult mai bine ca a doua...si tot asa [:D] daca ar fi mai rau nu ar exista a doua, a treia, a n-a....[:D] Guestus nu cred c-a incercat vreodata, inca-i verde, de aia habar n-are [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by madabout2003
si ca sa raspund la intrebare cred ca depinde de noi daca vrem sau nu sa ne mai indragostim pentru ca posibil..orice e posibil! MADA [gravi] 32+, cu [fetita] Emily [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mad_about2003/album?.dir=/5f4fre2&urlhint=actn,ren%3as,13%3af,0"]Noi doi+1[/url]
cam asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant subiect Elise! Eu mai extremista de firea mea si foarte indragostita de sotul meu as fi tentata sa zic ca nu se poate sa te mai indragostesti de altcineva. Insa lucrurile nu stau chiar asa. Din pacate intr-un cuplu iubirea nu e suficienta, e obligatorie dar nu suficienta. Degeaba te iubeste un om mult de tot si tu il iubesti la fel daca brusc si din senin aprare in viata ta un om caruia ii plac cartile ca si tie, care merge la teatru cum iti place tie, care iti aduce flori cum iti place tie etc. Gasesti in el un om bun de iubit. Si incepi sa compari calitatile lui cu ale iubirii tale. Eu de pilda nu ma vad indragostindu-ma orbeste de cineva ptr ca are ochii albastri si e sexy ...dar daca as vedea in el calitati ce se muleaza foarte bine pe asteptarile mele probabil ar fi ceva fluturasi. Si daca mai arata si bine fizic si exprima virilitate prin toti porii focul s-a aprins. Important e sa stii sa il stingi, sa il intretii sau de ce nu sa aprinzi unul si mai mare si mai frumos acasa. Eu vad iubirea ca pe o floare, daca nu o uzi, nu ai grija de ea se ofileste. Trebuie sa avem grija de iubire, de sentiment. Deci, Elise, concluzionand, eu nu pot fi sigura ca asa ceva nu se va intampla vreodata, insa incerc sa dau totul in iubirea actuala si sa o ajut sa creasca, sa se dezvolte...sa fie mereu frumoasa. Si nu e deloc usor sa faci asta si cu siguranta ca stiti si voi de ce. Eu mai sunt si berbec si ma aprind repede....ma sting la fel de repede insa...e posibil sa fie destul timp pentru a face niste tampenii pe care le-as putea regreta toata viata. Cred ca depinde si de firea fiecaruia dintre noi! Eu asa mi-s! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise [:D] Mda. Poate evaluam riscul ca fiind mai mare ca beneficiul? Si asta e tot tacaneala?! Daca ai putea sa simti asa diverse kestii fara legatura cu viata ta reala, ar fi excelent sa "faci o baie de energie". Din pacate, lucrurile sint mai complicate, fiind corelate intre ele. Ce castigi pe de o parte pierzi pe alta, si uneori castigi ceva incert si pierzi ceva cert - si ceva ce conteaza pt. tine mai mult decit sa te simti viu asa, azi si joi. In rest, e un sentiment placut, nimic de zis. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Pai nu stiu cum se face ca tot o data cu trecerea timpului uitam sa traim si ne infigem in realitatea zilnica, in rational si incepem sa cernem tot ce ne ne este noua profitabil si benefic. Da facem asta cu mintea nu cu sufletul. Si uite asa uitam sa iubim ca nu ne este benefic, sau nu ne mai intragostim ca nu ne profitabil/ sau invers sau cum vreti voi. Si uite asa ajungem sa traim rational si ne controlam pe noi pana acolo incat ne spunem ce avem voie sau nu sa simtim, ce avem voie sau nu sa iubim. Uitam ca iubirea o traim cu sufletul nu cu mintea. Uitam ca nu trebuie sa amestecam lucrurile. Uitam ca trebuie sa ne privim copiii si sa reinvatam de la ei ce sa facem. Oare chiar am ajunge sa fim un dezastru ca oameni daca facem asta? Voi femeile in special va bazati pe instinct nu pe rational. De ce nu sunteti consecvente? Instinctul va spune nu iubi ca te arzi? [:D] hi hi hi "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai din consecventa pastram IUBIREA si alungam fluturasii. Tu chiar crezi ca femeile iubesc doar cand le umbla fluturi prin stomac, cap, etc? Cum ai putea sa renunti la o relatie in care IUBESTI si s-o dai pe fluturi? Ca de fapt asta era problema. Cand nu iubesti ce ai acasa...e logic. Pleci cu primul tren. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...