Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC...! (137)


Recommended Posts

Ada, multam de cafea. Eu chiar acum imi beau cafeaua ca iara nu am apucat de dimineata. Nico, aveti rulota??? Eu ma bucur ca se incalzeste afara, sper sa fie si soare, nu sa ploua. In rest mai nimic nu apuc sa fac. Cum naiba aveam altadata vreme si de altceva. Adevarul e ca iesind la 18 de la lucru ce sa mai fac???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ildi scuze ca nu ti-am raspuns in legatura cu pastele, stiam eu cam am uitat ceva cand am scris ultimul mesaj. Am improvizat cu ce am avut la indemana. Am pus la calit in ulei de masline sunca, apoi usturoi taiat rondele, vreo 4 catei ( toate astea in tigaie sub capac).Apoi am pus o cutie de ciperci, o sticla de kech-up facut in casa, bulion , busuioc uscat si ardei iute uscat si pisat de mine. Toata compozitia asta am amestecat-o cu spaghetele, iar in farfurii deasupra am pus cascava ras. Era fain parmezan, dar nu am avut. Au iesit foarte picante pentru ca noua ne place foarte mult picant, dar de cand avem copiii nu mai gatesc picant, asa ca am profitat de faptul ca au fost plecati copiii de acasa.[:D] Secretul la paste reusite, zic eu, e uleiul de masline din belsug.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, hai ca ai fost faina cu replica aia...[:D][pk] Haideti la [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]. Gabi, si mie imi place picaaaaaannnntttt!!! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici drag plecat in cer[/url] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit pe mail ceva frumos, menit sa ne reaminteasca ce e cu adevarat important in viata, chiar daca noi stim. Am plans cand am citit. "POT SA IMPRUMUT 25 $ ? Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa. Tati, pot sa te intreb ceva? Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul Tati, cati bani castigi pe ora? Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos. Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora. Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat. Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat, "Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii" Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca: Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o Dormi? a intrebat... Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal.. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$ Micutul a sarit, zambind. Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau. De ce vrei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim. Daca maine murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietilor lor. " [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici drag plecat in cer[/url] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu sunt la lucru, singurica ca d-na dr. a plecat la sedinta. Gabi, si eu mai improvizez uneori ceva "maglavais" la spaghete. [:)] Sa raspund la intrebarea ta...de V.Day am primit de la Calin o inimioara care se agata la telefon.[olala] Ada, super povestioara, am primit-o si eu mai demult pe mail. [asia] Moni, am deschis si eu link-ul pus de tine...n-am scris nimic la subiectul respectiv...parerea mea ca daca vrea sa intre la noi e binevenita, poate sa scrie aici oricand. Sunt convinsa ca multa lume ne citeste(pe care nici nu-i cunoastem), dar nu "se arata"...[:D] Flavia, las ca daca vine vremea buna vine si buna dispozitie.[pup] alina33, cum se simte Dragos? Ildi, multumim pentru cafeluta de dimineata. Tine-o tot asa! [:D] [flo] Aseara iar am facut lapte de pasare, a dorit Adelina, dar eu am mancat mai mult [pofta]. Ce m-am distrat de ea ca a uitat ca-i lapte de pasare si a zis lapte de cucurigu, a fost mortala.[:-)))] No, va las ca mai am treaba si peste 1 ora plec, poate si mai repede.
Alina [vampa] cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][pis] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele. ADA super e povestea. ALINA asa m-am gandit si eu,de-aia nici n-am scris. Nu cred ca suntem asa greu de gasit.Drept e ca poate nu suntem prea active si deci nu prea interesante probabil ... Vai ce figura Adelina cu laptele ei de cucurigu [:-)))] Eu am tras o plimbare pe-afara cu Tudor,e fain cald si soare dar bate cam tare vantul,m-a cam "taiat" la urechi ca nu mi-am luat nimic in cap.Nu va zic cu ce freza de electrocutata m-am ales [afro] Acum e mai rau: nici lins ,nici cret, in schimb raaar si infoiat [bang] Sper sa se mai indeseasca pana la vara.Aaa cred ca am uitat sa va zic ca m-am tuns zilele trecute: nu prea mult,mai mult varfurile asa ca imi e inca pana la umeri.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...