Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence DC...! (137)


Recommended Posts

Bau! Clau, eu zic ca la Geanta nu prea are rost sa mergi pt alergia lui Raul, pt ca el face doar test cutanat la polen si atat, ca doar e gratis.... In rest, din cate stiu, cel mai concludent test de alergie e cel din sange, care se face la Bioclinica, costa cam 150 - 170 de lei, se recolteaza in Arad si se prelucreaza la TM, iti poate face la alergeni alimentari, respiratori, medicamente.... Mai e si o doctorita alergolog pe Metianu, e buna si ea, face test la mai multi alergeni, dar e cutanat si am inteles ca daca e f alergic la unul dintre ei, poate fi atat de puternica reactia cutanata incat nu iti mai dai seama daca e alergic si la alti alergeni sau nu. Ca si tratament, am auzit ca e buna doctorita. Testul costa 150 de lei. Si eu vreau sa ii fac lui Alex cand oi putea cel de sange, ca la Geanta am fost si e apa de ploaie, la polen nu i-a iesit nimic. Anca[mamica] de [bonjovi] Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu alergiile si eu am fost la Geanta cu Iulia cand era mai mica, a intepat-o in vreo sapte locuri (cred) pe antebrat si ne-a spus ca e alergica la praf vechi si la puf si pene. Chiar apa de ploaie, ca am acum aproape toate pilotele si perinile de puf si Iulia n-are nik. Povesti din weekend... pai sambata seara am fost la Clau, unde Raul n-a mai suportat harmalaia din casa si i-a spus la Clau ca Iulia si cu frate-so nu mai au ce cauta la el.[:D][pk] Ca norocu' ca a fost si Flavia ca n-o mai vazusem de multisor, si care e tot mai frumoasa, ca o floare. Flavia [pup], si nu glumesc. Vlad inca tuseste, vineri seara am fost iar la homeopatila (Miha apropo-nu ne-a mai incasat nik), am mai luat o tura de siropuri si bilute. De ieri a inceput si Iulia cu o tuse productiva rau. Aaaaaa...am mancat la Clau o placinta cu mere super buna [pk], am facut si eu ieri o tava maaare, ca la noi are mare trecere. In rest...la munca, acasa, iesiri putine dar frumoase. [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici drag plecat in cer[/url] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada, ma dai in "gat"???? [:D] Lasa numa lasa [:D]. A fost ok in oras, am stat la povesti pana pe la 12, deci nu foarte mult, ca is fata cuminte [:D]. Clau, ti-au spus fetele destule asa ca nu mai zic si io. As manca o placinta cu mere, ce zici ne faci una??? Miha, parca vad ca te apuci de facut curatenie si alte cele prin casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...