Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 125


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 Magda, felicitari pt -1kg[pk], eu am luat +1kg zilele astea[bang]
Pai, la voi asa si trebuie ! [:)] Sa creasca baiatul mare ! __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, Noi suntem toata ziua fascinati de Geo.Zilele astea a fost mai solicitant dar ne descurcam. Mai nou se culca in jur de 22.00-22.30 iar apoi am 13200 de lucruri de facut.Reusesc sa citesc dar sa scriu ba. Lili la cumparaturi mergem intotdeauna cu Geo.Uneori tati il pazeste in parcare cat el doarme si eu fac cumparaturi sau cand e treaz le facem impreuna. Andre hainutele vin,de regula,dar pantolonii sunt un pic mai mari (aia lungi). Lui Geo cei de 18 luni ii vor veni la 2 ani iar verisoarei de 2 ani jumate ii vin cei de 2 . Nu pot sa mai scriu. Se maraie Geo. Vrea sa vada poze cu tataie. Sper sa revin. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tinonino81
Pic si eu ca musca in lapte,dar si eu eram indoita de numele Radu-Stefan,si acum sunt inebunita,imi place de nu mai pot,parca altceva nu i se potrivea...Raducu lu' mamica[olala].Oricum cel mai important lucru e sa fie el sanatos,ca o sa ajungeti la un consens cu numele[flo].
ehee, uite cum scoate Tino nasucu din barlog[8D][pk] Da' tot nu sunt hotarata cu Radu Stefan...[alcool]Asa am facut si la Amalia si acum imi pare rau ca nu am pus numele care l-am vrut eu..[bang] Ce mai face Raducu lu mami??[pis] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 30+ cu [baietel][:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si noi in casa, de urgenta, ca Sabi s-a gandit sa faca treaba mare pe-afara [:D] mi-am adus aminte sa-i spun Ionelei ca si mie imi e dor de toate fetele din Iasi, si chiar am fost trista ca nu am putut ajunge si noi la ultima intalnire [pup] Licu' e frumos Radu, mie imi place, dar imi place si Eric, nu e strainez deloc, eu cunosc destui baietei cu numele asta auzi, da' ia zi si la o uituca, tu ce nume vroiai la rechinasa initial? [8D] ma duc sa termin bolognezele si revin [pup]
[*]Anca, mami de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancutz, deci si la voi Sabi face pe afara cand sunteti?? Credeam ca doar Amalia e iesita din tipar..[alcool] Mara era numele initial al Amaliei..Acum imi place Iris..dar na..e cu cuc, si la cuc nu am nici un nume preferat. [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 30+ cu [baietel][:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place numele Radu muuuuult de tot, si nici nu asociez numele cu cineva cunoscut. Mi se pare ca suna foarte... romaneste si ca nu e parcul plin de baieteii cu numele asta. Eu am un pitic cu nepotelul meu pe care il cheama Andrei. Sunt o gramada de Andrei in parc. Strigi pe al tau si intorc vreo 2-3 capul. [:-@] Numele de Andrei e un nume fain. Sunt reduceri de 50% la magazinele Z, in toate magazinele lor. Timp de o saptamana se poate lua orice produs de la ei cu 50% reducere. Am gasit si ceva reduceri si pe la H&M. I-am luat de acolo lui Pinky, o Hello Kitty de vreo 10-12cm cu 5 lei. MAi au si rucsacel tot cu Kitty, la 20 lei. I-am luat un set de pijamalute de acolo, 2 cu 30 lei. MAi reduceri si pe la bodyuri. In Unirea mai sunt reduceri si la magazinul Piciul, zic ei ca ajung pana la 70% reducere. Nu am intrat acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am culcat copilul mic si scump iar tati a fost dragutz sa ma lase la calculator (dupa vreo 30 de minute de asteptare). Geo face de 3 zile la olita.Prima zi a facut doar de 2 ori si kaki si pipi,ieri a facut de 2 ori in pampers si apoi numai la olita iar azi s-a scapat o data pe el,a refuzat pampersul si a cerut de fiecare data olita.La somnul de pranz a adormit fara pampers si nu s-a udat.[olala]A dormit o ora jumate'.Pana sa ii pun olita s-a scapat putin.Sunt super incantata.Cred ca vom scapa curand ce chilotei (inca mai am 6 baxuri dar cred ca le vom da). De vreo saptamana si-a dat drumul la vorbit.Repeta aproape tot dupa noi si vorbeste in propozitii scurte gen :"mai e papa?","peaca(pleaca) mama" ,"ce e?" ;asociaza multe lucruri :"mama tzitzi apte alb "(mama are in tzitzi lapte alb),face diferenta intre specii "mor-mor" e ursul carpatin ;"mor-mor panda" e ursul panda. Pe langa vorbit face multe,multe prostioare,se urca pe mobilele mici,muta noptierele (ieri s-a lovit la un degetel la picior mutand o noptiera),daca nu ii spunem cum face un obiect descopera singur.Ieri ne-a spus ca aspiratorul face "vuf-vuf". Nu mai scriu ca deja il laud prea mult. Noua lui pasiune este imbinarea pieselor lego . Aprimit un tractor cu pedale dar inca nu ajunge la ele si ne cere sa il impingem mereu. E un dulce. Si acum revenim la ce am mai citit. Lyly noi mergem la GPM de 3 ani,cu pauza anul trecut si ni se pare excelent.Cred ca si in septembrie le vom face o vizita. Raluci imi pare rau ca ati ramas fara tati si ca vremea e urata.Asa am patit si noi la munte.Sper sa va descurcati cu hainutele.P.S. ai renuntat la alaptat? Monis la noi s-au mai domolit crizele.Acum e intr-o faza in care se amuza din orice.Mai are perioade cand vrea ceva,il refuzam si tipa la noi.Asta e soft in comparatie cu voi. Ma bucur ca e mami iar la voi. Lalu felicitari pentru casuta.Sa o stapaniti sanatosi. Lumi tati va veni repede asa ca rezistati. Ramox cum mai sunteti?v-ati impacat tu si tati? Dana imi pare rau ca David are probleme cu burtica.Sper sa se rezolve repede. Ionela am vazut poze de la Iasi.Arati foarte bine.Tati de Mihnea si-a rezolvat problemele la job? Licurici am primit rucsacul.E superb.Si Geo si tati sunt incantati.Soacra mi-a zis ca sigur nu e facuta la masina?Dumneaei care croseteaza si tricoteaza de ani de zile mi-a zis ca e multa migala si e lucrata foarte bine.[flo] Sper ca nu am uitat pe nimeni. [pup] [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina [ Ionela am vazut poze de la Iasi.Arati foarte bine.Tati de Mihnea si-a rezolvat problemele la job? [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci! [majoreta]
bravo pentru progrese lui George! tati de Mihnea are un job de compromis, departe de ce l-ar multumi pe el, iar cu firma veche... "ne dam in tribunal" ... Nu e bine, dar sunt atatea lucruri mai rele in viata... si, din toata povestea asta urata am castigat ceva: tati NU mai pleaca [:D], deci e si bine[:)]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]22+[/url] cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
de probioticul Protectis stiti ceva? Mi-au dat de la medic ptr David.
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009) si [gravi] 18+

Raspund si eu, da, noi am folosit cand a avut infectie urinara si a primit augmentin, are un spectru mare. Si Vlad a avut un eritem tare urat in vara asta, am incercat 2 zile cu cremele recomandate de dr. apoi cand am vazut ca nu fac fata, l-am vopsit tot cu violet de gentiana dupa baia de seara si la schimbat de scutec il ungeam cu sudocrem, in 2 zile nici urma de eritem. Sper sa treaca repede si la David.[pup] Revin mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...