Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (3)


Recommended Posts

Aoleu, meemsy, nasoale chestii. Bafta multa sa le reparati![pup] Eu cu patinele sunt si mai si, n-am patinat niciodata si nici nu ma tenteaza. Fetele au mai fost cu Virgil, Silvia se descurca singura pe patine si ii place (of, course, se potriveste profilului [;)]) dar Natalia dupa jumatate de ora se plictiseste, nu-i prea place, probabil seamana cu ma-sa. Cami de acord cu concediul mai lung [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Roxi, sa stii ca m-am gandit des la tine de cand ai scris cu diabetul. Si strabunica si bunica din partea mamei au avut boala asta, sunt putin in tema. Te rog mult sa nu neglijezi, ia-ti cantar de bucatarie precis, grija mare la ce mananci, fa sport si incearca sa te "dezindulcesti". Adica sa tii mai mult cont de nevoile tale, sa le pui celorlati limite clare si sa fii mai putin draguta, saritoare. De multe ori sunt asa cei care fac diabet. Trebuie sa iei insulina? Cat si sub ce forma? Sanatate multa si copiilor, si tie! [pup] Meems, of, of, imi pare rau, si cu serviciul si cu casa. Lasa ca nu vin necazurile cate trei [pup] Soannso, sanatate Soranei, doua saptamani e mult. Acum e bine? Si Maya a tusit aproape o luna, dar i-a trecut dupa ce a luat antibioticul pt bubita de la frunte...a fost musai sa il ia, fiind vorba de rana deschisa la cap, uite ca a avut inca o parte buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru randurile voastre [flo], im fac foarte bine. M-a amuzat teribil matei, m-am dus pana la baie si cand m-am intors in sufragerie era cocotat pe birou, deschisese pc-ul si era tot numai cafea si zat [:D], piticul a poftit la cafeaua mea cu zaharina bine ca nu era fierbinte. Primul medic la care am fost acum 2 saptamani este diabetolog, el mi-a dat analize de facut, ieri cand am revenit la el mi-a spus sa tin regimul( pe care il tin de 3 saptamani de la prima glicemie mare) si a vrut sa imi dea medicamente insa i-am propus sa vedem cum merge o luna pe dieta si apoi, eu trebuie sa investighez si transaminazele f mari am de facut ecografie si analizele pentru hepatita. Trebuie sa ma obisnuiesc cu regimul asta, nu este vb de dulciuri la care am renuntat foarte usor, ci la fructe care imi plac. nu gasesc mere renete sau cretesti [:-@]. meemsy iti multumesc din suflet [pup]. Doamne ce necazuri si la tine, te imbratisez cu drag [pup]. Mult succes sa iti gasesti alt loc de munca sau sa incepi ceva pe cont propriu, la casa pagubele sunt mari, nu aveati asigurare? lavi..cruditati mananc, miscare fac zic eu.. adevarat ca nu alerg, insa atunci cand kinderii sunt bolnavi eu nu ies cu ei din casa..nu am cu cine sa ii las, mihai vine la 8-9, in weekend mai mereu pleaca deci tot eu stau cu ei si afara pe frigul asta nu pot sa stau mult mai ales daca sunt bolnavi.ei bine nu sunt pesimista, sedatif chiar m-a ajutat zilele aste si pot spune ca ma simt mai bine [:D],dar atunci cand ti se raspunde cu "unde te-am gasit" cand spui ca esti bolnav nu prea iti mai vine sa razi .sunt optimista o sa fie bine [:D] miha 80, multumesc pentru ganduri [pup] , nu iau insulina si sper sa nu fie cazul.Am regimul dat de diabetolog si urmez ce scrie acolo, inca nu am cantar dar intr-o saptamana imi cumpar.Si bunicul meu a avut diabet. noki, da merg la medic si am luat boala in serios.[:I] Ba am citit cat de urata este boala si care sunt complicatiile, mama ta parca are diabet, nu? feli, sigur ca stresul este una din cauze la mine.de ce nu incerci sa gasesti un alt loc de munca daca iti produce un disconfort asa de mare? e singura sursa de stres la tine? cu mutatul la tara si pe noi ne batea gandul, daca ai posibilitati te poti muta langa bucuresti sunt cateva sate bune.[pup] ilincutei Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io am primit cadou de ziua mea [paste] o pneumonie - abia azi sunt om din nou, ca de maine merg la serviciu [:D]. Deci - no party, no fun... hm "Nel mezzo del cammin di nostra vita mi ritrovai per una selva oscura, che la diritta via era smarrita" - boah, se potriveste momentan, noroc ca n-o caut pe Beatrice acu sunt in campania "martisoare pentru colegele lui andrei de gradi" sper sa le termin pana pe 1. +costume pt serbarea care e pe 5. imi pare rau sa aud asa vesti nasoale dinspre roxi & meems. Aveti grija de voi.[flo] Fug ac am un milion de lucruri amanate. c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07 [url="http://thing-a-day.com/"] FEBRUARIE thing-a-day [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...