Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele-n luna iubirii... (40)


Recommended Posts

Si pt ca vreau sa terminam odata capitolul acesta de iarna, in speranta ca va veni si primavara odata cu capitol nou, m-am decis sa va pun... MARTIE 2010 DRAGOSTE SI CUPLU Perspectivele lunii martie 2010 difera in functie de situatie. Daca ai o relatie stabila, eventual chiar oficiala, aceasta este la adapost de intemperii, ba chiar trece printr-o perioada in care cuplul, in ansamblu, este bine vazut, duce o viata sociala intensa si are anumite realizari. Daca esti in cautarea unei relatii, la inceputul unei povesti de amor sau pur si simplu indragostit(a), lucrurile sunt putin mai complicate. In prima parte a lunii martie 2010 pot surveni schimbari pe care nu le luasesi in calcul, capricii sau blocaje. CARIERA SI BANI Dupa data de 10 martie 2010, odata cu reluarea mersului direct al lui Marte, capacitatea intelectuala se regaseste fortificata, iar informarea, redactarea, invatarea sau calculele se transforma in activitati viguroase, interesante si eficiente. Bunul renume, prestigiul social sau cariera beneficiaza de o energizare masiva datorita tranzitelor compuse formate de Soare, Mercur, Jupiter si Uranus, iar in aceste directii se pot ivi unele sanse neasteptate, poate chiar unele innoiri sau schimbari. Anumite surprize se pot ivi si in zona finantelor in prima parte a lunii martie 2010, in timp ce sansa pare a veni pe carari misterioase in partea a doua a lunii. FORMA FIZICA SI ECHILIBRU PSIHIC Daca in ultimele 2-3 luni ai avut unele probleme de sanatate, bucura-te, pentru ca acestea par sa inceapa a se rezolva. La nivel general, resimti un fel de inviorare, iti creste agilitatea, te misti mai repede si mai usor. Nu scapi complet de stres, dar acesta se diminueaza mult in a doua parte a lunii martie 2010. Atentie in prima parte a lunii, fiindca exista un risc de incidente neasteptate! Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Horoscop Gemeni Martie 2010 Intelect: Mercur tranziteaza zodia Pestilor, iar din 8 martie intra in Berbec. In prima parte a intervalului comunicarea va merge foarte bine si veti reusi sa va impuneti parerile proprii. Memoria va va functiona destul de bine, dar capacitatea de exprimare va fi la nivel optim. In a doua parte a intervalului veti comunica mult mai dificil, dar intuitia va va functiona foarte bine. Ar fi bine sa va bazati mai mult pe instinct decat pe analize rationale si logice. Spre finalul intervalului veti avea foarte multe idei cu care veti reusi sa va faceti remarcat si apreciat. Sanatate: In perioada urmatoare puteti avea probleme cu organele genitale. Sunteti predispusi la disfunctionalitati si infectii ale organelor genitale. Prezenta lui Pluto in casa a 8-a va predispune la accidente si ar fi bine sa fiti prudenti. Profesie: La serviciu vor aparea schimbari pozitive, neasteptate, datorate tranzitelor lui Jupiter, Mercur si Neptun pe intervalul casei a 10-a. Relatia cu sefii va cunoaste momente foarte bune, iar conjunctura va va favoriza. Puteti beneficia de promovari si avantaje importante. Nu veti avea nici un fel de necazuri, iar criza de care vorbesc toti nu are nici o treaba cu dumneavoastra. Bani: La nivel financiar nu veti avea nici un fel de probleme. Pe intervalul caei a 2-a nu se produc tranzite semnificative. Situatia ramane linistita, chiar daca nu este infloritoare. Dragoste: Venus tranziteaza zodia Pestilor, iar din 8 martie intra in Berbec. In prima parte a intervalului veti avea o relatie dinamica si originala cu partenerul de viata. In a doua jumatate a intervalului lucrurile se vor agrava si situatia va deveni insuportabila. Va veti certa aproape tot timpul si ar fi bine sa nu raspundeti la provocari. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LUNA MARTIE 2010 GEMENI CARACTERISTICI GENERALE Mercur, planeta care te guverneaza , va intra in intuitivii Pesti pe data de 1 martie , aducand la cinci numarul de planete aflate in casa carierei tale si a vietii tale publice.Pe 7 martie, insa, prietenoasa Venus va conduce o adevarata parada catre cea de-a unsprezecea ta casa ( casa aspiratiilor si idealurilor) , urmata indeaproape de Mercur ( pe 17 martie) si Soare ( in data de 20 martie).Spirituala Luna noua din Pesti , din ziua de 15 martie , va intra in cea de-a zecea ta casa ( casa statutului social) , iar conjunctia ei cu sprintenul Mercur si stralucitorul Uranus iti va spori simtul valorii, permitandu-ti sa iei decizii ce te pot duce in mod sigur catre succes. Luna plina din Balanta , de pe data de 29 martie, corespunde celei de-a cincea tale case ( casa distractiei si a jocurilor) , dar conjunctia ei cu sarguinciosul Saturn iti va modera fierbinteala dorintelor si te va indemna sa iti indeplinesti responsabilitatile inainte de a te lasa in voia distractiei. Pe parcursul intregii luni martie 2010 , fervoarea spirituala creata de catre potentialul tau succes te poate distrage de la obligatiile tale curente.De aceea, in loc sa te avanti inainte , fara a-ti lua vreo masura de prevedere, incearca sa iti mentii un pas cat mai moderat si mai stabil… Horoscopul dragostei Gemenilor in martie 2010 Refugiul in locuri ascunse de vederea celorlalti sau intr-un cuibusor de nebunii izolat poate face minuni in viata ta personala din aceasta luna. Planeta ta conducatoare, Mercur, va fi prezenta in cea de-a unsprezecea ta casa (casa carierei si responsabilitatii publice) , atragand atentia asupra ta ori de cate ori ajungi intr-o pozitie de conducere. Venus , planeta dragostei, se va muta in cea de-a unsprezecea ta casa ( casa prieteniei si relatiilor) , indemnandu-te catre activitati de grup sau prilejuindu-ti o mai mare socializare , capabila sa atraga sau sa-ti amelioreze o relatie de iubire.Daca ai deja un partener , asocierea cu el in realizarea unui nou proiect poate favoriza aparitia unei noi perspective asupra dragostei. Zilele de 14 si 15 martie pot fi cruciale , intrucat Mercur se va alatura Soarelui si lui Uranus , fapt ce are tendinta de a crea idei originale si o comunicare mai deschisa si mai onesta cu partenerul tau de cuplu. Cai de impartasire mai discreta a iubirii sunt recomandate intre 18 si 20 aprilie, atunci cand intalnirea lui Mercur cu Saturn si Pluton poate da o semnificatie aparte fiecarei vorbe pe care o vei rosti. Horoscopul carierei Gemenilor in martie 2010 Mercur, planeta ta conducatoare va naviga pe 1 martie in sensibilii Pesti si in casa carierei tale , furnizandu-ti o mai mare imaginatie in indeplinirea sarcinilor de la serviciu sau scoala.Soarele , aflat prezent in casa carierei tale inca din 18 februarie , iti va intensifica nevoia de a obtine mai mult decat bani in urma eforturilor tale profesionale.Daca vor apare noi responsabilitati, asigura-te ca esti intru totul constient de ceea ce se asteapta de la tine si ca ai resursele necesare de a reusi sa iti realizezi obiectivele. Odata cu 15 martie, Lunii noi din casa ta i se vor alatura intelectualul Mercur si inovatorul Uranus , astfel incat vei trece printr-o perioada in care ideile tale sclipitoare si surprinzatoare te vor putea ajuta sa avansezi rapid in cariera , desi anumite schimbari bruste ale unor planuri te pot prinde nepregatit.Noua Luna aflata in cea de-a zecea ta casa poate semnala si o schimbare radicala la slujba sau la scoala , asa ca va trebui sa chibzuiesti cu luciditate inainte de a lua orice initiativa importanta. Horoscopul sanatatii gemenilor in martie 2010 Nu te vei bucura de o vitalitate iesita din comun , dar, cel putin, vei beneficia de o buna rezistenta fizica. Dinamismul si energia ti se vor intensifica odata cu 15 martie , cand vei intra intr-o perioada mai benefica a starii tale de sanatate. Va trebui sa iti supraveghezi echilibrul nervos si sa nu te dedai unor activitati intelectuale surmenante. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Femeia Gemeni in dragoste in martie 2010 Nu te vei bucura de o vitalitate iesita din comun , dar, cel putin, vei beneficia de o buna rezistenta fizica. Dinamismul si energia ti se vor intensifica odata cu 15 martie , cand vei intra intr-o perioada mai benefica a starii tale de sanatate. Va trebui sa iti supraveghezi echilibrul nervos si sa nu te dedai unor activitati intelectuale surmenante. Gemeni 2010: horoscop general martie Luna martie 2010 se anunta la fel de agitata ca precedenta. Strabateti un context social si profesional plin de incertitudine. E cazul sa nu mai faceti uz de ostentatie, pentru ca nu veti avea nici un avantaj. Se intrevad schimbari de situatie si noi contracte. Legat de aceste contracte, e bine sa nu va intindeti mai mult decat va puteti permite, cel putin pana pe 17 martie 2010. Dupa 20 martie, deveniti ceva mai sigur pe dumneavoastra si mai combativ. Banii nativilor Gemeni in martie 2010 Problemele profesionale si cele financiare merg mana in mana. Daca aveti suficient tact si rezistenta la stres, in martie 2010 puteti pune bazele unor contracte care va vor aduce foarte multi bani, dar nu pe loc. Sanatatea nativilor Gemeni in martie 2010 Persista sensibilitatea aparatului respirator si orice boala va fi insotita de stari febrile. Dupa 20 martie 2010, veti castiga in resistenta fizica, dar pericolul nu a trecut in totalitate. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perioada Luni, 1 Martie 2010 - Duminica, 7 Martie 2010 Cariera e bine aspectata, vor fi apreciati, laudati, incurajati si exista posibilitatea serioasa a unei mariri de salariu. Acest lucru le va atrage niste invidii printre colegi si se poate sa auda tot felul de barfe despre ei, fara sa-si dea seama de unde vin. Relatiile personale trec printr-o perioada mai putin buna, mai ales in ceea ce priveste dragostea. Nemultumirea care i-a cuprins este, in mare parte, din vina lor. Partenerul de cuplu are nevoie de mai multa atentie. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Black, cum ma simt? Ca-n al noualea cer!!!! Am fost la medic si, asa cum reiese si din semnatura mea, vom mai avea o fetita! Suntem tare fericiti toti trei!
ce frumos [olala][pk] Ai grija de tine!!!!!!![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76 Ralu, mi s-a facut un dor teribil de Iasi, dar momentan n-avem masina...nu stiu pt. cat timp, asa ca stam acasa...[q]
Unde va este masina?[:-@] Si mie mi-e dor de munte. Si cred ca... [olala]... nu stiu cand, cum, dar presimt...[pk] Poate macar acum dai sucul ala, chiar in casa noua [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Ralu, deschid eu capitol nou? Sau tu? [pup] Iti scriu in speranta ca vei vedea rugamintea mea! [pup]
Gand la gand cu bucurie [pk][pk][pk][pup] Am venit si eu pe-aici, inainte de somnic. Am avut 2 saptamani ingrozitoare. Am fost racita si am ramas chiar fara glas pt vreo 2 zile. Am zis ca nu mai scap, asa de rau mi-a mai fost. Am dat bani pe medicamente, dar slava Domnului, par a fi pe picior de revenire. Sper sa ma adun de tot. In rest, noutati n-am. E liniste pe toate planurile. Dar raceala asta pur si simplu m-a terminat. N-am patit-o toata iarna, iata ca am patit-o acum. Nici n-am apucat sa va doresc si eu sa aveti o primavara frumoasa, senina si cu impliniri![bang] Iar referitor la capitol nou, hai ca-l fac eu zilele astea, daca ai altele pe cap. Macar asa sa ma tin si eu aproape [:D] A... si mai am o "problema"... nu vreti sa tragem o fuga pana la Paris? [:D] (nu-i asa ca am luat-o razna de tot?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am de facut niste completari: 1. vine Craciunul si la voi? ca eu asa am impresia, conform vremii de afara... Ninge intr-o veselie de pe la amiaza incoace. 2. cred ca mi se potrivesc horoscoapele de mai sus la Sanatate. Si bine ar fi sa fie adevarate si pe plan profesional, ca tare fain le mai zice pe-acolo...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...