Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (102)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am inceput promovarea arboreului, am trimis mail la lista de cunoscuti, dar vad ca urmatorul arbore e doar cu 2 voturi in urma, la ora asta....

 

Noi am inceput scoala, cu maximul de optionale la 5-8 si sun t suparata pe chestia asta. Parintii trebuie sa fie intrebati si sa semneze daca vor un anumit optional, nu sa fie pusi in fata faptului implinit. Avem multe drepturi ca parinti, pe care nu le stim, asa ca interesati-va din timp si spuneti-va nemultumirile.

 

O saptamana usoara,

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti,

2 voturi de si la mine pt arbore !!!

Gabi, ai dreptate avem drepturi pe care nu le cunoastem si de multe ori ne resemnam si in final cei care au de suferit sunt copiii nostri.

Azi la mine Alex are deja 5 ore ,ne chinuim sa readucem ora de culcare una rezonabila ca e jaleeee.

ieri pana sa ajung la scoala aveam impresia ca Alex a crescut mult vara asta insa printre colegi ..e micccc[8D].Ieri m-a impresionat ca au o colega noua si desi nu a fost d-na lor i-au facut o primire foarte calduroasa (au avut ca sarcina ca fiecare copil sa faca o urare de inceput de an unui coleg preferat si multi au facut fetitei noi urari).

Zi frumoasa.

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
Oana, noi nu mai facem tenis, ci badminton. din motive financiare. la scoala are optionale engleza, flaut/pictura (eu prefer pictura) si cam atat. nu am vazut atletism pt copii, in schimb exista baschet si scrima. eu azi l-am dus cu tricou polo alb cu maneca scurta; daca gasesc pantaloni de doc beumarin inchis renunt si la aia de uniforma, pana imi zice cineva ceva...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Noi am luat din Carrf pantaloni de doc bleumarin. Sunt ei asa, mai rock, ca-s ingusti pe picior, dar...[pk]. Si noi azi am renuntat la cravata si camasa si am trecut la tricou polo. Unde faceti badminton? Suna interesant...Dar tenis unde faceati, ca parca tin minte ca ziceai ceva de Lic CFR, si ar fi aproape. Despre ce suma e vorba? Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
Oana, noi nu mai facem tenis, ci badminton. din motive financiare. la scoala are optionale engleza, flaut/pictura (eu prefer pictura) si cam atat. nu am vazut atletism pt copii, in schimb exista baschet si scrima. eu azi l-am dus cu tricou polo alb cu maneca scurta; daca gasesc pantaloni de doc beumarin inchis renunt si la aia de uniforma, pana imi zice cineva ceva...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Sa stii ca si Stefan face flaut (de fapt, e blockflote). Si e super. Bine, sa nu iti inchipui ca sta si canta acasa, sau ca exerzeaza un pic. Doar la scoala. Dar e foarte frumos pentru ei. Si in iarna, la serbare, am fost impresionata cat de frumos cantau. Domnul de flaut e dragus si bland. Si mai visez si eu ca va ajunge si el candva langa un foc, in munti, si cineva trebuie sa cante si la flaut cand canta gashca Muguri de fluier sau El condor pasa[:)] Facem si pictura. Dar la after school, intra in taxa pe care o platim. Un optional de engleza si unul de pictura. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc :)

 

eu prefer pictura pt ca la flaut oare nu sufla toti (si cu bacteriile aferente) in acelasi instrument? [omuletcupiticipecreier]

 

si eu m-am gandit la focul de tabara viitor, merge si sa cante la chitara, banal dar eficient :))

 

si m-am mai gandit ca, al meu fiind asa, mai introvertit, as mai intelege ceva daca se exprima prin desen, sau macar mai mult decat din muzica...[:I]

 

dar vad eu daca se mai poate; ceilalti parinti pareau ca stiu de flaut, eu habar nu am cand s-a luat hotararea.

 


Eu

stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.

S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste

drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)

id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai...ce bobocei frumosi am vazut eu azi in curtea scolii! Pe Mihnea si pe Vlad.

(Cristina, fiecare copil are flautul lui. Asta e doar o paranteza) Editez, ca mi-a venit o idee: fac asa un lobby pt flaut ca dl Borcea ar tr sa-mi dea cota parte din venit. :))))))

 

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007)id="teal">id="size2">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...