Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (102)


Recommended Posts

Andreea, Alex al meu merge unde e si Alex a lui Carmen , in spate la Mitropolie la gradinita nr 4 , fac cu Ruxandra Bucevschi, pregatire pentru Cambridge. Cursurile reincep la 1 Oct. Daca te intereseaza iti pot trimite nr de telefon al Ruxandrei pe PM. Uite aici in articol sunt si alte locatii unde fac pregatire http://www.oradeiasi.ro/%E2%80%9Eyes-they-can%E2%80%9C-peste-100-de-copii-ieseni-primesc-atestate-cambridge/actualitate/2011/09/05/ Zi frumoasa. Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu caut acelasi lucru. De vreo 3 ani. Inca nu am gasit. Eu spun "luati un pic varfurile, cat sa aiba o forma, dar sa nu fie scurt, nu-mi plac baieteii tunsi chilug". Ti-ai gasit... Ceva - ceva parca s-a reusit la un mic "salon" pe Lascar Catargi, chiar vis a vis de scoala 33. Am uitat cum se numeste (batranetile...), e pe partea dreapta cum cobori, are geamuri oglinda... Ioana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Un an scolar cat mai bun si cu multe realizari!

 

Intrebam si noi, stie cineva invatatori de la scoala 11? As vrea ceva sfaturi pentru urmatorii ani ,ca voi avea 2 scolari.

 

Multumesc frumos.

O seara buna!

 

 

 

Paula si iubirile ei! Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)si Cosmin Mihai(d.n.1.10.2006)

 

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu e in clasa I la scoala 11, asa ca nu stiu..

 

niste locuri faine de iesit, intre adulti, stiti?

 

nu club cu nebuneala, un loc unde sa pot bea un cockteil si sa stau de vorba cu cativa oameni, pe o muzica non-house daca se poate...

si tot daca se poate fara pitzi si din aia de le intretin :))

 

 


Eu

stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.

S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste

drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)

id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit - dar e doar un zvon - cum ca in 2012 la Sc. 11 nu se primesc clase pregatitoare (nu se mai numesc clasa 0, ci pregatitoare, dar nu grupe, ca la gradi, ci clase; hai, ca la asta cu Maria si palaria ne pricepem cel mai bine). Dar sa revin la idee, (repet, e un zvon). Dat fiind ca toate invatatoarele care vor incepe seria in 2012 au deja elevi de 7-8 ani, cica nu se vor face clase de 6 ani (pregatitoare), din lipsa de spatiu si cadre didactice. Asa ca...ar fi bine sa mergeti pe la scoala sa va interesati. La panou in curtea scolii sunt trecute casele si numele invatatorului, puteti afla de acolo cine are clasa a IV-a. O zi frumoasa. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...