Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (102)


Recommended Posts

buna dimineata

 

La multi ani, Nora! id="red"> [flo]

 

Andreea: multumesc [flo]

Nu stiam ca se poate si la gradi. La gradi unde mergem nu se organizeaza pregatitoarea. Atunci o sa-i caut o gradi pt. pregatitoare.

 

ce frumos e ca aveti activitati la scoala si extra [:)]

mici regizori, actori [:)]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata! sperca macar la voi sa fie buna, ca noi am petrecut-o cu frisoane, apoi cu febra 39, 5 care nu mai vroia sa scada, cu impachetari, frectii si tot tacamul...a fost oribil...oare te obisnuiesti vreodata cu asta?!...si ce e mai rau e ca puiu meu ia de 4 zile antibiotic si e clar ca doctorul i-a gresit tratamentul. sunt foarte suparata pe doctori...toti isi dau cu presupusul si se mai cred si "mici zei" . unul zice ca are pneumonie, altu ca nu are, si cand decid sa-i dau antibiotic atunci ii dau degeaba, ca nu e bun, trebuia unu mai tare...nu vreau sa va stric ziua dar cred ca nu sunt singura care a trecut prin asa ceva, iar prietenele mele fara copii dau intelegatoare din cap si probabil ma cred nebuna, ca prea dramatizez totul. azi schimbam doctorul. poate imi ati intalnit si stiti de altfel de doctoridecat aceeia descrisi mai sus? multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Herra si Nora! Sa va bucurati de copii si sa fiti iubite si sanatoase!

 

Manuela, din experienta mea iti spun ca trebuie sa gasesti un doctor in care sa ai incredere, unul singur, pentru ca nu vei gasi 2 doctori cu aceeasi parere si acelasi tratament. Ai mei copii au aceasi "schema" de raceala, amandoi racesc la nas, din fericire rar coboara in gat sau la plamani, din pacate la Matei mai tot timpul se duce si la urechi. Asa ca au mi-am cautat un ORL-ist bun si cam mergem pe aceeasi schema de tratament mai tot timpul.

 

Pentru mame cu nervii tari eu o recomand cu Siminiceanu, cu regula de 3 zile de febra, abia dupa aceea investigatii suplimentare si tratament cu antibiotic. Si imi mai place de ea ca e printre putinii doctori pediatri care are otoscop si se uita si in urechi si nu pune diagnostic de otita pe nevazute. Pentru copii care racesc la plamani o recomand si pe dr. Trandafir, desi ea merge pe tratamente mai agresive de la inceput. La ORL noi acum mergem la dr. Cobzeanu, imi place ca are camera si se uita in urechi si nasuc cu ea, chiar ar trebui sa fac o programare sa-i duc la un control pe ai mei.

 

 

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am decis sa-i dau antibiotic dupa ce am consultat 2 doctori, mari somitati ale iasului, care aveau pareri diferite, cum ca ar avea pneumonie si puroi in gat zicea unul, cum ca nu, zicea celalat.copilu era relativ k: avea doar rosu in gat( chiar daca nu sunt doctor, m-am uitat si eu in gatul copiluiu si era doar rosu, fara puroi; totusi am zis sa mergem pe mana aluia cu pneumonia si avea dr numai ca i-a prescris rovamicina ca si antibiotic ceea ce i-am si dat, numai ca acum, dupa 4 zile mi-a facut pocinogu, ca sa nu mai zic ca a inceput sa aiba si o respiratie suieratoare. multumesc pt intelegere si incurajari. chiar aveam nevoie:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manuela: stiu ca pare ciudat dar bucura-te ca face febra(reactioneaza).

 

Copilul meu a luat din pacate prea mult antibiotic(dupa analize) alopat in cei 5 anisori + ca am ajuns si cu ficatelul varza desi am folosit hepatoprotector. In ultimul an nu mai facea febra(imunitate scazuta, corpul nu mai declansa mecanismele de aparare) + ca a devenit alergica + alte probleme.

Pediatru nu mai stiu sa recomand, tot la antib. alopat ajungi(daca este cazul, dupa analize).

 

Daca vrei iti pot recomanda un medic de familie(d-na dr. Isopel), este si homeopat, care mi-a tratat copilul cu produse naturiste.

De la recomandarea de scoatere a amigdalele(primita de la domnul dr. Cozma, la Arcadia) - avea pungute de puroi, la analize la sange(toate inflamatorii) curate cred ca e ceva.

 

Raman datoare Oanei(Ghinetz) [flo] si lui Gabi(Gabiarama) [flo] pt. ca mi-au spus de doamna doctor. La randul meu spun oricui, sa fie in folosul unui puiut.

Acum asteptam sa ajungem la alt homeopat - recomandare primita de la un alergolog care este si homeopat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

darria: multumesc pt informatii. am incercat si noi homeopatia insa a mers pana la un punct, cand a facut puiu o enteroviroza( vomita tot) si ni se recomanda tot bilute homeopate, ceea ce mi s-a parut ridicol, deoarece nu putea inghiti nimic ca le dadea afara imediat. oricum vreau sa mai incerc o data, insa cu dr pe care il recomanzi tu. te rog spune-mi cum pot lua legatura. multumesc frumos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...