Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (102)


Recommended Posts

Am fost la teatru azi. Frumos. Pentru noi, adultii, chiar savuros. Pentru copii mai mult un act artistic.

 

Poate reusesc sa ajung si maine la Zmei. (daca imi termin mancarea pana la 5 si...)

 

Anca, cum de nu ne-am vazut la...Diez?

 

Mi-ar placea sa fac din teatru o obisnuinta pentru Stefan. Sa vad cu ce ma imbie Nationalul in stagiunea asta. Victor vrea tare mult sa mergem la teatru, dar e duminica si...nu prea am chef sa merg chiar saptamanal...

 

Chiar, ca tot sunt pusa pe culturalizare, un concert ceva...penru copii nu e in Iasi?

 

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007)id="teal">id="size2">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi am fost la teatrul cu zmei, Octavian s-a distrat copios, Matei la fel...pentru mine a fost un pic cam galagios si multe tipete gen zack si cody sau hanna montana din filmele de pe disney....dar copiilor le-a placut...asa ca ma simt un pic depasita...hi, hi...

Ploua...si nu-mi place...ieri parca a fpost mai frumos.

Multumim de pontul cu avantgarde...am vazut ceva asemanator, cursuri facute de JOKEE, magazinul din Felicia care au si locul de joaca.

Spor in toate,

Gabriela si baietii[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare gasesc bilete la Zmei in seara asta? Ca ma tot gandesc....de ce sa mai astept pana se va juca in afara festivalului?! Si asa nu am program in seara asta, mancare am... Sa vad doar daca sunt copiii disponibili, adica cu chef, desi mira-m-as sa zica V nu cand vine vorba de teatru!

 

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007)id="teal">id="size2">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, uitasem sa va intreb: prin scoli pe la voi sunt tot asa de multe concursuri pentru copii? Smart, Eurojunior...etc. Bine, inscrierea nu e obligatorie, dar sunt in dilema. Stefan, sigur, ar vrea la toate, nu stiu de ce, cred ca si pentru ca la Smart parca a castigat si ceva palpabil, adica altceva decat o diploma.

Sambata am avut un concurs Evaluare in educatie. Parea destul de serios.

Nu stiu insa ce efect are asupra copiilor sa mearga la atatea concursuri. Mi-e ca devin imuni si nu mai iau in serios un concurs de ala, pe bune - asta ar fi partea negativa - sau ca invata sa se concentreze, sa se verifice etc - asta ar fi partea buna.

Eu nu il presez de nici un fel si singurul lucru pe care il pot face e sa ii spun sa se concentreze exact la fel de mult cum s-ar concentra atunci cand are o tema de facut. As vrea sa invete ca orice face, ca e concurs sau doar o joaca, trebuie sa fie atent - ca aici avem noi ceva probleme - si sa faca cu raspundere.

Oare e prea mult?

Voi cum procedati?

 

 

 

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007)id="teal">id="size2">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, eu sunt pro concursuri si daca anul trecut am fost mai insistenta la Alex sa participe, anul asta m-am bucurat sa-l vad ca vine singur si cere sa participe. Azi a avut prima victorie ca a luat 100 de puncte la evaluare la romana si d-na a spus ceva de genul Buturuga mica rastoarna carul mare!!si a fost extrem de incantat.Eu una folosesc aceste ocazii sa-i cimentez increderea in el, sa-l invat sa-l invat sa accepte si infrangerile..sa-l pregatesc pentru examenul din clasa V-a .

Pentru mine a fost un punct important in clasa I cand el nu accepta sa piarda..adica daca pierdea se considera fara valoare, si a participat la un concurs de sah unde a avut de jucat 7 partide.Din 7 partide a castigat doua(ultimele doua) si 1-2 partide remiza,dar a fost o ocazie extraordinara sa-l invatam ca o partida pierduta nu e nici pe departe un razboi pierdut.Am fost alaturi de el si am cautat la fiecare partida sa-i evidentiem ce a facut bine si unde a gresit, am luat totul ca pe un exercitiu si a dat roade. Dupa acel concurs am vazut o schimbare de atitudine semnificativa la el de aceea continui sa-l incurajez sa participe la tot felul de chestii.

 

O zi frumoasa!!

 

Gabi[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, noi am fost la zmei in seara asta, a fost f aglomerat, cat pe ce sa nu intram [:)]

 

eu nu prea sunt fan concursuri, consider ca-s bune numai, asa de antrenament, nu mi se pare asa buna competitia de la varste asa mici.

M va merge la cangurul si max inca la doua, florica t campan probabil si euclid sau cum s-o fi chemand.

dar mai meditez la asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...