Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (102)


Recommended Posts

Salut! Am vazut ca Acvi v-a intrebat si eu, dar mai intreb si eu inca o data. De unde faceti cumparaturile pentru scoala? Stefi incepe clasa I si nu avem deocamdata decat stilou (ca e stangance si am cautat din timp). M-am uitat dupa ghiozdane, dar mi se pare ori ieftine si proaste ori bune calitativ dar scumpe. La fel la penare. Si camasi albe pe intereseaza. Oare gasesc ceva ok ca si pret si calitate in Siraj? Pupici, Andrea [mamica] de [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"]Stefania [/url][zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007) Poze[url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] mai vechi [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/2004Stefi"] mai noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui acvi
Saluti, Cum nu am somn , m-am gandit sa va pregatesc cafeluta pt dimineata, si sa-mi fac si datoria de "raspandac" (aspirant la titlul de raspandac sef[:D]),cu ce am mai gasit pe net bantuind in noapte:http://www.re-start.ro/index.php/restart-cariera/cursuri-formare-profesionala/37-cursuri-gratuite-de-formare-si-dezvoltare-profesionala-pentru-femei inscrierile incep la 1 septembrie ,cursurile in octombrie..m-ar tenta cele de formator...a si tot acolo am mai vazut niste cursuri la Euroed tot gratis(stiti ca eu numai din astea servesc[:D])de limbi straine ..acum se fac inscrieri pentru spaniola,dar vor urma si de engleza. Oana ce face Stefan,gata temele de vacanta?Noi ne luptam inca cu cartea de lecturi suplimentare,sper saptamana viitoare sa o termine ca ultima saptamana sa ramana de relax total. Ati inceput cumparaturile pentru scoala?Au aparut toate cele in magazine?Eu tb sa caut un ghiozdan mai de Doamne ajuta,cel de anul trecut e ferfenita!! O saptamana super!! Gabi(cu o cafea aburinda langa tastatura..pentru voi!)[flo]
Gabi, merg greu lectiile. Inca e muuuuult mai fain sa stea afara cu baietii, sa bata mingea sau sa mearga cu bicicleta. In principiu suntem pe final. Mai avem foarte putin la lectura. Dar nu ma asteptam sa nu aibe tragere de inima chiar deloc. (desi, nici eu nu as avea, date fiind alternativele [:D]). Cumparaturi pentru scoala? Inca nu. Trebuie sa ne mobilizam. Dar nu stiu cand. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, neata... Dau cafeluta aromata, desi eu de dimineata am savurat-o si vin cu niste vesti/oferte...etc. Pe esplanada la Hala Centrala, cum mergi spre Tg. Cucu e un magazin Delta Plan cu produse din bumbac, treninguri, tricouri, etc... Azi aintrand acolo am vazut body pt BB mici la 1 leu(ati vazut bine, un leu, nu zece) si erau cu marca Teba Industries sau Iana...daca mai stiti magazinul si fabrica ce s-a desfiintat. Deci daca stiti proaspete mamici sau viitoare mamici sincer, cred ca e o ocazie super si merita, fiecare din noi stim ce bune si utile sunt body-urile. In rest, suntem bine, nu asteptam scoala ca vine prea repede [:D], n-am terminat caietul de vacanta...si ne bucuram ca e soare. Pupici si o zi frumoasa la toata lumea, Gabriela si baietii Edit: cred ca anuntul ar fi trebuit postat la fetele cu BB mici, dar eu daca am copii mari, nu stiu care e subiectul iesencelor cu BB-ei mci...daca puteti anunta acolo ar fi super. Si apropos suint treninguri pt copii, tricouri, etc si preturile sunt de bun simt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o stire calda[:D]: http://www.ziaruldeiasi.ro/local/cursuri-de-echitatie-in-weekend-la-decathlon~ni7llk Gabi multumim de info,tb sa ajung si eu ...nu, nu pt body[8D] ci pentru training lui ALex. Ieri am intrebat in librarie daca au inceptu sa primeasca articole pentru scoala si mi-a spus tipa ca au primit cam tot ce aveau de primit ...trebuie sa-mi fac curaj sa iau cu asalt magazinele. Zi frumoasa. Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de informatii. Noi ne-am facut ieri curaj si am dat o tura de magazine: am luat training din Decathlon. Si niste pantaloni sport la 29 lei pt Stefan. (Trainingurile de la Adidas erau la reducere 50%) Adidasi nu am gasit pe gustul si buzunarul nostru. Stiu ca era in Siraj un stand unde aveau de la Veer, nu stiu ce firma o fi asta, dar am avut adidasi rezistenti de acolo. Rechizite nu am luat inca. Doar niste caiete si temperea si pensoane. Nu stiu sigur ce ne mai trebuie. Ghiozdan avem, ala de anul trecut e inca foarte bun. As vrea niste camasi albe mai de calitate s nu stau cu orele sa le calc, ca am avut unele anul trecut de genul ala si...Bine, acum stiti, nici sa dau pe ele cat as da pe 10 de-ale sotului, ca oricum ar fi se murdaresc. Anca, sa stii ca si eu am fost tentata sa il las pe Stefan sa vad cam cand isi da seama ca are lectii de facut. Dar nu m-a lasat inima, tocmai pentru ca ma vedeam in ultima zi scriind de zor, si desenand, si citind. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a, nu, ca si noi am inceput, greu tare pana incepe, dupa aia merge bine eu as vrea 1-2 camasi molcute, cu guler moale, nu intarit, din bumbac finut si sa nu coste o avere, evident nu voi gasi[:D] tot de la dechatlon am facut si noi aprovizionarea cu sportive, am gasit si adidasi acu 2-3 sapt, nike, 85 de lei, din piele, mi s-a parut pret bun. doamna ne-a dat lista cu rechizite, am pierdut-o [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un pont pentru scolarei: mi-a ajuns luni comanda de carti de la Rao (din colectia asta: [url]http://www.raobooks.com/raobooks_colectii_detalii.php?col_id=53[/url] Nu sunt eu adepta cartilor povestite, dar vad ca astea au mare succes. Si ieri si azi Stefan, la trezire (adica undeva pe la 9 - 10) si-a luat cate o carte - are cam 50 de pagini, scris marisor si cu poze, deci nu mare filosofie - si nu s-a ridicat din pat pana nu a terminat-o. Pana acum a citit Jules Verne; Ocolul Pamantului inn 80 de zile si Calatorie spre centrul Pamantului. Deci, daca vreti carti de stimulat cititorii...vad ca astea merg. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si [url="http://www.unicart.ro/povesti3.html"]aici[/url] niste carti faine. Cam acelasi format ca la Rao, dar mai ieftine. Noi avem de la un prieten Guliver. Voi ce mai cititi? (Stefan nu vrea si pace sa mai citeasca povesti) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...