Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 75 * LMA !


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
scriu acilea sa vada tot poporu`, oradencele decolam pe 6 seara si ajungem in Busteni duminica dimineata la orele 6 [:D] si redecolam pe 11 seara, joi. asta a fost compromisul cu colegii si sefii ieri, maine ne si luam biletele la agentie.Andries, sper sa fie ok asa si pt voi [bis]_______________________________________________id="red">Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">
align="right" id="quote2">Super! Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s] La multi ani Maria![s]

Ioana, sa va traiasca printesa si sa va umple viata de bucurii!

 

La multi ani Bianca![s]

 

Gabi [flo][flo] sanatate maxima! Sa va refaceti rapid!

 

Daria, bravo!

Incepe numeratoarea inversa (eu o sa fiu in praf si santier [bang][alcool])

 

Roxana [olala] ce poze frumoase!

 

Marina, felicitari nepoatei! Bravo ei! Simpatic Alex cu lego-ul...hehehe

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaca si io! :))

 

nu v-am citit ..netul merge cand si daca vrea el [:D]

ne-am mutat de 10 zile..In prima zi nu am dormit..auzeam lanturi, zgomote ciudate gen pasi [:D]..distractie ce mai![:D]Luca mananca de sparge..doarme singur la el in camera(asta dupa ce nu dormea singur nici macar cand locuiam in grasoniera)..nu-i trebuie Tv ,PC..si n u intreaba ..Noi unde merge azi? [pk]

 

am intrat doar sa va salut si sa va rog ..o reteta de prajitura cu fructe aveti???mai este cineva pe aici? tocmai ce m-am trezit cu vecinul care ne-a adus visine si zmeura ![pk]...nu va spun ce de o saptamana mancam zmeura pe care o culegem de la noi din curte..

 

La multi ani copilasilor!!!!![olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, ce vesti bune de la voi [bis] asteptam pozicile [pk]

 

eu cu fructe fac pandispan simplu de 8 oo cu 8 linguri faina, 8 de zahar si 1 praf copt, invart fructele scurse in faina si le pun deasupra, iar ca ormnament poti face frisca cu zmeura, ca un sos [pofta]

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la tort[papica]si la un paharel[bere]

Va multumesc mult de urari[flo][pup] si va imbratisez cu drag pe toate[grup]

Mandra a fost tare fericita azi si-a dorit o zi de nastere la iarba verde[:D]asa ca vremea a tinut cu ea si a fost super[pk]....cadourile nu au interesat-o deloc,a zis din start ca se uita acasa la ele dupa petrecere[:D]

La multi ani Alex

La multi ani Bianca

hai pupicei[pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, exact asa a reactionat si Matei cand ne-am mutat (dar si eu cu zgomotele :) )! Ma bucur ca sunteti bine!

 

Eu fac prajitura asa:

 

8 oua, le separi, bati galbenusurile cu 8 linguri de ulei, ca la maioneza, adaugi zeama si coaja de la o lamaie, bati si albusurile spuma cu un praf de sare, pui 14 linguri de zahar, bati din nou spuma tare. Separata amesteci 15 linguri de faina cu 1 praf si jumatate de copt. Galbenusurile le pui peste albusuri si mai bati putin, adaugi faina, amesteci foarte usor, prin rasturnare, pui in tava si pui deasupra fructele pudrate cu faina, sa nu se lase. Iese bestial...iar daca pui lamaie verde e super bun...

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac pandispan.

8 oua, 8 linguri apa, 8 linguri ulei, 8 linguri zahar, 8 linguri cu VARF faina, 1 lingura rasa praf copt (1 plic si juma), 2 plicuri zahar vanilat.

Albusurile batute spuma cu un praf de sare si cand se sunt tzapene adaugi cate putin jumatate din zahar pana stau batz!

Galbenusurile frecate cu juma' de zahar, adaug ulei, frec ca la maioneza, adaugi apa apoi putin cate putin faina amestecata bine cu praful de copt.

Amesteci cele doua compozitii si pui in tava cu hartie de copt. Pui deasupra fructele (cum zice Gabi, date prin faina ca sa nu se lase).

La cuptor la 180-190 grade cam 35-45 minute, ochiometric.

 

Ai si varianta brioselor cu fructe in varf.

Astea de fac rapid:

Amesteci 2 oua, 200 ml lapte, 100 ml ulei

Amesteci bine 250 faina, 200 g zahar, 1 plic juma de praf copt, 2 plicuri zahar vanilat, 2 linguri cacao.

Se incorporeaza lichidul in solid, se omogenizeaza si se umplu formele, cu fructele in varf.

Forme mici, 20 minute la 180-190 grade, forma mare....ochimetric 30-45 minute.

 

 

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata! Nu am avut rabdare si am facut cum a zis daria:)..acum spuneti de ulei??? Am facut fara [:D] Nu a crescut ...dar a iesit ff gustoasa! Juma' cu visine..juma' cu zmeura![pk] A durat 20 minute!!! Daca am cuptor electric!!![olala] Sunt super incantata de acest cuptor!Totul este gata ff repede!..si poti gati si pe 3 nivele in acelasi timp![pk]

 

Gabi nu inteleg de ce a fost nevoie de anestezie generala...

Ioana ..La multi aniiiii!!!!![pup]

Monicule data viitoare incerc si briosele...cand voi gasi si tavile speciale [:D]..momentan am zeci de cutii in garaj..si toti ma intreaba de cate ceva:)))..nu ai vazut tu..?[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pofta][pofta]nici gravida nu cred ca am salivat asa.... hai ca m-ati convins miine la bag si eu o prajitura cu fructe

 

Olivia - ce bine ca Luca s-a acomodat ...normal ca nu-i trebuie tv, calc.... Camera doar a lui, cu jucariile lui, imaginatia luui = lumea lui [:D]

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...