Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (171)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim mult de ganduri. Nu am vrut sa scriu pentru ca nu am vrut sa monopolizez subiectul cu inmormantarile noastre. Sotul a ajuns in Romania cu bine dupa ce amandoua avioanele aveau avarii si intarzieri de cate 1 ora jumate. Zici ca la noi pana si fortele naturii se pun impotriva. Ca si in Adams Family, cu norisorul dupa noi. [bang] In rest sotul prabusit, eu iau one day at the time. Singura problema e ca nu am mai putut manca nimic de alaltaieri, Sophia are stomach flu si Tony zici ca a inghitit un butoi cu dinamita. Deci cura de slabire a la Olga. Va las ca sincer nu am deloc chef sa scriu. Multumesc inca o data pt ganduri. Sa-ti fie drumul lin tata drag al nostru! Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, condoleante! ce poti sa mai zici la asa ceva, Dumnezeu sa va intareasca! merci Maru pentru lamuriri, nici eu nu stiam de unde stiti.. Fetele, eu as prefera sambata la 4, pe 27 febr. Numai bine ca termin si eu cu serviciul in saptamana aia, dar e OK si duminica daca nu puteti sambata. Magda, 33+ cu Razvan [bonjovi] (19 iulie 2003) si Olivia [copil] (31 mai 2008) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, condoleante pt. socru. O sa treceti voi si incercarea asta grea. Sanatate multa micutei tale. [flo] Ina, subscriu si eu pt. duminica 28 feb. caci sambata avem activitati sportive, dar daca nu se poate pt. duminica merge sambata dupa-amiaza. Eu zic sa votam ca ne invartim in jurul cozii. [:D] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, sanatate multa boieroaicei, si aveti grija de voi. Nu uita ca sanatatea e cea mai importanta! Putere multa si nu te indoi ca o sa vina vremuri si mai bune[pup][flo] Mqqm, am deschis eu un subiect, da nu e nimeni ingrijorat [q]si m-au si mutat. Iote aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148440 Ar tb sa caut linkul la "reclama" respctiva, c ape mine de fiecare data ma doare inima[q] Numai bine tuturor PS: DanaP pe unde esti? Ana, cum mai e tatal tau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga - condoleante [:(], si putere sa aveti, sa treceti peste greu! Daiopri - ce subiect delicat ai deschis tu.... Uite, in Romania nu am vazut astfel de spoturi guvernamentale - de fapt, nu e mult timp de cand au aparut spoturile despre excesul de zahar si grasimi... E clar ca in tara lucrurile sunt mult de tot in urma. Nu am o experienta de asa ceva, aici nu se vorbeste despre droguri, asa cum nu se vorbeste nici despre sex - nu la varste asa de mici. Poate de pe la 11-12 ani incolo... nu stiu clar. La noi exista o carte insa, tradusa din Ross Campbell, se cheama "Copiii nostri si drogurile", o sa ma duc la subiectul de la "parintii intreaba" si o sa citez ceva din recenzie. Eu mai am una, "Cinci limbaje de iubire ale copilului", tare interesanta si asta. Din cat m-am uitat pe Amazon, exista mai multe titluri Ross Campbell: How To Really Parent Your Child: Anticipating What A Child Needs Instead of Reacting to What a Child Does PARENTING YOUR ADULT CHILD: How You Can Help Them Achieve Their Full Potential How To Really Love Your Child FIVE LOVE LANGUAGES OF CHILDREN CD [Audiobook] (Audio CD) (asta e 16 cad pe amazon) Your child and drugs (e 8 cad, noua) Drept sa spun, pe DC nu mai pun intrebari "existentiale", prea multe puncte de vedere, nu toate "traite", nu toate tolerante sau deschise catre dialog... In paralel fiind spus, eu m-am pregatit cu "literatura" despre cum sa discuti cu copilul despre sex, asa ca m-am inarmat cu doua volume babane facute pentru copii, daca sunteti curioase cum arata, o sa pun intr-un album pozele, ca am pozat din carte, sa vedeti ce frumos se abordeaza temele. Dar nu am citit inca din ele, astept sa puna ea intrebari (fi-mea are 6 ani jumate); momentan nu a avut curiozitati. Dar cand va avea curiozitati, o sa fiu toba de carte. Probabil la fel o sa fac si cu subiectul celalalt, cel legat de droguri, atata doar ca e posibil la cel cu drogurile sa nu fie in regula sa astepti sa intrebe copilul - desi, daca vede un spot la tv, se prea poate sa intrebe, unul asa mic, de 6-7-8 ani...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana [pup] si toate gindurile bune tie! e rau tata, diagnosticul confirma bad feelings ce-am tot avut de ceva vreme incoace; nu intru-n detalii ca incercam sa nu o speriem pe mama, si cine stie cine mai citeste pe aici; merg acasa de Pasti cu Tudor; sper din tot sufletul sa-l mai prind;
Citat:
citat din mesajul lui Daiopri
Olga, sanatate multa boieroaicei, si aveti grija de voi. Nu uita ca sanatatea e cea mai importanta! Putere multa si nu te indoi ca o sa vina vremuri si mai bune[pup][flo] Mqqm, am deschis eu un subiect, da nu e nimeni ingrijorat [q]si m-au si mutat. Iote aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148440 Ar tb sa caut linkul la "reclama" respctiva, c ape mine de fiecare data ma doare inima[q] Numai bine tuturor PS: DanaP pe unde esti? Ana, cum mai e tatal tau?
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, ce de vesti triste! Olga condoleante! Si eu am pierdut un coleg, saptamana asta, inca suntem toti in soc, nu ne vine sa credem, nu stiu inca de ce. Numai ne-au anuntat ca a murit, un coleg tanar, avea 30 de ani, abia casatorit. [q] Am fost cu Patrick la doctor Ficara, am ramas placut impresionati, prima daca cand imi place de un doctor aici, efectiv nu ne-a expediat, ne-a pus o multime de intrebari, ne-a chemat iar astazi. Din pacate a descoperit ca are si otita, pe langa pneumonie! [bang] Ne-a schimbat antibioticul, ne-a dat doua puternice, in loc de cel pe care il aveam pana acum. Incepem iar 10 zile de antibiotic. Speram sa fie totul bine...
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...