Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (171)


Recommended Posts

Nici pe noi nu ne-a prins Sf Valentin. Dar pe copii da si noi actionam de dragul lor. Adica facem la greu inimioare, rosii si roz, mai nou si albastre[:D], le oferim ciocolatele, le luam si pentru gradinita si scoala din alea mici si mai fac si fetele felicitari si alte desene si le ofera colegilor. Nu am iesit niciodata la restaurant in aceasta zi, dar mi-ati dat idei...[:)] In schimb, intotdeauna am facut ceva bun si dulce acasa, impreuna cu copiii... Dar noi doi nu sarbatorim in mod special, insa flori nu as refuza... le voi transmite un mesaj discret, ca poate asa primesc si eu. Biletele de dragoste de la fete am primit si eu, sotul nu scrie din principiu... si cred ca nu sarbatoreste tot la fel.[:D] Mimitete, sanatate multa. La sfatul lui Maru, eu am baut suc natural de cranberries si de afine, cred eu ca m-a ajutat sa nu mai fac dupa infectia aceea urita. Delia, esti binevenita sa scrii si la intilnire![flo] Doloress, ce mai face piticul tau, cum se mai simte?
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Piti - sunt chiar curioasa cum o sa fie lucrurile in martie... Momentan e recisor inca, dar incepe sa se topeasca. In decembrie a fost un mic soc (si logistica agrea...) Am plecat pe -10 grade si viscol si ninsoare si am aterizat pe 15 grade si soare la Valencia. Noi, imbracati ca niste cosmonauti (plecaseram la 5 jumate dimineata de acasa [alcool]). La intoarcere, la fel... Acolo... 20 de grade, la Bucuresti sub zero... Avantajul meu personal (sper!) e ca iubesc frigul, iarna, zapada (nu stiu daca o sa zic la fel peste cativa ani...) Sa ma vezi cum umblu, acum 3 zile erau -10 grade si zapada pana la brau, si eu eram doar in blugi cu sosete, un tricou, un plovar fara maneci si haina. Si tot mi-e cald daca mai car si vreun copil in brate... Cge - ce e aia sapt de relache?? Un fel de sereleu' de pe vremuri?? [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru raspunsurile despre St. Valentine. [flo] Am luat o sticla de vin rosu pentru sot, o cutie de bomboane pentru copii si un cheesecake pentru toata lumea (mai putin eu... sau poate doar o sa gust un pic). Stateam si ma gandeam ce am facut in anii trecuti si m-a lasat memoria in pana... Dar banuiesc ca nimic deosebit din moment ce nu-mi mai aduc aminte![bang] Cred ca ma duc sa ma uit prin poze sa vad daca-i imortalizat ceva. ankalaura saptamana de relache = spring break in partea anglofona este vacanta de "primavara" a copiilor (prima saptamana din martie). Am pus intre ghilimele ca numai primavara nu e atunci... [bang] de asta foarte multa lume se si duce in Sud, sa-si incarce bateriile. Propuneri intlaniri Montreal Locatie: [url="http://www.boccacinos.com/bbeta/eng/locations_stlaurent.html"]Boccacinos Cote Vertu[/url] Ora: 18:00 19 februarie: AnaStroe, Simonna, Doloress, ange, Diana2007, delia79 5 martie: nelia, cge, Simonna, Doloress, ange, Ione81, AnaStroe, mimitete, pitilache, Diana2007, delia79 12 martie: pitilache, monicutza_bb, Doloress, Podeanu, cge, AnaStroe, Ione81, Diana2007, bebitzu, delia79, cassandra
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrasem sa-i raspund Ankai despre relache, dar a facut-o Pitilache. Roxana, nu stiam ca ai AEC in design interior.[olala] De asta arata atit de bine interiorul casei voastre![flo] Mikiion, nu ai mai spus nimic despre Marc, cum se ma simte?
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] si va multumesc pt. informatia cu scoala! Sunt aici in umbra chiar daca nu scriu[:D] Neliaaa, nu mi-ai raspuns in ce zona stai, caci fetele zic ca la tine in zona piata de legume e buna[:D] Eu sunt racita!!!Radeti sigur, la caldura, la soare si eu sunt racita! Da Ioane81, sunt la Djibouti pt. inca 6 luni, ma intorc acasa in Fr. pt o vreme si vom ateriza la Montreal in ziua in care D-zeu va decide ca e momentul! Nu e ironie in ce zic, noi suntem hotarati si tot ce facem acum e ca sa ne fie bine acolo, vom vedea cum vor decurge lucrurile pe parcurs! Si mergeti la teatru cu Oana Pelea!Doamne ce bine trebuie sa fie! Ca sa mai iau si eu contact cu civilizatia si ca sa ma vad cu o prietena pe care n-am vazut-o de vreo 13 ani am fost la Dubai! Daca nu ar fi fost sa ma intalnesc cu ea nu m-as fi dus de cat in interes de serviciu!Nu spun nimic mai mult! Cand cumparati bilete pt. romanica, sau vacante la soare si in Europa(aviz MQQM) pe ce site-uri mergeti? Iar am terminat cu o intrebare [alcool] Da' tare-mi sunteti dragi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, ba am raspuns, da' nu mai stiu unde si cui...[alcool] St Henri se numeste cartierul, unul din cele mai sarace, iar piata renumita se numeste Marché Atwater. Abia astept sa vii aici si sa te scot la o cafea acolo, e tare placuta atmosfera. Si am mai descoperit o cafenea linga piata, de fapt cred ca e un micut restaurant, in care am baut poate cea mai buna cafea de cind sint aici. Quoi de neuf ii zice...
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am avut un soc venind pe 21 aprilie, desi era destul de caldut, vreo doua saptamani tot am tremurat. Cand s-a nascut Patrick, pe 29 aprilie erau 3 grade, anul trecut in Romania, de ziua lui eram in maneca scurta, pantaloni scurti, cu palarie de soare si faceam gratar[:D] La MOntreal inca mai era zapada pe ici pe colo, dupa cum auzeam. Eu una cu scolile m-am cam ars, m-am bagat prea sus, de-aiurea, nici nu m-am gandit bine ce fac, desi am luat rendez-vous cu o consiliera in orientare care mi-a zis sa fac un certificat. Nu, eu m-am dus la DESS in gestion la HEC. Ca asa faceau o gramada de prietene. [bang] Acum regret, insa asta e treaba. POate o sa-mi foloseasca odata si-odata la ceva. Am terminat dreptul in tara, aici ar fi trebuit sa o iau de la capat, nu am vrut, asa ca am facut DESS en gestion. Acuma vreau sa fac un cetrtificat, in risk management la McGill. Insa mai incolo, dupa bebe2, dupa ce mai cresc copii. Am sa o iau incet incet cu un curs, doua pe sesiune. E si pacat sa nu profit, compania la care sunt imi ramburseaza o parte din costuri. Lucrez la o companie de asigurari de cand am venit, am crescut incet incet, as putea creste mai mult cu un certificat din asta. NU vreau sa o iau de la capat in alt domeniu. IMi place cat de cat ce fac, deci vreau sa continui aici. As putea lucra in management in domeniul asta, insa sincera sa fiu ma cam sperie, nu prea sunt facuta pentru asa ceva. S-au ivit posturi, am fost sfatuita sa aplic ca am studiile necesare si experienta de 6 ani in companie, dar mi-a fost frica. NU vreau sa ma prinda ora 8 seara la servici si sa ajung acasa si copii sa fie culcati. SI in managment cam asa se intampla. Deci DESSul l-am facut cam degeaba. In concluzie, trebuie neaparat luat un rendez-vous cu un consilier, studiat bine piata, dar studiat si ce va place sa faceti si la ce sunteti buni. Si abia apoi aplicat la o scoala. Delia [pup] miss you too, si miss buburuza-soimita! Noi din pacate nu suntem bine, o dam din una in alta! [bang] Dupa pneumonie si otita, piticul cred ca a facut o reactie la antibiotice, s-a umplut de bubite! Asa ca am stopat antibioticele de aseara, am luat rendez-vous iar la dr. Ficara pentru sambata, sa vedem. II schimba antibioticul, sau ii da Benadryl, nu stiu. E reactie alergica pentru ca de ieri pana azi i-au mai disparut. Speram numai sa nu faca febra, vedem ca nu face. Si cu tusea s-a calmat, am folosit reteta voastra de ceapa cu miere, dimineata miroseam amandoi ca niste floricele [:D] insa nu mai tusea si era bine. SI cu nasucul s-a mai calmat, am pus umidificator si am ridicat salteaua, asa ne-a zis doctorul si vedem ca a dat rezultate. Ce sa zic, doi pasi inainte mici, vreo doi inapoi, speram pana la primavara sa scapam. Eu iau une journee a la fois, ca de nu, as lua-o razna. Tocmai am venit de la inmormantarea colegului, sunt mai linistita, pe mine inmormantarile ma linistesc. De doua zile nu dorm si-i vad numai chipul in fata ochilor, acuma m-am linistit, am vorbit si cu mama lui, e trist dar e decizia lui. Cica s-ar parea (nu se stie niciodata in cazuri din astea) ca relatia lui de cuplu nu prea mergea bine, sotia lui si-ar fi gasit pe altul. Of, cine mai stie...
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, eu vad ca nimeni nu mai scrie de intalnirea din Ontario, eu ma duc la aia quebecoasa pana la urma [:D] maru, te intalnesti cu mine in 27 la Mandarin, pe Finch cu nu stiu ce strada? O sa fiu acolo la 4:30, cu un ziar in mana [:D] Cine mai pofteste, cine mai doreste! Iu-huuuuuu! Ontariooooo! Editez: cu un ziar in mana si cu un picior de crab in gura [:D] (vrabia malai viseaza...) Si: IUHUUUUUU!!! ONTARIOOOOOO!!!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...