Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (171)


Recommended Posts

Roxana, LMA si de la mine. imi aduc aminte cand am inceput sa citesc asta vara pe forum povesteai cum se uita micuta ta dupa diamante - ma gandeam, hahaha, pun pariu ca si eu tot asa copil voi avea de va fi fata. si dedicatie din partea mea pt fetele care au sesibilitate pt astfel de muzica: o cunoasteti pe romica puceanu? eu am descoperit-o din pur noroc la calgary, mi se duce la suflet: http://blog.webphoto.ro/tag/romica-puceanu/ de fapt toata muzica de pe blogu' baiatului astuia e faina! sa aveti un weekend minunat! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce liniste pe aici... hai ca tin eu sa imi exprim frustrarea niciodata nu mi-au placut yves rocher, pt am stiut ca vand doar promisiuni de natural - eu am o piele foarte sensibila, si cum pun ceva aiurea pe ea, se inroseste, umfla, bla bla , si cum cremele lor nu mi-au facut niciodata bine am dedus eu ca ceva nu e in regula, acu' 10 inainte de trenduri bio si educarea consumatorului sa citeasca eticheta dar, tre sa marturisesc ca intotdeauna mi-am cumparat de la ei strugurelul de buze (lip balm, ca poate stugurel se foloseste doar in banat), si cand imi cumpar strugurelul asta mai adug o chestie pe langa. ei, anul trecut mi-am luat ulei esential bien être du corps cu ulei esential bio de floare de portocala si cu mutatul mai greu l-am folosit, si acuma l-am folosit. e apa de ploaie, ma gandeam, ce naiba, nu miroase deloc natural, cumva puternic dar suav in acelasi timp... ma uit la ingrediente: mineral oil (egal petrol), corn oil (macar e de porumb, nu e chiar de floarea soarelui), laureth-4 (??), ethylhexyl cocoate (suna a ceva coconut), parfum (de asta nu mi se parea mie natural), tocopheryl acetate (???), ethylparaben (manca-l mama de paraben prezent), bht(???), siiii, in sfarsit, ingredientul cu cea mai mica pondere, ulei de floare de portcale, HA, ce gluma!!! e sticla intreaga, am o sticla intreaga de petrol cu nume de portocale....vai mie uite de asta cumpar eu bio cat pot. bye bye yves rocher, o sa ma uit si dupa strugurel in alta parte :) Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, la multi ani pentru Isa! Sa fie sanatoasa si sa aiba o viata plina de noroc.[pup] Distractie placuta! CataD, la multi ani Laurei, chiar daca fac urarea mai tirziu. Si imi pare rau ca ati tras cu maselutele, sper sa fie bine de acum inainte. Si eu sint stresata de masele, mai ales ca Agata le are deja pe cele bune, pentru ca acolo ajungem mai greu cu periatul. Ione, imi pare rau ca nu pot sa ajung de data asta la opera, dar daca mai esti amatoare spune-mi, vedem programul si rezerv bani... pentru asa ceva oricind. Dar acum nu as putea sa dau atit pe un bilet la opera, pentru ca eu la opera nu ma pot duce la bilete ieftine, am vazut ca este intre 46 si 136, mie imi place sa stau la parter, cam pe la mijloc, de acolo te prinde cel mai bine. Este adevarat ca nu m-am gindit sa ma duc pentru ca Tosca nu e chiar printre preferatele mele... dar daca e opera, nu mai conteaza, m-as duce la orice, numai sa fie bine pusa in scena. Apropo de circoteala, am citit deja cronici, nu sint tocmai favorabile. Adica au cintat bine, dar nu au excelat, decorurile asa si asa... etc.[:D] Romica Puceanu imi place si inca mult de tot, multumim frumos pentru dedicatie.[pup] Nu am mai fost de ceva vreme la nimic, si Simi era amatoare si nu s-a concretizat nimic impreuna... poate ne adunam si ne stimulam una pe alta cu cumparatul de bilete si iesitul, ca dincolo, la slabit.[:)] De cind il adorm pe Lisandru in brate, sper ca nu mai tine mult ca m-a cocosat de tot, am tot ascultat muzica clasica si nu numai... si m-a apucat iar un dor de mers la concerte, spectacole, opere, teatru... orice, numai bun sa fie si sa ies. Si legat de genul acesta de muzica, sint fete printre voi care merg la concerte? Daca da, unde? Ma refer la concerte de muzica clasica ca cele de la Sala Radio sau Ateneu din Bucuresti, carora le duc dorul... Oana, sper ca scapi cu bine de aceasta perioada incarcata. Am vazut si eu in Sport Expert costume... inca nu stiu daca sa le iau sau nu. Si in Winners erau rochite dragute si frumos colorate, sint sigura ca cele din Children's Place sint si mai dragute. Of, ne cerem mii de scuze, pur si simplu ne-am lasat prinsi cu nebunia in care traim si astazi, cind am vazut mesajul tau, ne-am adus aminte...[pup] Ica, nu te-am uitat, sa stii, dar nu am avut timp sa ma uit in urma pe Sezatoare, in alta parte nu stiu unde am notat atunci cind am aflat... singura solutie este sa o intreb din nou pe mamica respectiva, numai ca joi nu a fost ea, astazi nu am fost eu... prima data cind o vad, o intreb si iti spun si tie. Eu dorm si dorm si dorm... Nu stiu, se reface organismul, faptul ca nu mai e setat pe ce a fost pina acum o saptamina l-a facut sa se relaxeze... dar stiu ca nu am mai dormit asa de mult de multa vreme. Am sarit din lac in put: nu-mi mai trebuie mincare, insa nu ma mai satur de somn![:D] Sper numai ca somnul asta sa aiba cauze naturale, sa nu coc ceva... Ma duc sa fac ceea ce spuneam, adica sa dorm, imi pica ochii in gura... si am dormit patru ore astazi dupa-amiaza si vreo trei ieri... si noptile de la 10 la 7.[:I] I-am speriat pe ai mei, vin si ma intreaba daca imi este rau... nu, mi-e sooomn![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitilache La multi ani fetitei tale! [s] Sa fie sanatoasa si sa creasca mare! Casandra unde mai exact e biserica din Lachine? Cred ca e aproape de mine, as vrea sa merg si eu intr-o zi, cred ca pot ajunge si pe jos. Ione strugurel fain este la Burt's Bees, mie imi place la nebunie, este un portofel micut cu vreo 4-5, toate aromele, mi se pare cel mai aproape de strugurelul ala al nostru din copilarie. Si eu am pielea sensibila, de aceea nu ma dau cu absolut nimic. Hmm... Tosca, ce pofta mi-ai facut... Din pacate de cand s-a nascut piticul meu n-am mai fost pe nicaieri. Nu am reusit sa gasesc un baby-sitter, trebuie neaparat sa ma ocup si de acest aspect. Nelia eu eram mare amatoare de concerte inainte de PAtrick mergeam mereu la OSM. Mai mergeam la concertele date de stundentii de la Facultatea de Muzica din cadrul UdeM. Uite aici un site : http://ps.dgtic.umontreal.ca/musique/a_affiche.asp?type=evenement&numero=4 Gasesti multe concerte, recitaluri gratis, multe la preturi tare accesibile. Din pacate, cum ziceam si mai sus, de cand cu Patrick n-am mai iesit pe nicaieri. Mi-e dor de aspectul asta.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu, Nelia, stiu ca sunt reviews negative la Tosca, cred ca am citit acelasi articol (http://www.voir.ca/publishing/article.aspx?zone=1§ion=8&article=69046) si imi vine sa [bang] pt ca si de spargatorul de nuci am fost dezamagiti, si sa iti spun cat am dat pe 4 bailete? pai daca si asta ne dezamageste, am zis ca nici nu mai dau bani pe asa ceva, ma duc o data pe an, sau la 2 ani in ro si vad acolo, sau poate la NY cand ne-om lua cetatenia, desi o prietena de-a mea buna de la NY a zis ca nici acolo nu a fo' fain spargatorul de nuci Doloress, Cred ca o sa incerc iara de la burt bees, ca bine zici, imi luasem unul cu aroma de capsuni la Calgary si a fost fain. Mai, apartamentul asta e asa de bine plasat, insorit, asa s-a incalzit de la soarele asta (ca noi nu avem control asupra caldurii, si suferim uneori :)) gata, ma duc la proiectul meu, ca apoi trebuie sa ma "pregatesc" pt opera, rochie si freza si machiaj, cred ca asta e unul din motivele mai snoabe, dar face parte din ritual, si... imi place! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione, vizionare si auditie placuta. Sint sigura ca iti va placea. Abia astept sa-mi povesteti... si iti spun si eu impresiile mele legate de operele la care am fost. Eu nu am fost deloc dezamagita de ele, dimpotriva, cred ca au fost extraordinare, monumentale chiar. Cel putin Aida[olala]... nu o voi uita niciodata, desi era a treia oara cind o vedeam, pe diferite scene. Cred ca ma duc si eu la Tosca... Octav mi-a spus aseara ca trebuia sa-i spun, nu se poate sa pierd asa ceva. Ma mai gindesc... poate accept sa iau un bilet mai ieftin un pic si sa o vad totusi, dar astept sa vad ce-mi spui tu, cum ti se pare... Scrisesem mai mult despre opera, dar am pierdut mesajul inainte de a-l trimite... si nu mai am timp acum sa scriu. Doloress, Ione, Simi si alte doritoare, mergem la Simon Boccanegra de Verdi si la Cendrillon de Massenet??? Sint noi pentru mine, nu stiu decit subiectul, dar nu le-am vazut niciodata. Ce spuneti?
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-au placut pozele. Am mai pus. Si [url="http://picasaweb.google.com/ankalaura/Benidorm#5435049272025359186"]ASTA-S EU[/url] Si [url="http://picasaweb.google.com/ankalaura"]aici[/url] sunt restul albumelor, cateva din vacanta de Craciun, de acasa (cele din parc sunt facute in parcul de peste drum de noi, in Tei)... In rest, sunt in urma cu cititul. Am o durere de cap care ma face sa ma duc acusi la un dus cald si ma bag la pijamale, citesc cateva pagini si trag pe dreapta [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...