Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (4)


Recommended Posts

Kiki, asa schimb... imi convine :). Cum faci de arati asa de bine? Vreau si eu reteta! Garga e super: frumoasa si eleganta ca de obicei!

Mie mi s-au parut oitele mai vizibile :). De fapt am avut parte de la lilieci, lacuste si soparlite pana la cai si vacute, de toata gama de animalute posibile (chiar si un cerb).

 

Laura, ai scris tare frumos. M-a impresionat mult mesajul tau! Si pentru mine e la fel: cea mai mare bucurie e sa-i vad cum se joaca impreuna, cum comploteaza impreuna, cum se iubesc toti 3.

Anul asta am fost in Thassos. Am ramas fideli Greciei, cu toate problemele ei sociale si financiare. Si n-am fost dezamagiti. :)

 

Danuuuutzzz, ce-mi faci!? Parca nici n-am fost in vacanta; imi vine sa-mi iau bocancii si sa fug! Tot in facultate strabateam si noi drumurile astea. Astept sa mai creasca putin Victor si sper sa mai fiu in stare sa urc.

Sa stii ca am adaugat blogul la favorite, asa ca te rog sa mai scrii!

 

[pup]

 

Manuela, Stefan si cele 3 minuniid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

danutzid="blue"> am vazut pozele, povestea n-am apucat, dar nu o voi rata intr-o noapte ... da' cer si eu poze cu rares!!!!

kikineataid="blue"> si eu m-as apuca ... nu de regim ca e cam greu cu alaptatul, dar de multa miscare, mai ales acum ca sunt ceva mai libera cu dani lipsa, dar nu am voie, cica 6 luni dupa cezariana ... chiar, voi ce ziceti, nu e cam mult? ca eu acum am elan, mai tarziu ... [alcool]

yagmurid="blue"> si pe mine m-a surprins dani ca a avut curaj sa mearga cu gondola ... cred ca e f important cum se prezinta "problema" ... mie mi-e frica de toate cele si nu reusesc sa il conving de nimic, cu florin sta altfel treaba.

inaltimea ... cica ei cresc in inaltime in timpul somnului (imi spunea pediatra), deci daca doarme ca dani nici nu are cum sa fie mai inalt [alcool]

 

 

strigare, strigare:

Flore26, a_deju, Doradora, asiza, Raluca_u, Dia1609, Mamaana, Teutz, Donia!!!!!!!!id="red">

 

 

daca am succes cu strigarea initiala, maine voi continua lista ...

 

 

[pup] gasca

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu strigarea a fost gand la gand cu bucurie...numa' sa apara fetele cochetele!

Laura, ca tot tineam sa-ti zic. O singura zi la Mamaia si Garga ne-a facut praf. Ea tot ca vrea cu telegondola, isi aducea aminte de anul trecut sau acum doi ani si ne intreba "dar de ce va era frica in gargaritza aia galbena? mie nu mi-e frica, va rog hai sa mergem" Am aburit-o ca e coada, ca mi-e frica... Am jurat ca nu mai urc nici io nici al meu. Imi amintesc ca-mi tineam respiratia si nu m-am clintit nici un milimetru de la inceput la sfarsit. Garga tot vroia sa se dea jos din bratele lui tati. Ho-ROR. Nu mai vreau ever, AM ZIS [:D] Ne-am intors atunci pe jos la hotel, brrrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, io nu am putut s aafc sport. Vreo luna mi-a supurat operatia sau doua sapt nu-miaduc aminte, apoi eram prea grea sa ma misc, o perioada simtem parca taietura uterului nu grav dar era.

Regimul nu e regim :) e un stil de viata sanatos si mai poti calca pe alaturi uneori, rareori [:D] Mai zic o data cand am timp dc nu ai citit cand am scris explicit acum ceva luni de zile.

dar BAZA....nu zahar, nu paine alba, nu paste (doar orez si paste integrale, faina doar ovaz, secara sau integrala)

ai voie: proteine nu grase peste, oua, pui/vita chiar si porc dc e fara grasime, branza/ telemea/smantana 15% , lapte, iaurt, linte

Legume ce stii tu ca ai voie, salate (rosii, castra, ardei, ceapa, brocolli, spanac, conopida, mazare, ....stiu ca fermenteaza rau varza, fasolea asta parca e proteina)

Fructe la fel

Ceva balast [:D] paste, orez integral, fulgi de cereale nu din market ci d ela plafar sau de ozaz, secara, tarate, porumb sau mamaliga

Data viitoare scriu iar ce mancaruri mai mananc, dar sunt aceleasi vesnice de le zic d eani de zile.

 

De cand e pepene seara manac 3/4 felii de pepene cu 100/125 grame de telemea [:I] si altele dar alea nu le zic, nah

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah si....

rar cartofi

combinatia carne/carof ft periculoasa

fara prajeli, rantasuri

 

Ft bn sunt migdale, caju, nuci, alune de padure... neprajite ca si gustare un pum de-al tau

pofta de dulce: nuci in miere de albine chiar vreo 2 linguri, gem de prune topoloveni, prajitura mea cu gris si ovaz cu mere rase (am facut duminica una mareeeeee cu 10 mere rase si vreo 30 prune jumatati, o nebunie, in 2 zile nu mai am nici un coltz [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kiki si eu slabesc frumos cu un stil de viata asemanator. dar acum nu mananc fructe (eu pe perioada "regimului" am o masa de fructe, cel putin), nu mananc salate (adik mananc 1/2 de rosie pe zi si ardei, fara castravete [:(] ), e cam complicat acum cu painea (desi nu mananc f multa, dar 1-max 2 felii pe zi tot mai bag) si cu cartofii pt ca nu stiu ce sa mai gatesc in timpul saptamanii ca sa mananc si eu si bona [bang]

 

am zis si am plecat ca bb tre' sa pape si florin schimba pampers ca eu sa stau pe forum [:D]

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxanica2006
spune-mi cum e Matei, se mai lasa pupat? Da' asa tzucat bine, bine??? sau deja iti cere sa nu va tineti de mana si sa nu-l conduci pana-n fata clasei? Vreau sa cred ca mai am multa vreme sa-l dragalesc pe David...
align="right" id="quote2">
se mai lasa, se mai lasa..
bine, mai face el mutre.. da si ce-i place
si mergem in continuare de mana [8D]

..de fapt am intrat sa ma jelesc ca nu vaz pozele Roxanicooo!
[help]

Si fost fain la Maramu, ai?
Te aprob, te aprob. Si vreau inapoi la pensiunea mea din poiana..


Da Yagmur nimerit-ai. [pk]
Muschetari faini mai are fata noastra.. si-o curte primitoare si linistita.. tot sa stai. Si niste rosii de la mama soacra.. tot visez la ele..


Danutz, felicitari! [asia]
Placut mult povestea excursiei voastre. Jos palaria si pt C, la prima lui experienta pe munte. Si ce experienta! Si-am mai aflat despre Cruce care mi-e asa de draga. Corect.. mult prea multi pantofari inconstienti care polueaza muntii cei frumosi si puternici. Poti sa crezi ca de curand niste cretini au urcat la bustul gol, nici tricou n-aveau? .. cu cabina bineinteles. Apoi i-a prins furtuna si vai draga [alcool].. ce mai tremurau sa fie salvati.
Si ai dreptate si cu hartile noi.. la noi tot dupa cele vechi se merge.

intrebare.. pana la urma ati coborat Jepii Mici sau Mari? Dupa cum ii descri.. par a fi cei Mici. Intrebam pt ca parca Cantonul Jepi e pe cei Mari, iar cabana Caraiman pe cei Mici [omulet confuz]id="size1">

Si-am mai rasfoit un pic blog-ul.. si-am ajuns la Praga si la bere. Sau la bere si Praga. Ma crezi ca pan la Praga eu n-am baut bere?? Mi se parea amara [:D]. Apoi nu mi s-a mai parut.


Aka, mi-a fost drag sa te citesc. [pup]


Kiki, ce freza cumintica ai. Da tare bine te mai prinde.



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oboseala maxima, pe langa somn ma omoara plimbarile lungiiiii, ca bb nu doarme altfel. asa ca ma dor si picioarele de numa' ...

dar scurt, semnez condica, fara a avea nimic important de spus.

dani e bine, incepe sa ii fie dor de casa si de noi, desi inca e distractie la bunici, maine au program de iarba verde ... bucuria lui, mananca pepene la bustul gol si se face murdarici tot [:D]

 

ruxandraid="blue"> curiozitate veche: ce inseamna semnatura ta?

 

no salut gasca, nu mai fac strigare ca vad ca nu am avut succes ... mai astept

 

n usoara

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si dau eu [cafea] in dimineata asta, ca oricum nu-mi pot dezlipi ochii de somn!

Lauraid="red">, draga mea, eu zic ca-ti faci probleme cu slabitul prea devreme. Oricum calorii consumi prin alaptat si in plus plimbarile alea lungi de care pomenesti fac atat de bine: si la silueta si la moral[:D]

Ruxandraid="red">, mea culpa, casa aia pe langa care am trecut cand am coborat de la cruce era Cabana Caraiman si nu Cantonul. M-a zapacit de tot harta aia de 2 lei!

Manuid="red">, eu abia astept sa mergem din nou. Chiar ne gandeam ca in week-end-ul 27-28 august. E doar o idee deocamdata...dar daca va surade, vorbim [pup]

Manuelaid="red">, ce-am mai oftat la pozele voastre!!! Si eu voiam anul asta la Sarmisegetusa, dar nu am avut cum face loc in 2 saptamani. Am mers in Bucovina pana la urma ca sa putem sa-l lasam apoi pe Rares la ai mei, in drum. Dar va urma...[:D]

Kikiid="red">, salivez cu gandul la prajitura ta. Reteta pls.

O sa pun si pozele din conced' cu Rares of course, dar tre sa-mi fac un nou cont pe undeva, ca pe ala vechiul nu mai e loc[q]

Si apropo de Rares, imi zice maica-mea ca idila lui cu Sara (iubirea lui de anul trecut) s-a incheiat cam brusc, fiindca a parasit-o inopinant pentru o alta fetita, iar Sara, de suparare, i-a tras una in cap. La care Rares, suparat, i-a zis: "Nema pupu".

Si l-a mai dus maica-mea sa-si vada verisorul de 4 luni, si dupa ce a intrat la el in camera si a vazut cum sta in balansoar i-a zis maica-mii:" hai sa mergem, venim cand se face mare".

Offf, mi-e tareeee dor de el!!!

gata, ma duc la munci!

 

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

 

fulguletiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...